Sanat ve EğlenceFilmler

Moskova'daki en büyük sinema ekranı: IMAX projektörlerinin avantajları

это не просто кинотеатры. IMAX sadece bir sinema değil. Görüntüleyiciyi mümkün olduğunca sinemaya daldıran gerçekten harika ekranlardır. IMAX odaları, son 7 yılda dünyanın önde gelen tüm şehirlerinde göründü ve film gösterimine katılmak için saatlerce bilet için saatlerce kuyrukta durmaya hazırlanıyor. Moskova'daki sinemanın en büyük ekranının nerede olduğunu ve her izleyicinin neden bir filmi izlemek için üç seferlik bir ücret ödemeye hazır olduğunu bulalım.

IMAX Nedir: Ortak Mitleri

  • это компания, которая выпускает уникальные полномасштабные проекторы. Birincisi, IMAX benzersiz tam ölçekli projektör üreten bir şirkettir. Kural olarak, çok alan gerektirir, bu yüzden bu sinema salonları 30 metre yüksekliğe ulaşabilir.
  • İkincisi, filmi izlemek için özel gözlüklerin kullanıldığı 3D sinemalar değil, izleyiciyi üç boyutlu alana daldırıyor.

это высокое разрешение изображений и максимально качественный звук. Projektör üretimleri arasında şirketin lider konuma gelmesinin başlıca avantajları yüksek çözünürlüklü görüntüler ve en yüksek kalitede ses.

Moskova'daki en büyük IMAX ekranı

это прогрессирующий город-миллионник, который использует только лучшие технологии. Moskova , sadece en iyi teknolojileri kullanan milyonlarca insanın ilerici bir kentidir. IMAX sinemaları da bir istisna değildir. Где располагается самый большой экран кинотеатра в Москве и как до него добраться? Birçok film meraklısı kendine şu soruyu soruyor: " Moskova'daki sinemanın en büyük ekranı nereye ve oraya nasıl gidilecek? . "Dedi . Bu soruyu cevaplamaya yardımcı olacağız.

Beş yıldan uzun süredir, en büyük IMAX salonu alışveriş merkezi "Capitol" da bulunmaktadır. Orada, izleyiciler, yedi katlı bir binadan daha uzun olabilecekleri geniş bir salon ile Nescafe-IMAX sinema bulabilirler. Bu IMAX salonu Rusya'da en büyük değil olmasına rağmen, izleyiciyi filmde% 100 batırıyor.

Moskova'daki sinemanın en büyük ekranının adresi

IMAX salonuna ulaşmak için, şehrin sakinleri ve konukları kuzey-batı bölümünü ziyaret etmelidir. En büyük ekranın bulunduğu alışveriş merkezi, 1B numaralı evin Pravoberezhnaya Caddesi üzerinde yer almaktadır. Üçüncü katta ünlü bir sinema bulunabilir. Şehre kötü yönlendirilmiş olanlar için "Planernaya" metro istasyonuna gitmeniz gerekiyor.

IMAX, her saatte 200'den fazla insanın toplandığı Moskova'daki sinemanın en büyük ekranı olduğundan seminerler için de kullanılıyor. Arka planda neredeyse üç yıl olan "Capitolium" alışveriş merkezi, eğitim videolarını yüksek çözünürlükte izleyebilen öğrenciler ve öğrenciler için seminerler düzenliyor.

Sinemanın başlıca avantajları

Moskova'daki en büyük ekran IMAX sineması, yalnızca yüksek özünürlük için değil aynı zamanda tarihçesi için de ünlüdür. Her şeyden önce, IMAX projektörleri, yüksek kaliteli sinemayı gerçekten sevip takdir edenler için yaratılmıştır. IMAX'ın yaratıcıları, filmde en fazla dalma yaratmak istiyor (ve ararlar).

Ana avantajları:

  • Görüntü, "küp" olmaksızın berraktır, bu da kalitesiz olduğunu gösterir.
  • Gözleri rahatsız etmeyen parlak bir resim.
  • Film uyarlamasına% 100 daldırma. Bunun nedeni, izleyicinin ekranın tüm sınırlarını kendi gözleriyle kaplayamamasıdır; bu nedenle beyin imge bir gerçeklik olarak algılanır ve kişi filmdeki varlığını hisseder.

En büyük ekranlar için kameralar

это дорогое удовольствие для настоящих режиссеров (стоимость одного аппарата достигает 40 000 000 долларов). Yüksek çözünürlüklü kameralar - bu gerçek yönetmenler için pahalı bir zevk (bir cihazın maliyeti 40 milyon dolara ulaşıyor). Şirket, 30 yılı aşkın bir süredir kameralar üretiyor, bu nedenle zengin bir geçmişi var. Örneğin, profesyonel ekipman genellikle uzaya gönderilir, böylece dünya, "Hubble" gibi ünlü resimlerin 3D olarak görünmesini sağladı. Film kameralarının benzersiz teknolojisi sayesinde dünya Christopher Nolan'ın popüler filmi "Interstellar" ve "Batman" ı gördü. 15 минут едва ли хватает одной катушки. Cihazın temel özelliği ve karmaşıklığı kameranın saniyede 36 karelik bir çekim yapması, bu nedenle 10-15 dakika boyunca bir bobin yeterince güç olmaması.

Geniş ekranlarda gösterimlerin karmaşıklığı

Moskova'daki sinemanın en büyük ekranı sadece yüksek çözünürlük ile değil aynı zamanda da popüler. Kaliteli bir resim, görüntüdeki her pikseli doğru bir şekilde iletebilecek uygun bir projektör gerektirdiğinden tümü. Bunun için mikromirror yongası ile donatılmış kompleks bir cihaz kullanılır. Şirket, 30 yılı aşkın süreler için cihazlar geliştiriyor ve yaklaşık 70.000.000 $ gelişmekte harcadı. Bu miktar için, inanılmaz bir görüntü oluşturmayı başardı, çünkü projektörler kontrast, net ve parlak görüntü ileten fişlerle donatılmıştı. Aynı zamanda gelişme sürecinde cips genellikle yanarak projektörlerin gerilimine dayanamıyordu. Ekranların popülerliği, projektörlerin en az 5,000,000 dolara mal olabileceğidir ve yalnızca en iyi sinemalar böyle bir lüks ödeyebilir.

Ve bunu biliyordun ...

  • IMAX sinema salonları dünyanın en popüler tiyatrolarıdır.
  • Film şirketi, filmi kiralamadan çıkarmadan önce, sesinin mükemmel temizlendiğini ve tüm parametrelerle eşleştirildiğini kontrol eder. Bunun için, düzinelerce uzman, her parçayı dikkatli bir şekilde inceleyen ve filmin sesini ayıran profesyonel kayıt stüdyoları kullanılır. Ses formatı, şirketin gereksinimlerini% 100 oranında karşılamalıdır.
  • Yüksek çözünürlüklü kameralar genellikle belgesel çekimler için kullanılır, bu nedenle genellikle suyun içine dalmış, dağlara kaldırılmış ve uzaya gönderiliyor.

Böyle bir sinemada bir filmin taranmasının maliyeti 600-1000 ruble arasındadır. Böyle bir miktar için bir kişinin neredeyse 8 uzunluğundaki resmi görebileceği gerçeğine rağmen, yine de bir kaliteyi seçecektir IMAX. Ana nedeni, bir film izlerken alabileceğiniz atmosfer ve duygular. Ekranın bize verdiği daldırma bir şeyle karşılaştırılamaz.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.