KanunDevlet ve hukuk

Malta bayrağı ve tarihi

Muhteşem adalar. Yeryüzünde bir cennet. harika doğa, elverişli iklimi, aynı zamanda eski milli semboller sadece sahiptir, bu ülkeyi, demiyorlar kez. Malta. bayrak devleti - başka bir ülkenin ödül işaretlenir dünyada tek. Malta - antik tarih ve anıtlar çeşitliliği ile Akdeniz'in incisi.

Malta Bayrak Fotoğraf

Devlet sembolü iki beyaz ve kırmızı renk bantları oluşan bir bayraktır. Yani, Malta bayrağa benziyor? çizgili bayrağı dikey olarak düzenlenmiş - sol ve kırmızı üzerine beyaz - sağda. 2: 3 - Bayrak oranlar ve beyaz bandın sol köşesinde George kırmızı bir sınır ile çapraz olduğunu.

Malta bayrağı tarihçesi

Malta ulusal semboller uzun bir listesi vardır. takımada fethetti Her yeni colonizer, kendi sembollerini dikildi. Ama 21 Eylül 1964 Malta bayrağı tarafından onaylandı. Aynı gün hükümet uzun zamandır beklenen bağımsızlık bulmuştur.

XII-XVI - dönemi Knights güç birçok eyalette uzatıldı Templar. Malta istisna değildir. şehitlik ve iffet delalet kırmızı ve beyaz renkler, - bayrak bağımsız bir ülke Düzenin kez güçlü sembolleri vardır sunuyoruz.

1530-1798 yıl - Saint John - müdürlüklerince diğer Şövalyeler zamanı. bayrağın al yakında "Malta" adını almıştır sekiz köşeli beyaz haç vardı. Napolyon 1798 yılında ateş olmak ateş etmeden adalar ele geçirildi. Ama yakında Fransız İngilizleri itti ve 1814 den 1964 kadar, Malta Britanya İmparatorluğu'nun bir koloni oldu. Bu dönemde devlet bayrağı 5 kez değişti, ama İngiliz sabit bir sembolü kalmıştır edilir - "Yunion Dzhek".

Sivil, başkanlık ve eyalet bayrakları. Bu aynı zamanda Malta olduğunu. Bayrak ve diğer semboller kamu hayatında önemli bir rol oynar. Örneğin, İkinci Dünya Savaşı sırasında, Malta Almanya ve İtalya'nın faşist güçlere direnmek başardı. Onun kahramanlık için Malta İngiliz aldı George Cross, 1943 yılında devlet sembolleri üzerinde temsil etti. Malta kahramanlık ve cesaret tanıklık ödülünü aldıktan gurur duyuyoruz.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.