Haber ve ToplumDoğa

Martı - Kuş Kıyı

Nehir, göl, çam, hem de pembe martı - Avrasya'nın genelinde kuş yetiştiriciliği. Uzun zaman önce, atalarımız bunu bir maymun denilen - belki tipik çığlıkları için.

Martı - Kuş zarif ve küçük. vücut uzunluğu otuz altı ila kırk santimetre arasında değişmektedir. Ağırlık - Yaklaşık 253 yüz gram. Kafası yaz gözlerin yukarı ve aşağısı oldukça dar beyaz benekli koyu kahverengi bir renge sahiptir, yuvarlaktır. kış ve sonbahar başı gri olur. gaga ince ve kırmızıdır. sırt ve kanatları rengi açık gri. bacaklar üzerinde bu kuşlar asla uzun yolculuğa çıkan ve sadece kıyıya bağlı olmasına rağmen, membranlar yüzüyor. Sert martı sesi açıkça ifade etmek. Genellikle kvohtane, kahkaha veya kızgın bir kedi çığlıkları benzer. Genellikle, martı - o asla sessiz olduğu izlenimi vermenin, kuş ve gelecek ve clamorous.

O denizin kıyısında değil, aynı zamanda nehirler üzerinde sadece yaşıyor, floodplains, bataklık, büyümüş adalar, göller, turba ocakları yanı sıra iç sularda.

Martı - Kuş omnivordur ve obur. Başlıca gıda - zayıf ve yetersiz çevik balık, omurgasızlar, kabukları, istiridye, sivrisinekler olduğunu solucanlar, böylece böcekleri, küçük kemirgenler, vb.

Yuvalama martılar bütün koloniler - araya gelen birkaç bin çift. Bunu yapmak için, bir onlar insanları rahatsız etmeyecek bir yerde, hem de dört ayaklı yırtıcı seçin. Yuva zemin veya tümseklerinde düzenlenir. formda onlar dikkatsiz yuvarlak kalın plakalar yumurta küçük bir girinti ile otuz kırk santimetre benzerler. kadın kahverengi bir ila üç yumurta, noktalar olmadan açık mavi renk bırakır. Her iki ebeveyn yaklaşık bir ay inkübe. Civcivler yaklaşık iki haftadır yuvada, ve sonra yavaş yavaş yakındaki çalılıkların taşıyın. geçen ay ya da açtığınızda yavruları başlangıç uçan.

Martı atıfta göçmen kuşların daha sıcak iklimlerde gitmeden Eylül ayında, bir kural olarak, ve. Onlar da Japonya, Çin ve Afrika'da olduğu gibi, Hazar ve Karadeniz'de kışlamak. yemek için bir fırsat varsa Doğru, bazıları şehirlerde kışa kalır.

Martı - Kuş, uyarlanma kusursuz yeteneği. Bu insanların korku ve sık sık onun ekmek için yalvarıyor olmadan hemen her ortamda uyuyor.

Martılar ve pozitif nitelikleri vardır - onlar böcek zararlıları büyük numarasından bizi rahatlatmak, hem de atık toplamak.

Bu kuş ile insanlar uzun işaretler çeşitli bağladınız. Daha önce, denizciler bir martı geminin direğine oturur eğer, hava harika olduğunu fark etmeleri ve yüzme zevkini çıkarabilir ve gürültülü bir çığlık kıyı kayalar dolaşan ile Eğer öyleyse, yakında fırtına bekleyin.

Bilim havada yüksek uçmak için onlara yardımcı atmosfer basıncı yüksek olduğunda, suyun yüzeyi tipik kuşları destekleyen hava akışını, yok diyerek açıklıyor. Martılar çok çabuk yorulup yere oturmak zorunda kalıyor nedeni budur.

Su martı kuşu üzerinde uçan bir toplantı ve ayrılık el salladı bir beyaz mendil benzer. Bir kum üzerine oturan ve bir dereceye kadar, yatıştırmaya açıkça tüm krizlere rağmen, hayat devam ediyor emin olmak için, güneş deniz martı keyfini ve düzeltilmiş gerekli tüm.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.