SeyahatYol tarifi

Sudeten Dağları: açıklama ve fotoğraf

Sudeten masif tarihinin binlerce yıl vardır. adı farklı şekillerde yorumlanır. cevherin Latince adı, ve birisi iddia çoğul kelime sudes gelen - - Birisi Soudeta tarafından sürümüne buna yapışır "dikenler". Kitapta, Batlamyus Sudeten dağlar orman Gabreta üzerinde yükselen söyledi. Sudetenland antik ülkede bulunan olmamdan orman. Yüzyıllar sonra, ve bütün Avrupa'da boyunca bu dağları uzatmak ve turist ve seyahat binlerce çekmek.

Sudeten Dağlar. Coğrafi konumu. doğal kaynaklar

Madencilik Sudetes sistem Orta Avrupa ile uzanır ve 310 km'lik bir uzunluğa sahiptir. Çek-Polonya sınırı kadar Doğu Almanya'dan güney-doğu, kuzey-batıdan çalışır. En yüksek noktası - Dağı Snezka, yüksekliği 1602 metredir. Bu Karkonosze masifi yer almaktadır. Sudeten Dağları karmaşık mücadele ve fetih, işte yanı geliştirilen turizm gerektirmez.

Heterojen dağlar mozaik benzerler: dağlar Byalskih Karkonosze yükseklik değişiklikleri, Masa Dağları'nın sırtlar, Golden, Jizera yükseltiler.

dağlarda seyahat, sen buzul tarafından geride antik çukurları, gizli şelaleler, kayalık labirentler bulabilirsiniz. şanslı Birisi değerli mineralleri bulmak için. Bir kez Avrupa'da Sudeten dağlarının bir hazine olarak kabul. Taşlar değil dekore İtalya ve Fransa'da tek bina getirildiler. Bugün, kayalar ametist, yeşim, kaya kristali, yeşim, topaz, granat karşılaştı. Dağ silsilesi, merkezi Batı ve Doğu Sudeten ayrılmıştır.

İklim. biyota

Sudeten Dağları ılıman iklime sahip bölgelerde yer almaktadır. Karkonosze On koşulları çok sert. İklim, burada yeterince soğuk olarak adlandırılabilir. 2 4 derece arasında bu bölümlerinde yıllık ortalama sıcaklığı. dağ Snowballs zirvesinde o etrafında 0 derecede tutulur.

dağ yamaçları alt kuşağı ile kaplanmıştır bir yay, kayın, ıhlamur ormanlar olup. Yüksek irtifa yamaçlar, dağ çam açısından zengindir. Peatlands burada bulunan, temsilcilerinin zengin florası, Buz Devri bize kadar gelmişlerdir. dağların en yüksek kısımlarına anda alpin bölgenin bitkiler vardır. Sadece burada kamenolomku bazalt bulabilirsiniz. Bitkilerin çoğu dünyanın başka hiçbir yerinde buldum. relict By türler yerel Karkonosze çan, Lapland söğüt, Nartsissova anemone sayılabilir.

faunası çoğunlukla orman sakinleri şunlardır: yaban domuzu, kurt, tavşan, tilki, geyik, vaşak. Genel olarak, memeli, yaklaşık 60 tür. Korsika mouflon uzun zamandır Karkonosze rezervi hemen yanı yakalandı hangi tanıtıldı. yaklaşık 200 türü vardır bir cennet, özellikle kuzey baykuş, siyah orman tavuğu, ağaç Ardıçkuşları, küçük baykuş, toza kereste, odun, orman tavuğu takdir edilmektedir dağlarda kuşlar için.

Biraz tarih

Avrupa'da Sudeten Dağları çok eski tarih oldu. Özellikle parlak siyasi imalar XX yüzyılın ortasında burada olayları aldı. Alman uyruklu (Sudeten Almanlar) çoğunlukla insanlar tarafından iskan edildi rağmen Uzun bir süredir bu Çekoslovakya Sudetenland aitti. 1938 yılında, Avusturya toprağa Alman rakibi oldu. Çekoslovak Hükümeti Sudeten Almanlar özerklik sözü verildi bir programı kabul etmiştir. Ama partinin geynleynovskih Naziler yerel huzursuzluk provoke ve sonra kendisini ve Almanya'dan yardım istedi. Bir ay sonra Çekoslovakya'ya gereksinimleri bir dizi önerdi Hitler Geynleyn kışkırtmasıyla, Avusturya tarafından yakalandı.

