Ev ve AileÇocuklar

Nasıl bağırıyor ve ceza olmadan çocuk yetiştirmek. eğitim sırları

bağırıyor, tehdit ve saldırılara olmadan çocuk yetiştirmek - muhtemelen bir anne kadar çok şey rüyalar şey. Her kadın öğrenmek istiyor. Bugün bir kişi büyümeye öğrenmek. bağırmadan Eğitimi, lanetler, dayak, olası cezalar ve tüm sırlar ve bu sürecin inceliklerini bu makalede açıklanmıştır. veliler tarafından sadece, tabii ki, bütün yöntemlerin kullanımını dikkat edilmesi gereken ve. Ve sonra da kızları veya oğlunun kişiliğini şekillendirmede başarılı olacaktır.

üç sütun üzerinde bebek doğru işlem etkileri

ceza ve onların şekil farklı olabilir - çocuk büyütmek: ifade ise ilk şey anne düşünüyorum. Örneğin, TV, köşede kırıntısı tanımını izlerken bilgisayar başında oyunlar, yasak. Birçok anneler ve babalar bu doğru bir yol olmadığını biliyoruz ve çocuklarının tekrar her şeyi yapıyor kısa sürede onlar şeyi değiştirmek için çalışıyorum, ama olsa da sorunun tekrar çözülemezse, yanlış değildir. onlar nasıl bilmiyorum Bir zakovyrka bir çocuk yetiştirmek böyle tatsız ve istenmeyen eylemler olmadan. Ancak, aslında çok basit.

ceza ve ağlamadan çocuk eğitimi Özellikleri Böyle temelleri aşağı kaynar:

  1. Kişisel bir örnek.
  2. Açıklamalar.
  3. duyguların Gösteri.

kişisel örnek

Nasıl çocuk yetiştirmek için bebek ebeveynlerinin eylemlerini taklit ve onlara kötü sözler ve eylemler tekrarlar halinde bağırıyor ya cezasız? anne ve baba ile başlamak için onların oğulları ve kızları için sadece bir model, gayret hangi için ideal olmadığını fark var. Çocuk sürekli veliler, evde davranırlar arkadaşlar arasında, kendileri ve diğer insanlar arasında iletişim kurmak için nasıl nasıl bu kadar yemek, dinlenme ve nasıl izliyor. N.

Ve anne ve baba tarafından gerçekleştirilen tüm eylemler büyük resmi görmek ve ne iyi ve ne değildir ve nasıl kendilerini çeşitli durumlarda yapılmalıdır anlamak için kırıntıları yardımcı olur.

Önce cezalandırmak ya da o ne olduğunu, örneğin, oyuncaklar ile klozetten oturan uzun zaman baba düşünmek gerekir yüzünden çocuğu azarlamak ve o davayla ilgili olup olmadığı harcanan ne kadar zaman o tuvalet gazete çapraz bulmaca onunla sürer. Anne, örneğin, o mavi ekranın kendisi bugün önünde geçirirse, televizyon izlerken uzun süre alır ne için çocuk eleştirmek olmamalıdır. Ve bunlar sadece iki örnektir ve bu yüzden diğer tüm durumlarda bir paralellik çizmek gereklidir ve veliler kendi hatalarını anlamak ve düzeltmek başlar ancak, onlar cezasız eğitim başlayabilir. Eğitim için Sırları gerçekten herhangi sır veya bulmaca değildir. Her şey temelde davranış ve anne ve baba eylemleri yatıyor, bu yüzden kendinize ile başlamalıdır.

açıklamalar

Nasıl bir çocuk yetiştirmek o, örneğin, özel olarak suda telefonunuzu döküm veya yanlışlıkla plakasını aldı düşürdü ve çatlamaya giderse bağırarak ve cezalar olmadan? Aslında, bu durumda suçlu çocuk ve anne ya da baba faydası olmuyor. Tabii ki, işler kırık ve onlar onarmak zorunda değildi, ancak onları beslemek, sonra neden erkek ya da kız onları kolayca alabilir? Sadece uzak bu tür maddelerin çocuklardan saklamaya gerek, sonra da pek çok sorun çözülecektir.

