Haber ve ToplumÜnlüler

Mikhail Nazarov biyografisi, kitaplar, fotoğraflar

Nazarov Mikhail Viktorovich - tanınmış gazeteci, yazar, dini ve halk figürü. O bir monarşist, yayınevi "Rus fikri" nin kurucusu oldu. Yaygın uluslararası bir skandala neden "Mektupları 500/5000" yazarı olarak da bilinir. Bu makale yazarın kısa biyografi.

öğrenme

Mikhail Nazarov mühendis bir ailenin 1948 yılında doğdu. Dedesinin babası - rahip ve dedesi - beyaz subay, 1920 yılında Bolşevikler tarafından kurşuna dizildi.

1967 yılında üniversiteden mezun olduktan sonra, genç bir adam bir elektrikçi olarak orada çalışmak Dixon adasına gitti. Nazarov ayrıca kutup istasyonunda çalıştı Cape Chelyuskin arasında. Ama sonra yüksek eğitimi almaya karar verdi.

1975 yılında Mikhail Moskova Devlet Enstitüsü'nden mezun oldu. M. Tereza, onun diploması tercüman. Sonra Cezayir çalışmaya gitti. Orada Nazarov metalürji tesisi yapımında çevirmenin pozisyonu için bekledi.

Almanya

Cezayir'de Mikhail KGB temsilcilerini geldi ve işbirliği teklif etti. Gelecekteki yazar reddetti ve eşi ile kaçtı. 1975 yılında Almanya'ya göç etti. Tabii ki, yasadışı. Yeni bir ülkede ben dergisinde "Tohumlama" nin sekreterim çalıştı ve Rus Ulusal Derneği'nin kurucusu oldu. Nazarov Mihail ayrıca Alman Gazeteciler Birliği ve Halkın Emek Birliği üyesi oldu.

Almanya'da bulunduğu dönemde, birçok koleksiyon yaptı: "Rusya Rab dönüyor", "" vb Böyle literatür Mikhail genellikle SSCB'de sevk Tanrı olmadan yaşayamaz "Biz büyük Rusya'yı gerek" .. Bu amaçla, 1985-1986 yıllarında, o bile uzun yolculuklarda bir çift gitti. Nazarov Kuzey Amerika'nın tüm büyük liman kentlerini ziyaret etti.

1987 yılında, bu makalenin kahramanı bağımsız yayıncı haline geldi. Çalışmaları "Günün Çağdaş", "Moskova", "Rus Gazetesi" ve diğerleri gibi yayınlarda bulunabilir.

Rusya'da Faaliyetleri

1994 yılında, Mikhail Nazarov daimi ikamet için Rusya'ya döndü ve Yazarlar Birliği Sekreteri olarak atandı. O da Rus halkının Birliği, hareket "Güç" ve Rus Hıristiyan örgüt üyesi oldu. Büyük tespiti onu çeşitli projelerde girmesine izin verdi.

1996 - Bu tarihten kurulan yayınevi "Rus fikir" Mikhail Nazarov olduğunu. Siyasi, tarihsel ve Ortodoks içeriğin Kitaplar onun ana uzmanlık haline geldi. Gel.

"Harf 500"

Birçok kişi Mikhail Nazarov bu mektubunda yazarı olarak bilinir. Çeşitli medya organları, politik, dini ve toplum liderleri bunu bir anti-semitik adını vermişti. Benzer bir görüş İsrail ve Rusya Dışişleri Bakanlığı tarafından düzenlendi.

Özellikle, Aleksandr Verhovsky Nazarov hakkında 2005 yılında yıllık raporunda "Rusya'da Antisemitizm" ve kötüleyen açıklamalar (insan hakları merkezi "Sova" başkanı). O Michael "Şulhan Aruch" anti-semitik yorumlama Yahudi komplosu konusunda klasik mitleri kombine ettiğini yazdı. Sonuç tüm Yahudi örgütleri diğer milletlerden sadece "insanları sevmeyen" fikir ve yasağa nedenle konu halkına karşı kabul dair bir teori oldu.

