OtomobilArabalar

Makine "sekiz", 2108 VAZ

"Sekiz" Makine - önden çekişli bir araç. Model çeşitli versiyonları 2003 1984 den üretilmiştir. Böyle geliştirme temel modeli VAZ 2101. önden çekişli bir model oluşturmak için proje üretilmesi ile aynı anda, 1971 yılında başlatılan rağmen Togliatti fabrikasında ön sürücü otomobil üretiminde deneyim sürekli uzaklaştı ve sonunda 7 yıl geliştirme çalışmaları devralan değildi.

yeni bir model VAZ ortaya çıkması

1978 yılında ön tekerlek araba prototipi oluşturuldu ve ben söylemeliyim, model teknik olarak mükemmel, çağdaş döndü. Testten sonra, makine "sekiz" seçildi VAZ 2108 "Samara" ve seri üretim için tavsiye edilmiştir. Bununla birlikte, belge assembly ve mekanizmaların tamamlanması süreci birlikte birkaç yıl daha sürdü. Araç sadece 1984 yılında serinin girdi ve satışı bir yıl sonra ortaya çıktı.

kompakt hatchback

Kompakt üç kapılı araba, "sekiz", sayfaya yerleştirilmeden fotoğraflar Ultramodern tasarımına müşteri çekti. Vücut tipi hatchback otomobile özel bir çekicilik verdi belli angularity, içinde tarz oldu, dış hatlar çabukluk izlenimi verdi ve iç daha geniş ve rahat görünüyor. yeni modelin tek dezavantajı yeterli arka koltukta iniş düşünülmüş değildir. o sıkmak için gerekli olan dar bir geçit açıldı bırakarak, kapı ve koltuk katlama manipüle olsaydı. Ancak, bu dezavantaj daha fazla avantajlara sahip ile telafi edilir, ve makine "sekiz" bir hızla popüler oldu.

motor

serbest başlangıcından itibaren güç ünitesi VAZ 2108 üç düzenlemelerde, 1100 cc / cm motoru 4-hstupenchatoy mekanik vites kutusu ve 1500 cc ile 1300 / cm motorlar 5 tistupenchatymi KP insanlı ile tam yüklü oldu. Motor gücü 54, 64 ve 78 litre idi. a. Sırasıyla. Böylece, makine "sekiz" dir Çünkü seçim olasılığı yüksek talep. Tüm motorlar "Samara" enine, 4-htsilindrovymi, inline, üstten eksantrik oldu. "Sekizli" çoğuna Yakıt enjeksiyon karbüratörlü ve ihracat enjeksiyon makinesi sistemi kurdu.

şasi

Şasi VAZ 2108 - ön ve arka süspansiyon, dört amortisör ve fren sistemidir. ön süspansiyon (McPherson tipi) sallanan yumuşaktır. ayna iki teleskopik amortisörler ve sargılı yayların tamamlayıcılarını çifti ile donatılmıştır. Arka süspansiyon torsiyon kolu bir çift etkili amortisörler ve Çelik yaylar ile sağlanır. Bazı durumlarda, "sekiz", araba, ayarlanmış kuvvetler sahibi takviyeli yaylar sahnelenen arkasındaki sonra arka süspansiyonun güçlendirilmesini talep etti ve.

Ayrıca çalışma boşluğu çiftler otomatik olarak ayarlanması ile "Sekiz" Fren birleştirildi, ön disk, kendi kendini düzenleyen, arka tambur, tamburu blok. Fren araç sistem ikili bir silindir çevresel devre ana silindirden sağlanan hidrolik sıvının prensibine göre çalışır. Bir ya da iki tekerlek geri kalanı üzerinde dört bağımsız tekerlekler, fren arızası normal modda çalışır.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.