Sanat ve EğlenceFilmler

Vinogradov Valentin: Sovyet yönetmen A Biyografi

Valentin Vinogradov, bir Sovyet film yönetmeni ve aktör - Bakü, 7 Ekim ayında 1933 harika birisini doğdu. Ne yazık ki, bu harika ve yetenekli bir adam yaşı 78 yıl sonra 2011 15 Temmuz Moskova'da öldü.

yönetmenin Biyografisi

Vinogradov Valentin Nikolayeviç, 1954 yılında liseden mezun olduktan sonra Sinematografi Tüm Rusya Enstitüsü'ne girdi. Onun seçimi yönetmenlik bölümünden düştü. Valentin Vinogradov, eğitim müdürü, 1959 yılında mezun ama sadece O başarıyla filmde filme ile çalışmalarına kombine 1962 yılında savundu. "Killer" - onun katılımıyla filmlerden biri.

1961 yılından bu yana Vinogradov Valentin yönetmeni rolüne kendini denemek başladı. İlk çalışma diğer şimdiden ünlü kişilerle birlikte oldu. yönetmenlik kariyerine, Valentin başladığı ilk filmi, "30 yıl dönümü Günü" dir. Dünya yönetmen ve senarist olarak görev yaptığı eserlerin 10'dan fazla vardır. Ve ayrıca birkaç film olan o bir aktör olarak rol aldı.

En ünlü filmleri, Vinogradov Valentin oldu hangi müdürü

Bir yazarın hayatından ilginç gerçekler

Vinogradov Valentin oldukça ilginç kişi, yüzden onun biyografisini değil, aynı zamanda hayatında ilginç gerçekleri ve olayları sadece öğrenmek ilginç olacaktır.

  • Ünlü film yönetmeni - "Doğu Koridoru" olarak, Sovyetler Birliği'nde gösterildikten men edilmişti O yetkilileri gibi değildi.
  • O Vasiliem Shukshinym ile aynı grupta okudu. hayatı boyunca onlar zor durumlarda birbirlerine destek olarak arkadaş kaldık.
  • yetkililer tüm filmleri Valentine makbul değil gerçeğine rağmen, gençliğinde kariyeri hızla gelişti ve kendisi onun şans hissetti.
  • 1990 yılında yönetmen filmin yeni bir sürümünü yayımladı "Benim için Anna bekle."
  • Sansür yasak ve gösteri çekim kesintiye neden olan gösteri "Mavi çorak", ve 4 serisi izleyiciler görmek mümkün olmamıştır edilir.
  • Valentine çünkü onun filmleri sansür geçemedi gerçeği hükümeti ile sorunları vardı rağmen, o Sovyet rejimine karşı kin tutmak ve iş oluşturmak için gitti vermedi.
  • Son film yönetmeni 1981 yılında vuruldu, ardından çalışma durduruldu. Vinogradov çok hasreti Valentin ve 20. yüzyılın 80'li yılların sonunda işe geri dönmek istedim, ama o planlarımızı yerine getirmek için başarılı olamadı.
  • yönetmenin kariyerinin sona ermesinden sonra komut yazmaya devam etti, ancak ne yazık ki, hala boşta yalan ve seyirci onun senaryo üzerinde başka bir film göremiyorum.

Sovyetler Birliği'nin çökmesinden sonra Vinogradov Valentin

SSCB yönetmeni çöküşü tanıma aldı sonra hak ediyor. O Sinematograflar Rus Birliği'nin bir üyesiydi. Vinogradov bir yazar rolünde çalışmaya devam etti.

Vinogradov Valentin birçok sadık izleyicileri vardı ve şimdi bile, ölümünden sonra, o zevk kendisinin katıldığı tüm harikalar ve filmleri gözden geçirmekle hatırlanır. O dünyaya Rusya'da değil, aynı zamanda yurtdışında sadece bilinen heyecanlı filmler verdi. Valentin harika bir insan ve profesyonel oldu.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.