TeknolojininElektronik

Nasıl bir lamba ile hareket sensörü yükleyin. Hareket sensörü ile LED lamba

Hareket sensörü , bir lamba ile açmak veya belli bir süre içinde ışığı kapatmak için. Tipik haliyle, bu cihazlar, karanlıkta yüklenir. Belirli bir zon hareketli nesne göründüğünde sensör tetiklenir. alma alanı özel bir kumanda cihazı tarafından ayarlanır. lambalı Hareket algılayıcı tamamen yeni ve uygun maliyetli ekipman. Ayrıca sokaklarda değil, aynı zamanda odadaki sadece aydınlatma düzeyini artırmak için hizmet vermektedir.

genel bakış

Bu cihaz sadece standart akkor ampuller için kullanılan, aynı zamanda hemen hemen diğer her türlü edilebilir. Bazı durumlarda, bir lamba ile hareket sensörü set edilmemelidir. o bıçakların hareketiyle veya uyarıcı araba vasıtasıyla geçecek olan karayolunda tetiklenir Örneğin, bu fanın önüne monte edilmez. daha doğru bir çalışma için yanında yapıları, ağaçlar, yardımcı ısıtma ve havalandırma cihazları yapı olmamalıdır.

LED lamba hareket sensörü ile

Bu en verimli ışık kaynaklarından biridir. Bu, pek çok çalışmalar ile kanıtlanmıştır. Hareket sensörü ile bu lamba avantajlı Birliği'nin. Bugüne kadar, insan görünüş olarak cadde veya boşlukları yakılması amacıyla kullanılmaktadır sayıda cihaz bulunmaktadır. Sistem geceleri aktif ve aydınlatma gücünü kontrol edebilir edilir. LED lamba sönük ile donatılmıştır. Bu cihaz odasında konfor yaratmak için kullanılır. Yani enerji verimliliği bir avantaj değildir vardır. çalışma için enerji önemli miktarda gerektiriyordu. Başka bir şey - bir sensör ışık kombinasyonu.

Hareket sensörü ile LED lamba belirli bir saatte üzerindeki beri ve kapatma, daha az güç tüketir. Kullanım ana yer büyük sanayi işletmeleri bulunmaktadır. Bir hareket sensörü lambaları çok sayıda bağlanabilir olarak cihaz aynı zamanda apartman girişlerinde yüklenir. Buna ek olarak, bu tür ekipman kurulumu oldukça basittir. Birçok çalışmada LED lambalar ile hareket sensörünün kullanılması en iyi seçenek olduğunu kanıtlamıştır.

Avantajları ve Dezavantajları

olumlu yönleri arasında diğer ampuller ve küçük boyutundan daha düşük bir güç tüketimine sunmaktır. LED elemanın güç çok daha yüksek akkor ampuller neredeyse 7 kat olduğunu söyledi gerekir. Birçok kullanıcı LED cihazların yüksek maliyeti demek. Onlar kullanımı çok kârlı olmayan nedeni budur. Ama bu eksiklik gerekli değildir.

Hareket sensörü ile enerji tasarrufu lambalar

Bu tip cihaz, çünkü güç tüketimi ve ışık çıkışının akıllı kombinasyonu adını aldı. Bu unsurlar güç tasarrufu için tasarlanmıştır. Buna ek olarak, kullanım ömrü diğer lambalara göre çok daha yüksektir. Onlar daha düşük güç tüketimi elde etmek için gerekli olan büyük sanayi tesisleri, kullanılmaktadır. Fakat bu uygulama alanı burada bitmiyor olduğunu. Enerji tasarruflu lamba hareket sensörü ile sokak aydınlatması, yollardaki ve diğer alanlarda kullanılmaktadır.

Avantajları ve enerji tasarruflu lambaların dezavantajları

başlıca avantajları şunlardır:

  • homojen bir ışık dağılımı;
  • kademeli ve kapalı dönüm;
  • Renk, bir dizi performans;
  • Lambanın toplu ısıtılmaz.

tek dezavantajı açık veya kapalı sık açma-kapama başarısızlığıdır. Bu nedenle, bir sensör cihazı kullanmadan önce uygun bir güç tasarrufu seçmek gereklidir.

bağlantı

Bir düzenli bir ağa bağlı lamba, hem de anahtarlı hareket sensörü. Bu bir ağ hatası otomatik olarak gerçekleşir vardır. Bazı durumlarda, ek anahtar devre monte edilir. belirli bir süre için ışığa sağlamak için gerekirse bu yapılır. Çalışma prensibi sensörünün paralel bir işlemdir.