"Harf 5000"

Ama Savcılara göre, bu mesajı Rusya yasalarını ihlal etmez. temyiz metni herhangi bir din, ırk, ulus ya da bireye karşı harekete geçmeye okuyucuları yönlendiren hiçbir bilgi yoktu. Daha sonra, Mikhail Nazarov "mektup 5000" olarak adlandırılan başka bir ileti, başlatılan (Şekil abone olan kullanıcıların sayısını ifade eder). Tedavinin yayınlanmasından sonra, medya onun yazarın makale küçük düşürücü yazmaya başladı. Çok Hıristiyanları kızdırdı edilir. Sonuçta, mektup 50 rahipler dahil olmak üzere birçok Ortodoks din adamları tarafından imzalandı.

Yahudi liderler üç kez M. V. Nazarova ceza davası dava etmeye çalıştı. Onun "Harf 5000" ulusal nefreti körükleme bir araç olarak kabul. Ama bütün uygulamalar savcılığa tarafından reddedildi.

Birçok kuruluş temsilcileri Nazarov "anti-semit" ve sözde "Nazi". Mikhail Viktorovich onları mahkemeye göndererek, hakaret ve iftirayı tahammül etmedi. Ama yazarın tüm iddiaları reddetti.

görünümler

Birkaç kaynaklara göre, Tel Aviv Üniversitesi bilim adamları da dahil olmak üzere, bu makalenin kahraman karşıtı propaganda ve Holocaust ve kan iftira inkar aktif ortağıdır.

Rusya'da Nazarov göre Talmudik Yahudi mezhebi ayin cinayeti orada pratik.

Aynı zamanda, Mikhail Viktorovich doğruluğunu inkar Siyon Liderlerinin Protokolleri. Nazarov onların sahte kökeni hakkında bilir. Yine de yazar protokolleri nesnel gerçekliği yansıttığını düşünmektedir. Vadim Rossman (anti-Semitizm konusunda uzman) varlığı hakkında onay Nazarov örneğini öne sürmekte olduğu bir Yahudi-mason komplosu.

Semona Charnogo (tarihçi) göre, Michael V., "Bolshaya Bronnaya Pearl Harbor" başlıklı yazısında Nazizmin karşı olumlu bir tutum ifade etti. Nazarov göre, Moskova sinagogda bıçaklama Yahudilerin kendileri tarafından provoke edildi. Bunlar aşağıdaki elde etmek için bu yaptı:

  • Antisemit'lerinden karşı baskı Sıkma.
  • Yasallaşması "Yahudi kendini savunma." Askeri yapılara genişleyen
  • misanthropic Kanunu "Şulhan Aruh" dan Saptırma.
  • zemin hazırlıyor Ortodoks öğretim başa.

Diğer makalelerde yazar Perova Dünya Savaşı salmanın İsraillileri suçladı. O kitabı "Şulhan Aruh" güvenlik görevlisinin arasında Yahudi sayısının% 70 aştığını, titizlik ile Hıristiyanları tedavi reçete savundu, ancak Bolşevikler kendilerini Yahudilik kendi gücünü belirledik.

Mikhail Viktorovich göre, Rusya'nın sosyo-ekonomik yapı özelliğinin farklı türde bir araya getirilmelidir. Nazarov ülke bir şarkı satılan gaz ve petrol yatakları için dönmek gerektiğini söyler. Bir devlet tüm yüksek verim imalat sektörüne tekel tanıtmak için de gereklidir: değerli taşlar, elmas, altın üretimini; tütün ve alkol satışı; silahlar, nükleer ve uzay teknolojileri.

Kişisel yaşam

Yukarıda gösterilen evli biyografisi olan Michael Nazarov. yazar üç çocuğu var. Halen Moskova'da ailesi ile yaşamaktadır.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.