FormasyonÖykü

Modern ve başarılı kadının görüntüsü - tarihçi Kantor Yuliya ve onun biyografi

Bu askeri tarihsel dönemi araştıran, demir iradeye sahip bir kadın, bilimsel makalelerin yayınlanması yapan ve aynı zamanda Tarih RGPU Bölümü'nde profesör olmasıdır. Herzen. Tanışma Kantor Yuliya Zorahovna.

Çocukluk ve okul yıl

Julia 1972 yılında Leningrad'da Zorahovna doğdu. Çocukluğundan beri, o edebiyat sevilen ve bir çok kitap okudum. Onun dedesi yaşamış evde, bu çok büyük bir kütüphane oldu. büyükannesi Kantor Yuliya edebiyat ve tarihin büyüleyici dünyası ile buluştu ile bir partide oldu. Okulda, onun sevgisi sadece yoğun okuma, bu yüzden okul kütüphanesinde okuyarak çok zaman geçirdi. Julia farklı özel tespiti neredeyse üç yıl boyunca sorumlu ve onurlu sonrası bekçi gerçekleştirildi. Tüm deneklerde yılında yuvarlak beş vardı. Belki de çok ilginç dersler led iyi tarih öğretmeni sayesinde Julia o bir öğretmen olmaya karar verdi. 1989 yılında okuldan mezun olduktan sonra Pedagoji Enstitüsü girmeye karar verdi. RGPU - yüksek puanlar için giriş sınavlarını geçerek, Julia Leningrad en prestijli üniversitelerinden birini seçmek başardı. Herzen.

üniversitede çalışmanın Yıl

kimin biyografisi yakından onun üniversite yıllarında yine, bilim tarihi ile iç içedir Julia Kantor, geniş bir bakış açısı ile bir kız ve düşünme gelişme olarak kendini kanıtlamıştır. Julia RGPU geldi. özel "genel tarih" ve 1995 yılında 5 yıl eğitim 1990 yılında Herzen, diploma aldı. Hatta bir öğrenci olarak onun üçüncü yılında, Julia çeşitli dergilerde çalışmaya başladı ve onun tarihsel notlar ve küçük makalesi yayınlandı. ana başlıkları o savaş öncesi dönem, Sovyet-Alman ilişkileri ve İkinci Dünya Savaşı tüm yönleriyle tespit incelemek için.

Julia Kantor - tarihçi ve profesör

2001 yılında, Julia "Rus dili" konulu tezini savundu ve 2001 yılında Direktörü Danışmanı görevini aldı - Dünya Savaşı'ndan bu yana sanatın hareketi Devlet Hermitage araştırmacı lider. Bu gün için, muhafaza ve askeri dönemine adanmış sergiler yetkili yerleştirme sorumludur müze, önde gelen bilimsel çalışanın. Aynı yıl o aktif, St. Petersburg Devlet Üniversitesinde öğretim öğretilen gazetecilik öğrencileri nişanlıydı.

2007 yılında, Kantor Yuliya Tarihsel Bilimler Doktoru unvanını aldı doktora tezi "Askeri ve SSCB ile Almanya arasındaki siyasi ilişkileri." Savundu O zamandan beri Sovyet-Alman ilişkilerinin daha da çalışmaya kendini adamış ve düzenli en popüler dergilerde bilimsel çalışmaları yayınlıyorum.

Bilimsel makale ve kitap Yulia Kantor

"Neva zaman" gazetesinin yazı işleri bölümünde çalışması sayesinde (hem de "İzvestia" nin muhabir olmak üzere), Kantor Yuliya Dünya Savaşı verilerinden gizli belgelerin büyük bir veritabanına erişimi vardı. Merak ve Bilgi açlığı ciddi savaşın bütün dönemi çalışma Julia istenir. Araştırmaları onun kitaplarında ayrıntılı olarak açıklanmıştır. Stalin'in bastırılmasına bir kitap - Örneğin, 2008 yılında, Julia onun en güçlü eserlerinden biri yayınladı. "Savaş ve Barış Tukhachevskogo" - "savaş gerçeği" ayrıntılarını açıklayan bir kitap, Sovyet komutan Mihail Tuhachesvkogo gerçek yaşam örnek dayanmaktadır.

Julia Zorahovna böyle "yemin dostluk. SSCB ve Almanya'nın Gizli Communications", "kuralsız Baltık Devletleri. Savaşı", "Tukhachevsky" gibi çeşitli tarihsel kitapların yazarıdır. yazarken Julia FSB Merkez Arşivi ve yabancı askeri arşivlerden alınan benzersiz dokümanlardan elde edilen verileri kullanılır çünkü tüm kitaplar, güvenilir kaynaklara dayanmaktadır. Bu kitaplarda, bu tür baskı 1937-1939 dönemi gibi belirli olaylar siyasi nedenleri hakkında birçok sorunun cevabını bulabilirsiniz.

Açık hava etkinlikleri

Bilimsel çalışmalarının yanı sıra Kantor Yuliya aktif kamuoyu ile uğraşmaktadır. O baskı kurbanlarının anısını yaşatmak için önerilerle çeşitli toplantılarda düzenli oyuncudur. Yani, örneğin, 2012 yılında, Julia kurbanları için sosyal yardım programlarında uzman grubunun bir üyesi olarak atandı siyasi baskı. Tabii ki, devlet yardımı (300 2.000 ruble tutarında mali destek) sağlar, ancak Julia Zorahovna bu çok az olduğuna inanmaktadır. "Bu Rusya'nın her vatandaşın 20. yüzyılın baskı olduğunubenden gereklidir - genel ulusal trajedi", - diyor.

o üniversitede birleştirmek ve işe nasıl başardığını sorusu üzerine aktif bir sosyal aktiviteler ile (o Tarih RGPU. Herzen'in Fakültesi profesörü olduğunu unutmayın), Julia Zorahovna yetkili zaman yönetimini yardımcı olduğunu cevap verir.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.