Hükümet Sudeten Almanların soru üzerine taviz bir dizi yapılmış olmasına rağmen, Almanlar işbirliğini reddettiler. Insanlar çatışmalarda öldürüldü darbe Eylül geynleynovtsami büyüdü. Sudeten Almanların Ordusu - Almanya Fraykorpa ilan edildi. Fransa ve İngiltere'nin Batı "müttefikleri" baskısı altında, Çekoslovakya bunun 30 Eylül tarihi itibariyle imzalanan, tüm rezil Alman terimleri almak zorunda kaldı Münih Anlaşması.

Hemen Sudetenland Wehrmacht birlikleri girdi. Binlerce mülteci Çekoslovakya'nın büyük şehirlerde akın etti. Sudeten topraklarında Çek dili, bayrağı, parti, gazete ve daha yasaklandı. Sadece 1945 yılında, ülkenin kurtuluşu sonra, Sudeten Almanlar topraklarından kovulmuş ve bu alanda yine Çekoslovakya'yı taşındı.

Karkonosze Ulusal Parkı

Avrupa'da yüzlerce kilometre Sudeten Dağları uzanır. inanılmaz yerler Fotoğraf yeryüzünün her köşesinden yerlerine. En dikkat çekici nokta burada Karkonosze Ulusal Parkı. En yüksek dağ sırası sisteminin tümünü içerir - Karkonosze, apeks kar bir dağ vardır. Park 1959 yılında kurulmuştur. Hemen özel koruma alanlarının altında nadir güzellikte alınmıştır: fantastik şekli, uzun boylu şelaleler ile, çukurlar Buz Devri sırasında oluşan alanı, alp moren gölü Buttes kayalar. 1992 yılında, tüm bu güzellikleri için Karkonosze rezerv UNESCO koruması altındadır alındı.

Karkonosze - Sudetenland en yüksek masif. Karlı dağlar, Dev Dağları - Daha önce başka adlar kullanılır. XI yüzyılda insanlar tarafından hakim ilk kez alan. Valonlar burada değerli metaller, mineraller ve taşlar arayanlar vardı. Onlar hala tarihçileri deşifre etmeye çalışıyoruz mağaralar tuhaf girişleri duvarlarında bıraktı.

Parkın peyzaj bir özelliği doğada dağ sıraları ve sulak harika yan yana nadir olduğunu. Sahne güzel yerel göldür. Kayalar tuhaf bir şekle sahip.

Doğu Sudeten Dağlar. Czarna Góra

tesisi kartopu bir dizi bulunmaktadır. yamaçlar ormanlarda zengindir, bu nedenle kar yeterince uzun sürer - kasım ve nisan ayları. İyi hava koşullarında yol kar tabakasının metre ile kaplı. Parkur genellikle tehlikeli ve karmaşık, işte daha profesyonel bir mesafededir.

Ilıman iklim ve iyi altyapı Sudetenland dağlarında kayakçılar yüzlerce çekiyor. Yorumlar düzgün, dinlenmek kayak, bütün aile ile büyük bir zaman ayırabilmesi demek.

Ortalama Sudeten. Zieleniec

Resort Polonya-Çek sınırına yakın olan Sergio, eteklerinde Kartal Dağları yer almaktadır. İklim burada alpine hatırlatır. Kar uzun - Ekim ayı sonunda erken Mayıs. Yakın is Dukshni Zdroj - sadece salt 13 km Resort, kolayca kayaklar üzerinde ulaşabilir. Yaz aylarında sessiz ama kışın yer önceden rezervasyon yapılması gerekmektedir.

Geliştirilen altyapı kuyruğunu olur hiç birçok asansörler sağlar. farklı karmaşıklık Yirmi parça sen aslar ve yeni başlayanlar gibi binmek için izin verir. Sadece bir asansör turistler ve sınır muhafızları ve askerlere değil hesaplanır. snowboard binmek bir kar parkı da bulunmaktadır. Yapay aydınlatma - 8 yollar dan gecenin hayranları için kayaklar üzerinde yürür.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.