SağlıkTakviyeler ve Vitaminler

Meyve ve sebzelerde vitamin. sebze ve meyveler vitamin B1, B6, B12 içeren?

Hepimiz aynı zamanda en sağlıklı gıda konusunda ve uygun beslenme lezzetli sadece kadar önemlidir duymuş, ama. Hem de bizim vücudun verimli çalışması yeterli miktarda vitamin almak için her gün için bu kadar. Fakat mineraller az ya da çok açık, biz aslında çok değil biliyorum vitaminler hakkında ise.

Hayır, tabii ki, biz C vitamini, örneğin, mükemmel bağışıklık geliştirir farkındayız ve ne olup bittiğini hiç, herkes bilir nedeniyle bu. o, biz hafif bir karışıklık içine düşmek birçok işlerin en büyüğü diğer vitaminler, gelince. Ve çoğu zaman onlar bunları alabilirsiniz bizim için iyi ve ne tür ürünler bir ipucu ne yok.

Bu yazıda, B vitaminleri odaklanmak ve onlar bizim vücut için iyi ne olduğunu bulacaksınız. Ve ayrıca meyve ve sebzeler içeren öğrenmek için C vitamini

B vitaminleri kullanılması

B vitamini - beyin ve merkezi sinir sisteminde bizim pil hücreleri için de söylenebilir. Bu vitaminler, diğer tüm organ ve sistemlerin düzgün çalışması için gerekli olan ve aktif hücresel metabolizmasında rol alır.

Onlar yavaş yavaş artık resmen gövde üzerinde eylem dar odağı vardır, her biri B vitaminleri 7 tipleri tarafından onaylanmış ve kendi etki alanındaki yeri doldurulamaz olduğunu, açıldı. Bunlardan en yaygın düşünün - Oda 1, B 6, B 12.

Sadece lezzetli, ama yararlı da

vücut madde olabilir için yararlı bulundu sadece pirinçte, (sakatat olarak, özellikle karaciğer) Et, fındık ve süt ürünleri. Dahil maalesef herkes bilir meyve ve sebzelerde vitamin içerir. Sebzeler ve meyveler zengin sadece vitamin değil aynı zamanda lif, hem de bize faydalı iz elementler çeşitli. sağlıklı bir diyet dayalı herhangi diyet rejimi ana menü olarak bu ürünlerin tüketimini içerir.

Onlar meyve ve sebze B vitaminleri oldukça büyük miktarda olduğu, ve, örneğin, et yemem veya fındık taşımak yoksa, o zaman vitamin sentetik analogları satın almak zorunda değilsiniz. Yeter düzgün yemek ve günlük diyette sebze ve meyve daha fazla dikkat etmek. Sonra bu vitaminin eksikliği tam olarak orada var.


Yani, bazı meyve ve sebzeler B vitamini içerir? Hepimiz C vitamini yüksek tutar, aslında, bizce, ana vitamini sağlıktır hangi ürünleri biliyorum. Ama her nasılsa tamamen bize az kullanışlı, diğer vitaminlerin bir konağın varlığı hakkında unutur. Merak etmeyin, çılgınca büyük miktarda bulunan sebze ve meyvelerde vitamin olarak, raflarda doğru ürünleri keşfetmek için denemek gerekmez. O en kolay erişilebilir, böylece tat tercihleri de kolayca, bir menü kazanmak sadece ürünün kullanımı ile ilgili değil odaklanarak, ancak.

Ancak, çok zarar hayal kurabilir, menşe et veya süt ürünlerinde kendini inkar etme, sadece sebze ve meyve yiyerek sizi uyarısında zordur B vitamini günlük norm telafi etmek istiyoruz. en bizim ilk üç her vitaminin üzerinde durmak istiyorum.

Vitamin B1 - tiamin

İlk 1910 yılında Japon bilim adamları Suzuki tarafından keşfedilmiştir. O insan vücudunda birikmeye hiçbir özelliğine sahiptir ve bu nedenle düzenli olarak yenilenmesini gerektirir. Aynı nedenle, kesinlikle toksik olmayan, onlar sadece zehirlenmesi için gerekli miktarı toplamak için zamanım yok.

insan organizmasında B 1 yetersiz miktarda laktik ve birikimine sindirim sistemi ve merkezi sinir sisteminin işleyişinde önemli bozukluklara yol açar piruvik asit kas lifleri.

Faydalı özellikleri

Tiamin, beynin hızını artırır bellek ve zihinsel yeteneklerini geliştirir. Canlandırıcı ve tüm merkezi sinir sisteminin çalışmasını etkiler. Doğrudan hematopoietik işlemler de dahil olmak üzere, su-tuz, protein, karbonhidrat, enerji metabolizmasında rol.
Telaffuz edilen antioksidan, yaşlanma sürecini yavaşlatan. Sindirim sistemi ve kan damarlarında iyi kas tonu oluşturmak önemlidir. Günde iyi sağlık yeterince 1-2 mg için.

Hangi ürünler bulunabilir

ısıya maruz kaldığında Hızla tiamin içeren gıdalar, böylece daha iyi çiğ yemek, parçalanır.

