Gıda ve içecekŞarap ve alkollü içkiler

Moldovalı şaraplar: ad, sınıflandırma, fiyat

Moldova - cennet güzel bir parça. Binlerce yıldır burada üzüm büyümeye ve ülkenin gerçek sembolü haline gelmiştir şarap yapmak.

şarapların sınıflandırılması

Moldovalı şaraplar - Ülkenin kartı. Bildiğiniz gibi, ülkeler uzun Almanya, İtalya, Fransa, İspanya gibi şarap üretiminde yer almış, şarap üzüm tanelerinin fermantasyonu ile elde edilen bir içki, denir. Moldova'da aynı içki elma suyu fermantasyonu yoluyla dahil hazırlanmıştır.

şarapların sınıflandırılması ülkede ekonomik, sosyal ve teknolojik özellikleri üzerinde yapılır.

işlem serbest bırakılması için bir yönteme göre: sepazhnye ve yüksek kaliteli içecekler harmanlanır.

sıkı oranlarda altında Karışım, Cins şarap harmanlanmış içeceklerin oluşmasına yol açar. nedenlerinden tamamen farklı fermantasyon ortak bir proses ürünleri sepazhnyh tiplerini almak. Kesinlikle bu teknolojilerin tüm Moldova kullanılan şarap üreticileri bulunmaktadır.

renk ve pozlama ile şarapların sınıflandırılması

kırmızı, pembe ve beyaz: Moldovalı şaraplar geleneksel olarak renklerine göre sınıflandırılır. Bütün bu türler ülkede üretilmektedir.

Dahası, içecek kalitesi açısından farklılık ve onların pozlama sırasında. Sıradan ve yüksek kaliteli ürünler olduğunu. Sıradan genç şaraplar - sıradan içecekler. Onlar hasat yılında, bir kural olarak, satılmaktadır. Yüksek kaliteli çeşitlerin gelince, onlar ve koleksiyonları (bunlar en az altı ay kaplarda tutulur) görmüş ayrılır (en az iki buçuk yıl süreyle tutulur).

doğal bir üretim teknolojisi ve özel ayırt göre içecekler (özel teknikler kullanılarak üretilen).

Bilindiği gibi, MOU (Şarap Uluslararası Örgütü) üretilen ürünün üretildiği bölgeye göre kendi tarihsel isimleri korumak zorunda kalacak görüşündedir. Örneğin, şampanya Fransa'da Champagne bölgesinde üretilen tek içki çağrılabilir.

Uluslararası bir kongre uğruna Moldovalı şaraplar korunmuş markayı kullanma kalmamak için alternatif isimleri var. Örneğin:

  1. Jerez - Film Ialoveni içilir.
  2. Porto şarabı - Erişim Prometeu oksijen minimum sayıda ısıtmalı içecek.
  3. Madera - şarap, oksijen erişim Luceafur ile ısı uğramıştır.
  4. Vermut - İçecek Mireazma Codrului aromalı.
  5. Sauternes - beyaz tatlı şarap Nektar.

Ünlü Moldovalı şaraplar?

Kesinlikle tüm Moldovalı şaraplar mükemmel tat ve uluslararası sergilerde iyi sergilemek. Bunlar çok Cumhuriyeti sınırları dışında popülerdir. Biz bazıları dikkate alınacaktır.

Kuru Moldovalı şaraplar hafiflik, şıklık ve özgünlük ile karakterizedir. Üstelik çoğu zaman yabancı içecekler kalitesinde aşağı değildir. kesinlikle Moldovalı şaraplar denemelisiniz Yani, fiyat sizi memnun edecektir. Bazı insanlar, işin garibi, onları Batılı ülkelerden daha ucuz bir yedek içeceklerin bulabilirsiniz. Ancak, yanlış ve haksız olduğunu. şarap Daha uygun fiyat onların kalitesiz hakkında konuşmuyor.

Onlar kötü bir performans olsaydı Aksine, onlar ülke dışında bu kadar popüler hale olmazdı. En popüler içecek düşünün: Aligote "Onesti" şarap "Moldovalı", "Dnipro Beyaz", "Vija floyar", "Romanesti", "Traminer", "Alb de Codru", "Sylvaner", "Siyah de Purcari" "Gratiesti", "Sauvignon de Hincesti" Cabernet "veba".

"Siyah de Purcari"

"Siyah de Purcari" daha tanınmış için az kaliteli ve pahalı yabancı markalar değil, Moldova en iyi kuru kırmızı şaraplar biri olarak kabul edilir. içki adı Purcari köyünde Dinyester Nehri'nin sağ kıyısında yer üretim yeri, oldu. onun üretimi için bu ilçede tam yetiştirilen üzümler kullanarak. O çok iyi şeker büyük miktarda biriken, büyüyor.

"Siyah de Purcari" - Çeşitli çeşitlerin yapılır harmanlanmış bir şarap: Cabernet Sauvignon, Saperavi baba nyagre. altmış yüzde içecek Ayrıca Cabernet mevcut. Uzmanlar, orijinal şarap için ideal olduğunu söylüyorlar. Ama sapreravi ve papa siyah frenk üzümü hafif sesi var harika bir buket elde katkıda aynı anda tazeliğini ve yumuşaklığını vermek nyagre. Farklı kadifemsi ve ihale tadın. Bu şarap uluslararası tanıma kazandı. Hatta kraliyet İngilizce Mahkemesi'ne teslim edildi. 1987 yılında şarap hasat fiyatı - yedi bin daha fazla.