Ve ikinci noktası - Bir çocuğu yetiştirmek için nasıl böyle bir görünüşte ciddi suç için onu cezalandırmak için değil? Sadece kendi çocuklar konuşmak ve o gerçekten istediğin bile bunu dokunamazlar şeyler olduğunu anlatmak gerekir. konu şu ya da bu bir ev satın almak için yorgun uzun bir süre iş için ne ebeveynler,. Ve, huysuzluk bağırmadan, sessizce gerekmez bebeğinizle konuşun ve bunu çocuğun nasıl etkileyeceğini şaşıracaksınız. Sonuçta, ona anne veya baba bir yetişkin gibi konuşuyorsun ile, o zaman düzgün davranmaya çalışacağım ve bir dahaki sefere o ihtiyacı yok yere tırmanmaya olmaz.

Duyguların gösteri

Onların gerçek hislerini Endikasyon - bu çığlık veya sitem etmeden kabul edilebilir bir cezadır. O senin sözlerini anlamak ve bir köşede onun sadece tanım ya şimdi işletmek yalvarıyor yoksa nasıl bu durumda bir çocuk yetiştirmek? bu size çok fazla üzgün olduğunu Aslında, çoğu durumda, etkinlik çocuk söyleyecektir ve şimdi buna darılmak. Bu ceza her zamanki yöntemlerle daha iyi bir seçenek olacaktır. Çocuk gerçekten yanlış ve bir dahaki sefere yine hile tekrarlamadan önce iki kere düşünün ne yaptığını anlıyoruz. Ama anne o durumun düzeltilmesi ve af istenirse, senin erkek veya kız övmek için unutmamalıyız. Ayrıca eğitimde çok önemli bir an.

çoğunlukla erkekler ağlamaz ve dokunaklı duygularını gösterme gerçeği hakkında konuşmak çünkü duyguların Gösteri, sadece babalar için uygun olacaktır. Ancak, nasıl bağırıyor ya cezasız çocuk yetiştirme ve hatta duygularını göstermeden? Bu imkansız. Duygular önemli bir rol oynamaktadır kişinin oluşumu fiziksel hesaplaşma ve diğer yaptırımlar kullanılmadan.

O, hakkında Sırları nasıl bir çocuk yetiştirmek için hiç ağlamadan: Hızlı gerçekler

Sesin güçlü, keskin bir ses haklı ise 1., o zaman ebeveyn üç yıla çocuk kadar böyle bir tepkiyi anlamıyorum ve kabul edilebilir davranış dikkate alacaktır dikkate almalıdır.

2. Bir pipsqueak inatla kendi yapım, o zaman başka bir şekilde anlatmaya çalışacağım, örnek göstermek o anlayacaktır söyledi.

Bir sesin keskin ses anne ya baba iç sorunları geliyorsa 3. Nasıl bağırıyor ya ceza olmadan çocuk yetiştirmek? Ebeveynler psikolog medet gerekiyor ve o bu durumla başa çıkmak yardımcı olmak için emin. seslenin kullandıktan sonra, sadece kendisi ve çocuk arasındaki uçurumu artar.

4. histerik yükseltilmiş sesi birbirinden ayırt etmek gerekir. Kızgın tonu yapmadı çocuğa şunu açıklığa kavuşturalım ve ona her şeyi açıklamak ve sorunu çözmek için bir şans verecektir. Ama ağlamak sadece çocuğunuzu korkutmak ve bebek bile korku olabilir, panik, ağlamaya başlar. O sakinleşti Ve sonra bile, hâlâ ne olduğunu anlayamıyorum.

5. önemsiz bir suç için bir çocuk bağırman temelden yanlıştır. Çocuk bu aynı şekilde davranacaktır çabuk haberleşme norm ve olduğuna karar verebilir.

