TeknolojininElektronik

Mutfakta LED şerit. Arka Aydınlatma LED mutfakta şeritler

giderek mutfak tasarımı aydınlatma olduğunda üzerinde duruluyor en önemli yönlerinden biri. Işık kaynağı, onun yönünü, yoğunluk ve parlaklık yerleşimini planlamak için son derece önemlidir. donuk - olduğunda Sonuçta, odasının yetersiz düzeyde karanlık ve mobilya gibi görünür.

Buna ek olarak, mutfakta ışık eksikliği ya da kötü bir dağılım nedeniyle göz yorgunluğundan insanların odasında yorgunluk yarattı.

Biz kendi amacı için mutfakta sürekli kullanımı bahsedecek olursak, günlük yemek için, çalışma yüzeyinin tam kapsama değeri küçümsenemez. Hiç şüphesiz, dikkatlice düşünülmüş ve doğru bir kurulacak vardır.

Bu koşullar ışığında, mutfakta LED şerit birçok profesyoneller ve tüketiciler tarafından en iyi seçenek tanınan mutfak aydınlatma.

konuya modern aydınlatma çözümleri

ışık ve aydınlatma: Tasarım geliştirme yıllar mirası mutfak iç ışık kaynaklarının iki çeşit kullanımı düşünülebilir.

Onların fonksiyonları ortada. aydınlatmanın temel görevi odasında ışığın genel akışı, aydınlatma dekoratif bir rol yerine getirmek ya da çeşitli spesifik eylemler (toplu ürün ve bıçak taşıma sensörler, dolap içi arama öğeleri küçük sebze, bebek numaralarını kesme) uygulanmasını kolaylaştırmak için tasarlanmıştır.

Işığın ana kaynakları arasında yer alır:

 • Gün ışığı pencerelerden gelen değişen yoğunluk.
 • Tavandan bütün bir odayı aydınlatan merkezi noktalar.
 • Doğrudan bir yemek alanı üzerinde alçak pozisyon lambası dahil Tavan lambaları,.

Onsuz dünya yapamaz, ama çoğu zaman yeterli değildir. daire, ev ve ofislerin sahipleri giderek aydınlatma montajı başvurmadan nedeni budur:

 • Duvarlar veya dolapları spot içine inşa edilmiş.
 • farklı şekillerde LED kurdele montajı.
 • taşınabilir lambalar ve lambaların her türlü.

Mutfakta LED şerit: popülerlik için nedenler

lehine ana argümanı LED şeritler mutlaka onların yerleştirme önceden planlamak karmaşık düzenleri çizmek ve mobilya delik kesmek almayan, yani çağrılabilir. Mutfak için LED şerit aydınlatma kolayca onarım çalışmaları sonunda veya ameliyat odasında herhangi bir aşamasında monte edilebilir.

Bundan başka, arka ışık bu tür aşağıdaki avantajlara sahiptir:

 • Çevre dostu.
 • Güvenlik.
 • Dayanıklılık.
 • yoğunluk ve parlaklık yüksek.
 • sıcaklık ve gerilim değişikliklerine kararlılık.
 • Ekonomik.

Organizasyon mutfak aydınlatma için en iyi seçim

İyileştirmeler ve ileri üretim teknolojileri bakılmaksızın yüzey eğimi, kalitesi, nem veya yüksek sıcaklık yakınlık varlığı, neredeyse her yere monte edilebilir mutfakta şerit LED aslında yol açmıştır. direnç şeritler derecesi üretimi esnasında uygulanan işaretlemeler uygun olarak tespit edilmiştir.

Cihaz su düşme değildir içinde çok bantlar, bir izolasyon silikon ile kapatılır LED'ler vardır. güvenle lavabo ve soba yakınında yerleştirilebilir Böyle bantlar, onlar kirlilikten temizlenmesi çok kolaydır.

Genellikle 220V LED şerit fonksiyonel veya dekoratif aydınlatma masa, duvar dolapları iç mekan üs bölgesindeki tablolar, asma tavanlar, çubuk sayaçlar için kullanılır.

LED aydınlatma tesisatının temel ilkeleri

LED şerit Montaj basit ve cihazın elektrik devrelerinin çok derin bilgisi gerektirmez.