Beyaz şaraplar Moldova

Kuru bir kısmı beyaz şaraplar üzüm "Feteasca" yapılmış Moldova. Bunların en güzel defalarca uluslararası yarışmalarda işaretlenen: "Floare Vija", "Floreasca". türler "Feteasca" çok hızlı olgunlaşır yana, olgunlaşan ve ondan yapılan içecekler edilir. yaşlanma ikinci yılında, onlar en iyi niteliklerini kazandırmak ve beşinci sınıfa kadar - hemen hemen hepsi kaybetti. Onlar buket dolgunluk kaybederek oldukça vasat. Uzmanlar etiketinde şarap uzun süre maruz kalma alarma gerektiğini iyi bilmektedirler ve kesinlikle bir içki satın olmamalıdır.

"Krikovo Cabernet"

Cabernet Sauvignon yapılan bu kuru kırmızı şarap. Bu derin kırmızı rengi vardır. buket siyah frenk üzümü, kurutuldu biber, peynir, meşe, vanilya, baharat, notlar tonlarını içermektedir. Tadı çok hafif ve uzun kaplama ile meyveli sesi var.

Bu tip bir içecek on sekiz dereceye kadar soğutulur, yağ et veya geyik eti için servis edilmelidir.

Gerçek bilenler ve gurmeler "Krikovo Cabernet" hasat 87 yıl tercih ederim. Elbette bu içki diğer Moldova şarabı daha pahalıdır, ama fiyatını haklı özelliklerini tadı. Bu şarap biraz asidite şeklinde küçük bir kusur vardır, ama benzer diğer oluşur tahsil şaraplar Moldova. Bu içki geri kalanı sadece övgü hak ediyor.

Tat özellikleri Kısım

Şarap - Uzun süre Moldova'da üretilen, orijinal. en iyi sonuçlar merkezi bölge elde edilir. içeceğin rengi altın çok açık yeşil değişir. Şarap yabani çiçekler, menekşe kokusu ile iyi tadı. Moldovalı kısım - şarap, burada tazelik ve denge.

Genellikle, üzüm içeceği "Aligote"; hafifliği, tazeliği ve uyumlu tat ile karakterizedir. şarabın Fiyat hasat yılı ve üzüm kaynağına bağlı olarak, altı yüz ruble ve yirmi bin arasında değişmektedir. içki genellikle iki yıl süreyle korunur.

Isabella

Aynı üzüm çeşidinden yapılan Moldovalı şarap Isabella. O hiçbir şey şaşırtmak için farklı bir tadı vardır.

Başlangıçta, bu üzüm çeşidi Avrupa'ya Amerika'dan getirilen ve bir şarap çeşitliliği olarak oldukça yaygın alındı. O bu bitkilerin etkileyen hastalıkların her türlü dirençli olduğu gerçeği ile etkiledi. Sovyet sonrası alanda "Isabella" At Azerbaycan, Gürcistan, Kafkasya, Moldova ve Krasnodar bölgesinin Karadeniz kıyılarında yaygındır. Bu çeşitli mükemmel kırmızı masa içecekler üretti. Düşük renk ve onlar çilek kendine özgü bir tadı var. Ancak, şarap hızla yaşlanan ve rengini kaybediyor. Bu çeşitli Masa şaraplar karakteristik pembe renk ve harika bir aromaya sahip.

Fiyatlandırma politikası farklıdır. Örneğin, serinin "Moldova Hills" in Isabella maliyeti - dört yüz elli ruble. Ama semisweet Vaka Mare binden fazla mal olacak.

vermut

Adı "vermut" "pelin" için Alman kelimesinden gelir. içecek bileşenlerinin bileşimi, otlar yirmiden fazla türlerini içerebilir, ancak tart ve yakıcı pelin varlığı çok önemlidir. Hatta eski zamanlarda Aromalı şaraplar iyileştirici kabul edildi. SSCB'de bu tür içeceklerin en popüler biri "Moldova Buket" idi. Başlangıçta üretimi için tüm doğru otlar ve tatlar İtalya'dan ithal. Birkaç yıl sonra, Moldovalı şarap üreticileri yerel çim taşındı.
Şu anda, "Moldova Buket" bir şekilde pazardaki konumunu kaybetti - ister çünkü reklam eksikliğinden, ya da başka nedenlerle. Daha önce rağmen tartışmasız favori olmuştur. Hatta yerel yargıçlar vermut şimdi olası fiyat düşük olduğu evde, bir martini, vermut almaktır, tadı aşağı değildir. nane, papatya, ıhlamur, kişniş, tatlı yonca ve daha birçok: Etkileyici kaç onun hazırlanmasında kullanılan otlar olduğunu. Toplam yirmi bir türdür. Ve tabii ki, mümkün değildir onsuz pelin, gerçek vermut hayal etmek.

kimin fiyat başlar elli ruble büyük tat özellikleri, vermut, ile, yabancı markalarla rekabet edebilir.

yerine epilogue

Tabii ki, Moldovalı şaraplar hayranlar ve bu harika içecek aşıkların dikkate değerdir. Üstelik onlar iyi kalite ve en uygun fiyatlarla sahip. Evet ve şarap yapımı asırlık geleneğe indirimli olamaz.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.