ÇirkinlikBahçıvanlık

Pyracantha: dikim ve bakımı, özellikle üreme

Pyracantha - dekoratif dökmeyen çalı, bolca ilkbaharda mayınları beyaz ve krem kokulu çiçekler ve parlak meyveler (sarı, kırmızı, turuncu) için bahçıvanlar tarafından sevilen, sonbahar ve kış arka planda göze çarpıyor.

Bitkinin Açıklaması

Pyracantha, birçok bahçıvanlar için gerçek bir zevk için dikim ve bakımı, Güneydoğu Asya bir yerli, yaygın Himalayaların eteğinde ve Kırım'da bulunan, güney Avrupa, Çin, Tayvan dağıtılır.

en fazla 6 metre yüksekliğinde ve vahşi ailenin Rozovotsvetnyh temsilcisi alıç ve Cotoneaster çok benziyor. Koyu yeşil, oval ve akut ve (2.5 cm) uzunluğunda erken yaz ani tamamen corymbose inflorescences kombine kokulu küçük çiçekleri, altında kaybolabilir bırakır. Yaz sonunda bol çiçekli neredeyse kış sonuna dalları üzerinde sonbahar renklerinde boyanmış ve mevcut çıkması meyveleri yerini aldı. Pyracantha meyveleri kuşlar, özellikle karatavuk bayram seviyorum. Bahçıvanlar nedeniyle çilek içerdiği acılık küçük ilgi hasat. Pyracantha meyveleri rağmen insanlar için tehlikeli değildir.

bitki türleri

Özellikle dikim ve bakım Pyracantha, bile kolayca hakim bir acemi bahçıvan 7 çeşit çalılar vardır:

  • Koizumi (Tayvan temsili).
  • Rogers (Yunnan büyüyen).
  • Zubolistnaya.
  • Güney Çin.
  • Küt dentat.
  • Parlak kırmızı.
  • Angustifolia.

Bahçe bitkilerinde en son iki türün yeni çeşitlerin ve melez gelişmesi için bir temel olarak bilimde ürüyor gerekli.

Pyracantha angustifolia (P.augustifolia) ılıman iklimlerde ekimi için en uygun olanıdır. Bitki yüksekliği - 4 metreye kadar, çiçekler - beyaz, küçük, meyve - parlak turuncu rengi.

Pyracantha coccinea (P.coccinea) alt (yaklaşık 2 metre). gür yayma taç ve turuncu meyveler renk ile karakterizedir. Yaprakları koyu yeşildir. Sonbaharda kırmızı hale gelir.

"Ateşli diken" İngilizce adı verilen bir bitkinin, bakım olarak, oldukça iddiasız, sessizce kuraklık ve don tahammül. Açılış pyracantha en sıcak döneminde güneşin kavurucu ışınlarından yaprakların zengin yeşil rengini korumak için kısmi gölgede iyi üretirler. iniş yeri hiçbir taslaklar ve yakın yeraltı olmalıdır.

Pyracantha: dikim ve bakım

Fotoğraf açıkça büyüleyici lüks güzellik pyracantha göstermektedir. herhangi bir bitki, yaprak dökmeyen kültür bereketli toprakta en rahat duygu olduğu gibi. o kumlu yamaçları ve taş yığınlarından olsa bile çevreye uyum böyle olmaması için. Sulama faaliyetleri isteğe bağlıdır: açık alanda pyracantha, dikim ve bakım arkasında bile kuru sezonunda emek yoğun, sakin bir duygu değildir.

güçlü büyüme ile karakterize dökmeyen uzun ömürlü bakımında önemli bir faktör, kırpma edilir. Davranış her yıl olmalıdır: Erken ilkbaharda (suyu hareketinin başlamasından önce) ve yaz aylarında. Hasta ve yaşlı dallardan kesilmiş Bahar çalı, yaz aylarında uzun filizler kısaltmak için tavsiye edilir. yaralanmayı önlemek için, bitki ile temas sadece eldiven giyen olmalıdır.

üreme Özellikleri

Bir yaz budama sonra kalan üst üreme bush için kullanılabilir. Bu yöntemle (aşı kalemi) ana bitkinin tüm özelliklerini saklanır. tabakanın alt kısmında Kesimler ıslak kum konulan bir miktarını salan için gereklidir. İlk kökler, 2 hafta içinde bir kaç ay bir artış görülecektir. Fidanların sabit büyümesi üzerine aşağıdaki yıl dikilebilir. çit oluşumu, 2 yaşındaki örnekler optimize edilmiştir için tavsiye etmiş olduğu birbirinden iki metreden daha yakın hayır. Çalıların faydası 3 yıl boyunca seyredebilirsiniz.

düşük aktivitelere yürütmek için olan bir Pyracantha, ekim ve bakım da sonbahar ve (tohum tabakalaşma sonra) ilkbaharda tohumu üretim, tohum yöntemi ile çarpar. kaydedilmez çeşitlerin özelliklerini dikim bu yöntemle unutmayın.

peyzaj tasarımında Pyracantha

Pyracantha, dikim ve özellikle zor değildir bakımı, peyzaj tasarımının tasarımı için mükemmel bir seçenektir ve bir engel olarak talep yaygın olduğu: ziyaretleri istenmeyen misafirler kalma güzel gür, güvenilir koruma özel mülkiyet. Bu amaçla en uygun Pyracantha Kırmızı Columna için. Uygun yürütme ile Dikim ve bakım bahçe tasarımında bitki talep sağlamak. Evergreen kültür, karışık çiçek yatak (mixborders) arka planına uyumlu doğal ve imitasyon vahşi orman ortamı yaratmak ve genellikle evlerde ve diğer ticari binaların duvarları yakınında dikilir. Böyle bir çalı dikey dikim için adapte edilmez, nedenle desteklerin ana dalları düzeltmek için tavsiye edilir. bağımlılığı kapasiteli yatak tesisi uzaklaştırılmasından sonra, ve arzu edilen bir şekli muhafaza etmeye devam edecektir.

pyracantha iç mekanda yetiştirme

Pyracantha, dikim ve bakım hangi bir bonsai (minyatür ağaçlar yaratma) olarak bu sanat formu kadochnoe bitki ve talep olarak oldukça popüler hatta acemi bahçıvanın güç. İnanılmaz güzel bahçe topiarnogo saç kesimiyle kültürünü, hem de bir zincir olarak kabul oluşturulan taç görünüyor.

Semilignified sürgünler kalıplama zordur, bu nedenle düzeltici faaliyet iyi genç dallar üzerinde yapılır ve çünkü geçmişin kırılganlığının çok dikkatli bunu. Kapalı büyüyen pyracantha önemli olduğunda hurda düzenliliği sağlamak ve kış aylarında serin bir iklime sağlamaya. Nakli saksı numuneler kök sisteminin güvenliğinin sağlanması bir şekilde evreleme 2-3 yılda üretti.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.