Haber ve ToplumKültür

Afrikalı adları - Afrika kültürünün özel bir dalı

Afrika - Diğer yeterince farklı olan çeşitli kültür, bir kıta. Belki de bu bölgede yaşayan kabilelerin çok sayıdaki özelliğine karıştırma sonucudur. Afrika kültürü, müzik ve sanat gibi orada yaşayan insanların sosyal ve dini kökenden çeşitliliğini göstermektedir.

Özellikle, kültürel kimliğin tezahürlerinden biridir adlandırma edilir. Afrikalı isimleri gizli anlam ve belli bir değere gizlemek, bu yüzden dikkatli diğerlerinden gizlenir. Böyle bir ad yalnızca yakın kişilerle bilinecek. onun "gerçek" adı denir - bu güven, saygı ve insan güven emin olmak demektir.

Yerli nüfus Afrikalı adları ve hatta nasıl görüneceğini bir kişinin nasıl kaderine üzerinde önemli bir etkiye sahip olduğuna inanmaktadır. Hayatı kendine özel bir anlamı vardır önceden belirlenmiş yolda konuşmak gibi Adam, anlamlı bir ad yağlamak. adı çift, yani hem Negatif - parçalardan biri bir pozitif ve bir diğer olabilir. Bu durumda, ilk bölümü kişisel isim ile ve ikinci bileşen çevreleyen olumsuz etkilerinden insan sözel korumadır.

Buna ek olarak, Afrika adları bir daha ayırt edici özelliği vardır: bunlar hayat insanın kurs boyunca değiştirilebilir. Bu bir erkek için beklemek kötü ruhları şaşırtmak için gereklidir ve onu iterek kızarıklık ve kötü işler için. böylece onları şaşkın vurma adı değiştirildiğinde ve insan korur. Ancak insanlar tenli yaşamak nasıl gözlemleyerek, Afrikalılar Christian onların benzersiz adlar değişti. Bu beyaz adamın iyi şans baştan çıkaracak bir inanç vardır. Yerli insanlar, beyaz erkeklerin refah kıskanan, ama öfkeli ruhlar korktuk Afrika Hıristiyan isimleri tamamlanmaktadır. Benzer şekilde, John veya Ndifon Matri Kake olarak isimler vardı.

(Erkek) en sık görülen Afrikalı isimleri: Zemba, Vekesa, Boipelo Neo, Simba ve diğerleri.

hala ve Adlandırma her insanın hayatında özel bir andır. Hayatta bu işlemi birkaç kez çalışır Afrika, olumsuz etkilerinden korunur, yaşam tarzı ve tavrı bir tür vardır. Hayatının sekizinci gününde çocuğa verilen ilk isim. seks ve bebeğin görünüm sırasına göre değişir, çünkü bu ad özeldir. İlk doğan bir çocuğu olsaydı Örneğin, o annesinin babasının ismini adının verileceğini ve bir kız, o zaman babaannesi sonrasında karar verilmişti. Çocuk ailede ikinci olsaydı Bu durumda, evlat baba tarafında dedesinin adı verildi. kadın çocuk bu durumda, annesinin dala adlı büyükanne adlandırılabilir. Çocuk doğduğu, örneğin, herhangi bir önemli olay nasıl olabileceğini ve ve çocuğun adına yansıtılacak: Buna ek olarak, ismin tercihi ek faktörlerin bir sürü etkilendi.

En yaygın Afrikalı isimleri (kadın): Adzhiambo, Ain Akok, Dikeledi ve diğerleri.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.