Genellikle gibi meyve ve sebzeler, vitamin B1 bulabilirsiniz:

 • lahana;
 • Soya, fasulye;
 • turuncu;
 • kuş üzümü, çilek, yaban mersini ve kuşburnu;
 • erik (erik);
 • kuru üzüm.

Ayrıca ıspanak, ısırgan otu, kuzukulağı, maydanoz ve nane gibi yeşillikleri ihtiva etmiştir.

Vitamin B6 - piridoksin

epeyce yıl sonra, sadece 1936 yılında, bu önemli vitamin izole başardı, piridoksin olan çeşitli amino asitlerin biyokimyasal enzimatik reaksiyonlar kilit bir role sahiptir. (Örneğin, et gibi), proteinin gıdaların asimilasyon piridoksin imkansızdır. Böyle bir yemek sık kullanılması, hem de hızlı bir şekilde güçlü ve uzun süreli stres vitamin B6 "uçlar" ve dışarıdan ya da eksikliği itibaren zorunlu ikmali gerektirir sayesinde birçok hastalığın ortaya çıkması ile doludur.

B6 Vitamini vücudun enerji metabolizmasında önemli bir bağlantı olarak, karbonhidrat metabolizmasının reaksiyonları katılır. Bu depolama özelliğine sahip değildir. Günde yaklaşık 3 mg tüketmek gereklidir.

B6 sıkıntısı ile bağışıklık, merkezi sinir sistemi bozuklukları, mide bulantısı, baş dönmesi ve çeşitli cilt hastalıkları güçlü bir azalma olabilir.

Ne kadar yararlı piridoksin

Kalbin düzenlenmesinde rol oynayan kan kolesterol düzeylerinde azalma, Kolaylaştırıcı. Bağışıklık sistemini geliştirir ve merkezi sinir sisteminin genel durumunu iyileştirir. Bağlı nükleik asitlerin sentezinde vitamin B6 aktif katılımına yaşlanma prosesleri yavaşlatılması hem de, konvülsiyon ve kas spazmlarının sıklığında azalmadır. Diüretik ve çeşitli cilt hastalıklarının önlenmesinde yardımcı olur.
cilt ve saç için piridoksin içeren ürünlerin çok faydalı doğal maske olacaktır.

Hangi meyve ve sebzeler B6 vitamini içerirler

Aksine tiamin ısı işlemi ile yok olmadığı bulunmuştur.

Piridoksin gibi besinlerde bulunur:

 • Muz, çilek.
 • Soya fasulyesi.
 • Ispanak.
 • Avokado.
 • Lahana ve karnabahar, havuç.
 • Turunçgiller.

Vitamin B12 - kobalamin

Bu temel mineralleri Bileşiminde sahip tek vitamindir ve insan vücudunda birikebilir. Daha iyi anlaşılabilirlik için de kalsiyum ihtiva eden ürünler ile birlikte kullanılabilir. Toksik olmayan ve hatta çok küçük dozlarda son derece etkili. cobalamin günlük gereksinimi 2 ila 5 ug arasında bulunur. protein sentezi ve nükleik asitlerin metabolizmasında rol.

onun eksikliği ile pernisiyöz anemi ve şiddetli beyin hasarına neden olabilir.

fayda

kobalamin en önemli özelliği, - bunların imha önlenmesinde nedeniyle sonuç olarak kırmızı kan hücreleri ve oluşumu ile aktif katılımı, anemi gibi hastalıkların önlenmesi için gereklidir. Şaşmamalı vitamin B 12 halk arasında "kırmızı vitamin" olarak bilinir.

Kobalamin da iştah artırır sinirlilik azaltır, enerji metabolizmasının iyileştirilmesi performansı arttırır. Bir kişinin günlük onun için gerekli miktarda bu vitamin alırsa, dikkat konsantrasyon yeteneklerini arttı biçimde değiştirmiştir, hafızayı geliştirir ve denge duygusu stabilize edilir. Kobalamin kemik büyümesi için önemlidir, bu nedenle çocuklar için yararlıdır.

gelende ürünler bulundu

B12 vitamini sebze ve meyveler son derece küçük dozlarda bulundu. Temel olarak, tabii ki, böyle, yumurta, peynir ve ekşi krema (B12 vitamini içeriğine lideri) et, balık ve deniz ürünleri, karaciğer gibi ürünler ile vücutta bize gelir. Ve pişirme herhangi bir yöntem ile ısı direnci sayesinde yararlı özellikler muhafaza eder. Bu nedenle, meyve ve sebzelerde bu vitamini Ancak B12 az miktarda yeşil soğan, ıspanak, marul ve yosun bulunabilir, arayan daha değmez.

Önemli!

 • Yukarıdakilerin hepsi vitaminlerin sentetik formları, tıbbi gözetim olmadan büyük ölçüde vücudu zarar verebilecek olan alımı için geçerli değildir.
 • Tam ve sağlıklı bir yaşam için yeterli miktarlarda bulunan sebze ve meyvelerde bulunan bir B vitamini unutmayın. Tamamen meyve ve sebze lehine et ve diğer hayvansal ürünler vazgeçmek olduğundan, vücudun muazzam zarar koyabilirsiniz.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.