SeyahatEgzotik yerleri

Hakasya aracılığıyla Gizemli Yolculuk

Khakassia Toprak Sırları

Biz, 12 bir alan, insanın, suşi yaşadığı toplam alanın% 65 ile inanılmaz bir ülkede yaşamak unutma. Rusya'da, dış manzara güzelliği daha aşağı olmayan birçok yer vardır. Başka bir ülkede, kendi köken, kültürel özellikleri tarihini bilmeyen kimse yoktur. Biz onların özel dikkate ve ziyaret edilmeyi hak ancak Rusya az tarihi, önemli yerlerde, yabancı ülkeleri ziyaret hedefliyoruz. Sadece tek adanmış onlar hakkında bilmek ..

Bu yaz, dinlenmek için bir yere gitmeye karar verdi. elimdeki para çok değildi, ben ideal bir seçenek ev çıkmadan herhangi bir yerde seyahat etmek olurdu sonucuna vardık.

Ben Doğu Sibirya'da bulunan Hakasya, geliyor. Bizim kara tarihinin zengindir. gizem yanı sıra Rusya'nın topraklarını terk etmeden en güzel yerleri görmek isteyenler için hayranları için açık ufuklar vardır. Ben eski mezar höyükleri ile aynı zamanda (Salbyksky tümsek tümsek Badger günlüğü) ve uzun süre beni büyüledi arkeolojik (ambalar Hartuyaah Tas Sulekskaya pisanitsa) birinci ve ikinci kategorilerde kendimi sürdü. Hakasya denilen şey için değil , bir açık hava müzesi bu arkeoloji nesnelerin her türlü dolu olduğu için.

Sonunda Tuimsky yetmezliği ve dağ sandıkları gezisi dahil bir tur, gitmeye karar verdi.

Birinci yol yerleşim Tuim (Şira aymağı) geçmiş, başarısızlık Tuimsky etmekti. Yol sokak ısı yorucu oldu, kolay değildi. yetmezliği, altta suyun mavisini, görülen ihtişamı beni deneyimli sakıncaya unutturdu. Suyun inanılmaz güzel derin mavi renk nedeniyle bakırın yüksek konsantrasyona döndü söylüyorlar. Sadece yetmezliği olan yakın olmanın, derinlik hangi su seviyesine dağın tepesinden 120 metre, resim hiçbir şekilde tüm görkemini ve ölçek geçti olduğunun farkında değildir. cesur dalgıçlar korkmuyoruz gibi alt bilinmeyen bir uzay kafasını ile havuzda şımartmak için? Su altında yetmezliği çok daha büyük bir boyuta sahip bir karstik boşluğu (doğal mağara) olduğu düşünülmektedir. Mağaranın koridorlar, muhtemelen, köye Tuim altında uzanır. Ama bitirmek ve o henüz bilinmemektedir doludur nerede.

İnsanlar, gözlem güvertesinde kalabalık ve sonra gördüklerini tartışır. hakiki coşkuyla birisi büyük bir "ağız" taş attı, uçuruma atlamak ve Birisi aksi takdirde (atlama - - ip ve bir "atlama" İngilizce "İp" den) Halat-jumper denir, aşırılık kadar bekliyordu Ben taşın su yüzeyinde temas ses duymak istiyorum.

Biz mitlere ve efsanelere neden sorunların bir sürü neden doğanın mucizevi yaratılış, hakkında spekülasyon için kullanılır. Ancak Tuimsky yetmezliği, insan yapımı felaket sonucu oluşmuş olsa da, daha az ilginç ve her yıl o ülkenin farklı bölgelerinde yaklaşık 1 000 kişi gelip görmek.

Benim gezileri ikinci yolu antik gözlemevi, dağ sandıkları bırakmaya. yüksekliğinde beş ayrı sıcak-aykırı ve 200 birleştiren mezarlıkların, bir dizi kaya çizimler ve özel tesisleri. yerin adı, şekli ile bir dağ sırtı bir bagajı benzeyen olduğu üstüne, en kuzey dağlarında almıştır. göğüs malzeme okuma dayanarak, ben insanların Khakasses antik şarj etmek gelip yer olduğunu biliyordum toprak gücünü ve ruhlarla iletişim kurarlar. İlk bakışta Sandıklar sadece arka plan Tuimsky başarısızlık üzerine solmuş zamanki dağlar gibi görünüyordu. Ancak, ilk izlenim aldatıcıdır.

Ben (5 üzerinden) bir gövde 5 üzerinde ziyaret etmek şanslıydım. Genç adam - o eski günlerinde olmuştu sanki çok ilginç ve rehber (Artem), ustalıkla, gövdeleri, söylemek bizi görünüyordu. Sadece arada sonra, bir taş döşeli şerit yanında durdu, rehber şimdi ruh dünyasında ve insan dünyası arasındaki sınır bir tür olarak hizmet veren hattı arasında geçiş yapması bizi uyardı. "Gördüğünüz veya farklı bir şey hissediyorsanız - şaşırmayın, merak bir yer var" - diye anlattı. Tepesinde (göğüs) yükselir, sık sık grubu durdurdu ve hurdaya gösterdi ve belirli zamanlarda güneş ışınlarının, böylece eski insanlar anlamak vererek geçtiği kaya girintiler: ne zaman ve hangi mevsimsel dönem başladı. Ben göze çarpmayan dağ bir kadar çok sır tutabilir hiç düşünmemiştim. Biz üst (göğüs) ulaştığında, bizim görevlisi aşağıdaki anlattı: "Göğsün ortasında şamanın sandalye, o düşünüldü o ruh dünyasında ve insan dünyası arasındaki iletişimin bu kanalı. Sadece enerjik güçlü insanlar onun gerçek gücünü hissetmek göze alamaz. Bir keresinde Krasnoyarsk bir grup oldu koçu ile sporcular geldi. Her sandalyede oturmak çalıştı ve parlak fikirleri olan şaman orada bir dakika otur. Hiç kimse kimin elleri beyazdı koç, başka mucize etkisini hissetmiş ve vücudunun her yerinde kaz koştu. Daha sonra, birçok ona inanmadı, ama gözlerim onlar elini görünce, beyaz oldu edemedik inanmıyordu. " Tabii ki, ben de orada oturdum, ama hiçbir şey hissetmedim. Görünüşe göre verilmez. Onlar yürürken, onlar yer tüm sesleri duyuyordu, inanılmaz bir akustik devam ettiğine dikkat çekti. Örneğin, otlak açıkça ineklerin boyunlarında asılı çan sesi duyuldu. Hayır şaşkınlık onlar şan uygulamaya ideal bir yer olduğunu söylüyorlar. Her adımda, Artyom, yeni sırlarını onun için uzun bilinen gerçekleri haline geldi. şekilde geri ederken bir kaç metre uzaklıkta bizden, bizim rehber bir fısıltı bize konuştuğumuzda biz yerin akustik sihirli hissetti hayal etmek daha az heyecan verici. Harika bir şey!

Eve dönerken, turun tüm katılımcılar muhtemelen günün her deneyimli anları düşünerek, sessiz. Kafamda biz Abakan geldi ben bile fark etmedi, düşünce, duygu yeni planlar aynıydı. Şimdi doğa Hakas gerçek güzellik hakkında birinci elden biliyorum adanmış insanlar, saflarına katıldı.

"Sevgili gezgin! Etrafına bak ve Hakasya, küçük güzelliğini görmek ama keşfedeceksiniz birçok sırrı gizler! "

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.