Bu genellikle yeterlidir en basit araçlar (zımba tabancası, bir lehim demir), bant kendisi yapışkan katman uygulanmadığı takdirde, malzeme (yapışkan bant veya özel kapak), hem de çift taraflı bant izole. Matkap ve zımba: ışık kaynağı gerekli olan sabitleme için araçlar olacak profilini kapatmak planlıyoruz durumda.

temel olarak hizmet veren dikkatli ölçüm yüzeyinin sonra bant yükleme işlemini başlatmak için.

Bant boyutunda kesilir ve kesilmiş ve seçilen yüzey kenar yapıştırıcı izole edilir.

Bazen bir temel olarak kullanılan, metal çubuğun pürüzlü bir yüzeye LED çıtasının.

seçme ve birimi kurmak için yönergeler

LED şerit için üniteyi toplarken, onun gücünü hesaplamak için geleneksel bir algoritma kullanmalıdır: Eğer bir metre gücünü öğrenmek ve kullanılan bant uzunluğu ile çarpın gerekir.

Bu durumda, yüzde yüze bir blok yüklemek gerekli değildir. Uzmanlar voltaj değişiklikleri durumunda yaklaşık% 20 ünite kapasitesinin serbest marj sağlamak için önerilir.

dikkate mutfak atmosferik neme dayanıklı bloğun özgüllüğü alma seçmek ya da özel olarak yüklü kanal içine gizlemek için arzu edilir.

LED aydınlatma tabletops

Mutfakta hemen her aydınlatma amacı hafif çalışma yüzeyi ile donatılmıştır. LED bantlar bu görev ile 220 baş edebiliyor.

Birkaç kısa şeritler ayarlamak veya bir uzun bölüm uygulayabilirsiniz. LED'ler her yerde güvence için uygundur:

 • Alt duvar dolapları ufka görebilirsiniz.
 • Duvarın Uçakta.
 • Doğrudan tezgah yüzeyinde.
 • dolapları ve tabloların yan yüzlerinde.

bant masa üstüne kendisine bağlı olduğu somut durumda ise, kısmen profili ayarlayarak LED'ler gizleme hakkında düşünmeye değer. Böyle bir önlem kör parlak bir ışık önlemek ve aynı zamanda nem ve kaçınılmaz yabancı maddelerden bandı koruyacaktır.

masaya LED'li şeritleri tespiti için, suya karşı koruma (IP 65 koruma ve IP68 ile gösterilmiştir) bir orta ya da yüksek düzeyde ürün kullanmak daha iyidir.

havai dolap altında Dağı LED şerit

LED şerit üst dolapları altında mutfakta yüklü olduğu yöntem, zaten neredeyse bir klasik haline gelmiştir.

Böyle bir yaklaşım, aydınlatma bu tip pek çok avantajı etkili kullanımı için birçok fırsat açılır, bu durum şaşırtıcı değildir.

Aşırı hassasiyet ve yüksek hassasiyet gerektirmez Böyle montaj LED şerit hesaplamaları, güç kaynağı kolayca kabinine yerleştirilebilir ve hassas bir çalışma zemini üzerine ışığın yönü yoğunluğunun kaybı olmadan gözleri korumak için.

Mutfakta Dekoratif aydınlatma

LED'lerin kullanılması mutfağınızı süslemek için - rasyonellik, pratiklik ve estetik effektnosti kombinasyonu mükemmel bir örnek.

Üreticiler farklı amaçlar için ve farklı parametrelerle LED'lerin geniş bir yelpazede sunuyoruz. amaç ve tespitin yerine dayanarak, bir bant üzerinde belirli yoğunluk LED'ler, güç, renk, şekil ve frekans konumunu seçebilirsiniz.

dekoratif unsur olarak mutfakta LED ayar şeridi böyle bir arka ışık sabitleme diğer türlerinden çok farklı değildir. Ana özelliği bir kısma varlığıdır. Bu anahtar renklerin arkaya kızdırma kontrol LED. Yanıp sönen ışıklar da, yoğunluğu düzenli değişen tek bir renk meydana gelebilir.

, Tel getirmek aynı şekilde ona beri sönük güç kaynağı bantlar ile birlikte kurulmalıdır.

Parlak ve neşeli mutfak, her gün, göze hitap hatta yağmurlu Pazartesi neşelendirmek edebiliyor. Pozitif duygular ve aile içinde herkes için olumlu LED aydınlatmalı mutfak donatmak için gerekli olacak çabaya kesinlikle değer.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.