6. aile üyeleri ile iletişim içindeki söz hakkını böylesine güçlü ve keskin bir ses kullanmamaya çalışın. Nasıl böyle bir strateji uygulayarak olmadan çocuk yetiştirmek? Sakin tonu, sağlam duruşu, taviz yeteneği - tam olarak ne gerekiyor. Bu tedbir kaçınılmaz kanser, astım ve diğer tehlikeli hastalıklara yol açacaktır: Biz o çığlık sinir sistemini, hem de hatırlamak gerek etkiler unutmamak gerekir.

Nasıl bağırıyor ve ceza olmadan çocuk yetiştirmek: fikir ve sırları velilere

Aşağıdaki ipuçları uyacak ve çocuk itaatkar nekapriznym ve kültürel oldu sağlamak posodeystvuyut:

1. Set liderlik.

kabul edilebilir ve yasak davranışın 2. sınırlandırılması.

kurallara 3. uygunluk.

promosyonun 4. yöntemler.

5. Schooling hesap.

6. yok sayılması nöbetleri.

yükleme şampiyonluk

tersi bir köle ve hiçbir durumda - aile açıkça bebekle ilişkide lider bir anne ya da baba ve çocuk olmak. bir küçük adam gibi erken 3 ya da 4 yıl olarak arzularını anne zorunlu kılarsa, onu şımarık demektir. Çok geç ederken, anne ve baba bu yüzden daha sonra çocuğun bunun acısını yoktur ve kaba ve bağırarak olmak üzerine güç uygulamayın, durumu iyileştirmek için denemek zorunda.

Zaten üç erkek ve kız yaşından itibaren her zaman ebeveynler onları karşılamak için gidebilirsiniz değil bilmek gerekir, yüzden düzgün durumu değerlendirmek ve bir yetişkinin kafasına oturmayın öğretmek gerekir.

Nasıl cezasız kırıntıları getirmek için? Anne, baba ve çocuk arasındaki ilişkilerde doğru öncelikleri yerleştirmek - (2 yıl 1.5) Başlangıçta, erken yaşta gerekir.

yasak ve izin vermeyerek davranış sınırlarını tanımlama

Nasıl çocuğa çocuk kimlik yapabilirsiniz ve yapamaz olarak sonsuza kavradı oluşturmak için? Net sınırlar ve nezapreschonnogo yasaklanmış davranışı kurulması gerekiyor.

Mantıksal sekansı - prensipler bir kayış ve diğer yöntemlerle jeti uygulamaya gerek kalmadan bir bebek artırmak isteyen ebeveynler tarafından takip edilecek.

örneğin, dün kedinin kuyruğunu çekmeye izin, o zaman, bugün ve yarın da olabilir. Aksi takdirde çocuklar, şaşkın şaşkın ve özel hokkabazlık başlayacak edilecektir.

kısıtlamaların açık tanımı bebek hayatını kolaylaştırıyor ve onların iptal sırasında yalnızca onu zorlaştırmaktadır.

davranış kabul edilebilir ve ne olmadığını, kişisel konfor üzerinde durulması gereken ne olduğunu anlamak için. Eğer davranış problemleri yürümeye başlayan Eğer rahatsızlık, bu sınırlamak gereklidir, yani bunu yapmak için yasaklamak (örneğin, kırıntı babamın karnına ve daha uzun diye atlar, o kadar zorlaşır babasına olur binmeyi başlar). kavisli bir yüz ile ve çocuğu rahatsız babası acı ve sonra çocuğunuzun her şeyi anlayacak ve bunu yaparken duracak ona anlatmak "Hayır!": Ancak, her durumda bağırmak değil.

kurallara uyum

Yasak ve tanıtım - ille ebeveynler tarafından gerçekleştirilmelidir iki ana noktalarıdır.

Babam ve annenin kurallarına tehlikeli ve yasak faaliyetleri yapmak bebeği vermeyin, ve teşvik ederek, bunların doğru heyecan kabul edilebilir çocuk büyütmenin.

oğul anneleri için iyi bir gece ve iyi bir sabah istiyorsa Örneğin, o zaman iyi olduğunu ve o zaman bir gülümseme, bir söz, bir öpücük teşvik edebilir.

