Entelektüel gelişimiDin

Kudsi hadis ve İslam önemleri

Muhtemelen her Müslüman bu hadis bilir. İslam dinin kurucusu - Bu sözler ve Muhammed'in eylemleri var. Tüm hadisler şeriat temellerinden biridir Sünnet dahil. Onları geçti insan zinciri - Onlar isnad huzurunda doğru olduğuna inanılmaktadır. Bunlardan herhangi sahtekâr veya akıl hastası bir kişi iseniz, bu gerçeği Muhammed'e atfedilen mesajın değerini, azaltmıştır. Tüm hadis geleneksel olarak güvenilir ve zayıf ayrılmıştır. Sürekli isnaad zihinsel sağlıklı, zeki insanları iletilen Birinci kategorideki mesajları içerir. Otantik hadis tanınmış, tek bir ortak, nadir ve az bilinen ayrılmıştır.

İslam bilginlerinin karışan mesajların sınıflandırılması. toplamak ve Muhammed ve isnaads açıklamalarını sistematize Musnidy. Muhaddis mesajlaşma zincirlerini ve bunların dezavantajları inceleriz. Bu durumda yüksek derecede hafızları vardır. O sahih hadislerinin çok büyük sayıda bilmeli, hem de onların güvenilirliğini teyit edebilmek için. Diğer şeylerin yanı sıra, Hafız iletim yöntemlerine usta, şüpheli gelen gerçek mesajlar ayırabilirsiniz, isnaads çeşitleri hakkında net fikirleri vardır. Muhammed'in eylem ve sözler hakkında bilgi toplamak zorunda İslâm bilginlerinin titiz çalışması hayatta raporlarını sahip olmak. Ayrıca birçok bu amaç için gerekli bilgi ve becerileri kalmadan bir hafiz olarak kabul edilecek bunu iddia etti.

Ama geri bizim konuya. diğerlerinden farklı özgün hadislerin ayrı bir grup bulunmaktadır. Onlar Müslümanların inançlarına göre, Muhammed'i başa Tanrı'nın sözünü ayrıntılarıyla, doğrudan vahiy birinci kişiden iletmesine karşın değildir. Bu Kudsi hadiste. Onları kullanmayın dua abdest olmadan okunabilir. Kudsi nispeten az hadis ve yaklaşık yüzlerce farklı mesajlar vardır. Bazıları Müslüman bilginlerinin koleksiyonlarında yerleştirildi.

Bütün hadis Kudsi sözlerle başlar "benim görevlilerinin". Onlar, Allah'ın birliğini ve birliğini onaylayan kıyamete inancını pekiştirmek ritüeller kuralları belirleyen ve davranış kurallarını reçete ayrılabilir. Kudsi hadis Kuran'a aksine, okumak ve çalışmak için gerekli değildir. Buna rağmen, bunlar İslam'a önemli bir rol oynamaktadır. Bunların çoğu olağanüstü anlam taşıyan öneriler vardır. Müslüman inananların hayatı hakkında bu hadis. Özellikle, içerik küçük önlemek gıpta erdemli veciz hasta olmak reçete. Bir hadis Kudsi bile olumsuz muamele edenlere iyilik yapıyor önerir. Bunlar dini metinler işlenen günahlar için iyi işler ve tövbe ihtiyacını vurgular. Bazı hadisler Courcy aslında eylemler niyetlere göre değerlendirilir Kur'an'ın meşhur deyişi tekrarlayın. Genelde inanç, görev ve erdemlerin temel direklerinden hatırlatılır.

Eğer bir Müslüman, daha iyi inancını biliyorum hadis Kudsi yardım edin.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.