Eğer ışığı büyük bir oda sağlamak istiyorsanız, o zaman birden hareket kontrolörleri kullanın. Bununla birlikte, salonda farklı taraflarında olması gerekir, ancak tüm lambaların çalışmasını sağlamak için. kısa devreyi önlemek için, bir faz üzerinde çalışmak gerekir. Bu diyagramda, manyetik anahtar içerebilir. Uzun sokaklar aydınlatmak için hizmet vermektedir. Bu sensörün bir bütün cadde çalışmalarına bağlıdır olduğunu.

halojen Cihazları lambaları

Bu lambaların avantajları ışık akısının yönlü hareket ile yüksek parlaklık aydınlatma olup. Onlar enerji tasarruflu değildir. seni kurtarabilecek tek şey - onlar uzun ömür ile karakterizedir gibi onları değiştirmektir. Halojen elemanlar farklı tasarım yapılır. En popüler bir model doğrusal halojen lambadır. onun kurulum için çok yer gerektirir.

Genel bir kural olarak, bu cihazların montaj tavanın altında yürütülür. Onlar mekanik strese maruz değildir. Ana kullanım alanı caddesidir. Onlar da büyük bir parlaklık herhangi bir işlem gerçekleştirmek için duracak şekilde kapalı yüklenemez.

Bağlantı nasıl yapılır?

Hareket sensörü ile lamba Bağlama zaman ve para almaz. cihazları pil gücüyle çalışır modelleri de bulunmaktadır 220 V'luk bir gerilim ile, geleneksel bir ev elektrik prizine bağlanır. kutusu veya aygıtta üzerinde bağlantı şeması dizisini gösterir. sırasıyla harfler L ve N ile gösterilmiştir ve sıfır faz, - Bu şekilde, sensörü, iki bağlantı konektör bulunur. L. cihaza verilen bir lamba ile çok hafif yanar, sen konnektörleri bir akım sunmalıdır. teller terminalleri arasına bağlanmıştır.

Eğer kırmayacak hareket sensörüne bağlanan bir hata yaparsanız. O sadece çalışmaz. tel, en yakın kaynağı ulaşabilir bir uzunlukta olmalıdır. Eğer çıkışının yanındaki yoksa, değişmeyecek cihazın performansı ile, taşıyıcı kullanmak mümkündür.

cihazları kontrol etme

Modern araçlar özel gösterge bulunur. O sensör şebeke tarafından desteklenmektedir durumda ateşledi. sonra ise LED gerilimi çalışmaz, o zaman sensör veya akış çıkışına zarar gösterir. 30 saniye sonra çalışmaya başlıyor model vardır. Bu süre boyunca, tam güce bağlamak zorunda kalmadan, ekipmanın servis kolaylığı kontrol edebilirsiniz.

ayarlama

lambalı hareket sensörünün Yönetmelik konut bulunan bir özel tamburda gerçekleşir. Onların modeline bağlı farklı bir sayı olabilir. geçiş anahtarı bulunan belirleme ayarlarını yakın kolaylıklar ayarlayın. Tipik olarak, bu mektup göstergeleri. Gövde üzerinde dönme anahtarı yönünü gösteren bir ok mevcuttur.

Bu seçenek, aydınlatma gücü olarak, kurulum öncesinde almak gerekir. Sensör tavana monte edilmiş olmasıdır, ve göstergeler ışığında daha fazla değişiklik uygulamak zordur. Ayrıca sensör yanıt vermez hangi minimum ışık eşiğini ayarlamak gerekir. Bu LUX sorumludur.

Tüm değerler, yüksek koymak şebekeye bağlı olduğunda, cihaz test etmek için. Hareket sensörü işlevini yapılandırmak için Zaman kullanır. Bu üzerinde ve ışık kapatma zaman sorumludur. Kural olarak, maksimum değer zaman olduğu gibi. yeni modellerde, Sens ve Mic gibi özellikler vardır. sesli mesajları (minimuma grubu) için - birinci, ikinci, duyarlılık sorumlu ve maksimum ayarlanır. Bu sensörler çok nadirdir.

yorumlar

Birçok kullanıcı, hareket sensörü ile lamba Led ustaivayte. Bu cadde yolunu, ancak farklı odalara sadece yanacaktır büyük bir cihazdır. Çünkü kurulum ve konfigürasyon kolaylığı seçilir. Tipik olarak, diyot lamba hareket sensörü ile için kullanılan endüstriyel aydınlatma işletmeleri. Buna ek olarak, elektrik tasarrufu sağlar.

Bu tür cihazlar yapı marketlerde satılmaktadır ve bunların maliyeti 1,000 5,000 ruble aralığındadır. Fiyat teknik özellikleri, kullanım yeri ve kullanılan lambaların türüne bağlıdır.

Sonuç

Hareket dedektörü ile lambalar uzun hayatımızın bir parçası olmuştur. Onların sayesinde sokaklar üretim atölyeleri çoğu, hem de karanlıkta aydınlatılır. Eğer büyük ölçüde enerji tasarrufu sağlar LED lambalar kullanın. tek dezavantajı yüksek maliyetidir. diğer türlerle karşılaştırıldığında kolay kurulum, ayarlama, ve aynı zamanda yüksek güç ışığı: dönüş olumlu yönlerinin yeterli sayıda olduğundan bu dezavantajı önemsizdir.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.