Kendini çocuğu bırakarak, çekilme için gerekli olan veya bisiklet koymak kendi ayakları üzerinde koymak zorunda kalır - o anne inandığı kadar iyi olacağını göstermek için, yani: ayaklarını vurma, yere düşerse, o zaman her durumda bu davranış teşvik edemez.

sorumluluk Okullaşma

Nasıl onun kötü işler kötü sonuçlara yol açabilir olduğunubenden bağırıyor veya ceza olmadan çocuk yetiştirmek? Onun adalet önüne alıştırmak için gereklidir ve bu nedenle kırıntı onların öneminin farkında olacak, o ondan çok fazla bağlı olduğunu bilemez.

Genellikle anne davranışları hiçbir yükümlülük için taşımayan bu nedenle oğlunun veya kızının anlamayabilir böylece çocuk suçlarını haklı ve. Ve çocuğun yanlış yetiştirilme tarzının bir örnektir, yakında hiçbir ceza yapamaz çünkü.

anne ve baba karışmaz ve (örneğin, bir oğlunuz veya kızınız o oynadığı sonra temiz) gerekli olmadığı yerlerde her yerde burnuna dirsek olmadığında sorumluluk duygusu bebek tarafından algılanmaktadır.

Çocuğunuz yalnız sonra kendilerini temizlemek, böylece mutfakta batırmadan nedenle, o zaman arkasında bir tane kaldıracaktır mümkün olan her şeyi, bağırarak ve ceza olmadan çocuk yetiştirmek; dağınık oyuncaklar - o zaman bir kutuya koyar. Bir anne sadece biraz yardımcı olabilir, ancak bunun için herhangi bir müdahalede yoktur.

öfke nöbetleri görmezden

Çocuklarımız bile erken yaşlardan itibaren ebeveynleri manipüle etmeye başlamaları o kadar akıllı. o faydalanmak için amaçlanıyorsa kontrolden Bu şekilde, iyi anne. Çocukların onun altında bir yetişkin eğmek için manipüle odaklandık etmişse, o zaman göz ardı edilmesi yeterlidir. Aksi halde, öyle değil mi çocuk eğitiminin ve ailesi olacak.

Toplumumuzda öfke nöbetleri kullanarak veya ağlama bir şey elde etmek mümkün değildir. Bu nedenle, dikkat etmiyor çocuk kendini bu ilgi tezahürleri için, böylece ebeveynler çocuklarının geliştirmek ve gezinmek için öğrenmelerine yardımcı.

anne doğru değilse

Ebeveynler ayrıca istediğiniz şekilde davranmazlar bazen günah ve anlar vardır. Örneğin, herhangi bir neden annem, bu acınmaz zorunda anda çocuğun üzerine düştü, ya, örneğin, onu vurdu ve şimdi bunun için kendini suçluyor. Ve çocuklar bu nokta doğru kendisi hikaye çok iyi bu durumları ve ebeveyn görevi hatırlayacaktır. Yani, onların hatalarını kabul ve kırıntıları özür dilemek gereklidir. Kızmış tam olarak ne ona açıklamak ve daha sonra af ona sormak emin olmak için gereklidir. Ve bir özür soran, Çocuğa önünde güvenilirliğini damla olduğunu sanmıyorum. Eğer doğru davranış biçimlerinin ve bir dahaki sefere göstermek gibi bir oğlunuz veya kızınız yanlış davranıyorsa Aksine,, o da af soracaktır.

Şimdi bağırıyor veya ceza olmadan çocuk yetiştirmek nasıl bildiğimize göre, bu karmaşık egzersizler temel ilkelerini ve sırları anladı. Bu kişinin başarılı oluşumuna ana anahtarları - Biz kişisel örneği, açıklama ve onların duygularını gösteren öğrendik. Ve korkunç bir şey ne olurdu ne de çocuğunuzun yaptı - bir köşeye koymak için acele ya da ona kuvvet uygular yok - başlangıçta kendi içinde incelendiğinde, bir durum, tüm dikkatlice analiz etmek ve kesinlikle düzgün durumdan çıkmak ve çocuğunuzun mükemmel bir örnek göstermek mümkün olacak.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.