SağlıkTıp

Marsh nane - kontrendikasyonlar

kelime 'nane' Latince Mentha geliyor. adı Minto'daki, nimf biri onuruna seçilen Yunan tanrıçası bugün hala var olan Pylos antik şehrinin doğusunda yer alan Eponymous dağ, - bu yaklaşık 2 milyon kişiye ev sahipliği yapmaktadır. Mitolojiye göre Persephone Myint cariyesi Minto yapılan kocası Hades için kıskançlık yüzünden bir bahçe nane dönüştürülmüştür. Böylece, Yunan destanı göre, ölüm tanrılarla bir daire içinde "bükülmüş", ancak, buna rağmen, onun adı şifalı bitki nane isim oldu. onun kontrendikasyonlar biz makalenin sonunda onlarla bahsedecek, küçük, ve bunun "doğanın" olumlu yönleri çarpıcıdır - çok fazla var.

Sınıflandırma ve görünüm

Bitkilerin çoğu çeşitleri mentol büyük miktarda içerir. Lamiaceae denilen bu bütün aile modern sınıflandırmasına göre. nane tüm çeşitlerinin bir ayırt edici özelliği - ayırt edici güçlü lezzet. Ancak bireysel bitkilerin kimyasal bileşimi uçucu maddelerin metabolizmasında önemli farklılıklar gösterebilir. koku yoluyla - Bu en bariz şekilde kompozisyonuna farkı görünür.

yarpuz olan Latince ismi, - Yarpuz. onun alternatif adlarından biri - fleabane. büyüyen çeşitlerinin alanı - Kuzey Afrika, Doğu Asya, Türkmenistan ve Kafkasya, aynı zamanda Avrupa olarak neredeyse tüm bölge. Rusya Federasyonu olarak, Kuzey Kafkasya'da bu çeşitliliği bulabilirsiniz. Ekolojik niş - çayırlar, hem de nehirlerin bankalar. 20 ila 60 santimetre arasında bitki boyu. Kök dallı bir şekle sahiptir, ve yapraklar dikdörtgen-oval, saplı veya elips şeklindedir. çiçekler küresel halkaları toplanır. kaliks dişleri üst "dudak" alt üçgen şeklinde subulate şekle sahip bulunmaktadır. taç bir sahiptir pembemsi-mor renk, beyaz saman ile tamamlanmaktadır. kahverengi meyve oval, parlak. Temmuz-Ağustos çiçeklenme dönemi. Ağustos ve eylül ayları arasında olgunlaşma. bitki yaprakları, bir sarı-yeşil veya sarı yağ olan, yüzde 95 pulegon oluşur olan bir yağı 2 oranında içerir. Ayrıca mentol, dipenten, limonen içinde.

Nane. Özellikleri. Kontrendikasyonlar

nane bir çok yerde kullanılır! Parfümeri kullanım için kontrendikasyonlar, konserve, şekerleme endüstrisi yoksun, bitki dikkate değer özellikleri kullanılarak, sanayinin bu tür tarafından kullanılan. Ayrıca çay dahil çeşitli içecekler, aromalı. bitki ve baharat olarak kullanın. - Geleneksel tıp Aşağıdaki uygulamalar bitkiyi bulmuş yara iyileşmesini, boğmaca, bronşiyal astım tedavisinde ve bir antiseptik olarak, yağlı cilt akne bakımı eğilimi için sakinleştirici. kaynatma veya tentür olarak kullanılır.

İşte nane vardır etkilerin listesidir. Kontrendikasyonlar ve önemli, birinci nokta var - daha fazla aşağıda değinilecektir tehlikeli düşük ilacı özellikleri,:

  • rahim kasılmalarını uyarır;
  • Sinir sisteminin uyarılabilirliğini azaltılması;
  • tahriş olmuş mukoza zarları;
  • Kan akışı nedeniyle kızarıklık;
  • burun akıntısı ve öksürük ile muamele edilmiştir;
  • şişkinlik ve bağırsak krampları azaltabilir.

Daha önce halk tıbbında, bunu yapmak için kullanılan rağmen, ölüm riski yüksek - kürtaj için nane bu tip tehlike uyarmak gereklidir. Buna ek olarak, nane çeşitleri yağ çok toksiktir ve her durumda onu içeri almak imkansızdır. Bu önerinin ihlali şiddetli karaciğer ve böbrek lezyonlarının yol açabilir. aşırı doz semptomları biri - sarılık. Türevler bitkiler kısa aralıklarla küçük dozlarda almalıdır. belirtilerin olması durumunda, alınması durdurmak. Orada iki yıla kadar otlar çocuklu tedaviye sıkı kontrendikasyonlar, ama bu tüm bitki varlıkları için de geçerlidir.

müzik tarihinin ilginç gerçekler. Muhtemelen herkes ünlü rock grubu Nirvana ve efsanevi solisti Kurt Kobeyn bilir. Yani - lirik ballad Yarpuz Çay, birinci versiyona göre, bataklık nane olarak böyle bitkiler adamıştır. Kontrendikasyonlar grunge bant şarkıcı korkutmak değil - o bitkiler konusunda uzman değildi. Bir müzisyen gerçekten karın ağrısı ile kaydedilir. Aynı şarkıda, Nane, bu sürümü için, saflaştırma sembolize etmiştir.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.