Sanat ve EğlenceSanat

Master Class: güvercin çizmek nasıl

Birçok insan kurşun kalem ile güvercin çizmekle ilgileniyor. Elbette bir kurşun kalemle çizmek, tüm parlak renk paletini göstermek olanaksızdır, ancak kalem kroki her zaman daha ciddi bir resmin temelini oluşturmaktadır. Buna ek olarak, düzgün bir şekilde gerçekleştirilen tamamlanmış çalışma genellikle de mükemmel bir sonuç verir.

Güvercin barış ve sevginin sembolü, güvercin çizimleri kartpostallarda sıklıkla kullanılır - tebrikler, davetiyeler, tatil için dilekler.

Çizim için malzemeleri önceden hazırlamak önemlidir. Kalem iyi bilenmiş olmalı, keskin bir ipucu almak gerekiyor. Silgi arzu edilen beyaz, keskin kenarı kesmek için çapraz olarak kesebilir, bu da çalışmak için çok uygun.

Güvercin nasıl çizileceğiyle ilgili bazı genel ipuçları. Kuşların çizmek o kadar basit değildir. Bir kuş çizmek konusunda tecrübeniz yoksa, çalışırken kontrol edilecek olan görüntüsünü alın. Yürürken kuşa bakmak, bedenin özelliklerini ve vücut kısımlarını yakalamaya çalışmak da iyi olur. Bu, güvercin nasıl çizileceğini daha iyi anlamanıza yardımcı olacaktır. Böylece, kuşları, antetli kalarak önemli olan iskelet yapısını bilmeden eğiterek, izleyerek ve doğru bir şekilde kopyalamaya çalışarak, bu güzel canlıların kademeli olarak ilginç çizimler oluşturabilirler.

Bugün bir güvercin nasıl çizileceğimize bakacağız.

Doğanın genelleşmesiyle başlıyoruz. Güvercin gövdesi uzun oval bir şekle sahiptir. Bu nedenle, tablonun ekseni çizilir ve eksen etrafında simetrik oval bir şekil yerleştiririz.
Elde edilen oval şeklin ekseni çizilir.

Şimdi güvercin vücut bölümlerinin oranlarını bulmalıyız. Ölçüm birimi için kuş kafasının boyutunu almakta fayda var: gövde uzunluğu başın yaklaşık 7 uzunluğuna eşit, boynun uzunluğu bir, boynun kanadın üst kısmına olan mesafesi yaklaşık yarım baş ve benzeri. Başın ve güvercinin oranının yanı sıra bacaklarına da dikkat edin. Kuşun vücut bölümlerinin ölçülen tüm boyutları, şeklin eksenine dik olan kısa çizgilerle işaretlenmiştir.

Kuş resmini detaylandırmaya başlıyoruz. Kafayı bir oval şeklinde çiziyoruz, bir göz ve bir gaga planlıyoruz, kanatların, pençelerin ve kuyrukların düzenini tahmin ediyoruz. Göz ve gagun göreli konumuna dikkat edin. Kanadın yalanını takip edin, küçük yumuşak tüylerin ve daha büyük tüylerin dağılımına dikkat edin.

Belki de, tüylerin gelişimi sizi oldukça uzun sürecektir, çünkü her tüyü çizmeniz gerekecektir. Tüyler uzamalı, kanatların üst kısmında ince ve daha küçük, altta büyük olan tüyler olmalıdır. Temel tüylerle yapılan iş bittikten sonra, göğüste, midede ve kalçalarda yumuşak tüyler planlıyoruz.

Hayatta olduğu gibi bir kağıt üzerine koymak için bir güvercin nasıl çizilir? Kuluçka ve gölgelendirme bu konuda bize yardımcı olacaktır. Önce güvercin üzerindeki ışığın hangi yönden düştüğünü belirlemeliyiz. Kuş çiziminin en karanlık yerlerinden işe başlarız, daha sonra hafif çizgileri kolayca gölgelendiririz. Darbeler üst üste bindirilir, gövde şekli, kanat, kuşun vücudu tekrarlanır. Açık ve sığ gölgeler "kurşun" bir "kenar" empoze etmek için çok uygundur.

Kuş gözünde parlak bir ışık patlaması bırakmanız gerektiğini unutmayın.
Sonra, gagayı, tüyleri, pençeleri, pençeleri detaylandırıp gölgeleri güçlendiririz. Son rötuşlar ve çizimler hazır.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.