Ev ve AileAksesuarlar

Makas ile Emniyet: Herkes bilmeli

Tabii ki, her birimiz o tehlikeli takımlarının kullanımına içinde herhangi bir hata izin vermeyeceğini ancak, uygulamada gösterdiği gibi, güvence gereksiz asla kendini ikna eder. Ama tek başına bir iğne ve makas ile güvenlik donanımları sonrası için onunla tanıdık erteleme gibi zor değildir.

güvenlik Essentials

Hayatımız sürekli hayat daha kolay ve daha rahat hale getirmek için tasarlanmış temel araçları ile güncellenen ancak gibi, çoğu olan kutu kesiciler, dikiş iğnesi ve sıradan makas, insan sağlığı açısından risk teşkil edebilir ve özel dikkat gerektirir. Böylece, bu tür bir şey ile ilgili önemli bir rol güvenliğini oynar. genellikle yetişkinler kadar çocukları da sadece kullanıldığından makasla, değeri, daha da yüksek olabilir.

Çocukların yetişkinlere göre daha fazla risk tabidir birçok faktöre bağlıdır, bu yüzden makas çocukla herhangi bir iş yakından izlenmelidir O. Hatta güvenli plastik bıçaklar hassas cildi ve yaratma arzusunu defetmek için uzun zaman zarar verebilir. Böylece, genç sanatçıların güvenliğinin sağlanmasında önemli bir faktör veli veya daha eski arkadaşları tarafından inceleme çağrılabilir. Ayrıca, ilke olarak, genç ve orta sınıfların dikiş cihazları ve diğer tehlikeli enstrümanlar ve öğrencilere küçük çocukları izin vermemek gerekir - basit güvenlik önlemleri tanıtımı olmadan böyle çalışırken.

Makas: iyi bir şey, ama güvensiz

Pek çok çeşit ve makas varyantları vardır: kağıt, büyük terzilik, çatal, çocuk yılların ve cerrahi için - hepsi ortak kurucu unsurları ve amaca göre birleşmiştir. merkezde bağlı İkiz Bıçaklar, her yaştaki insanlar için gerçek bir tehlike olabilir. Ve ev kadınları için ve moda tasarımcısı için son derece önemli farklı türde güvenlik makas çünkü.

bir araç olarak makas Özel tehlike çocuklar için olabilir: gelişimsel çalışma çoğunlukla orijinal biçiminde kullanılamaz birçoğu farklı malzeme, birlikte çalışmayı gerektiriyor. Bu durumda, kendini kesmek çok zordur plastik kasa makas, özel bir tür var. Ancak, hatta aşağıda düşünün makas, çalışırken tam güvenlik önlemleri uyulması değilse, ezilme tehlikesi oluşturabilir.

Emniyet düzenlemeler makasla

Bu listede birçok öğe sezgisel, ama sırayla onlara daha iyi bir görünüm:

  • Her şeyden önce, makas bıçakları üzerinde paslanmayı önlemek için kuru bir yerde muhafaza edilmelidir.
  • Her durumda o anında ve hareket halindeyken şeyi kesmek mümkün değildir: Herhangi bir sürdürülebilir gerekli çalışmaları için işyeri ve son derece arzu oturma pozisyonunda.
  • makas Keskin bıçakları uçlarını takip edemiyorum.
  • aracı açık olarak bırakılmamalıdır.
  • bir masa ya da başka bir çalışma yüzeyinin kenar üzerinde asılı olup böylece gerekli makas koyarak.
  • İşte onların hareketin bıçaklara zarar etmemek için, onun serbest elin parmaklarını takip etmek esastır.
  • Sen makasla çalışamaz.
  • Onun kapalı bıçak tutarak, ileriye halka olmalarını gönder.
  • Bıçak kesme kenarı tavsiye edilmez, onların orta kullanmak daha iyidir.
  • Bu yere düşmesini makas korumak için en iyisidir. Bu belirli bölümlerine hasara yol ve yaralanma riskini artırabilir.

makas oldukça kolay emniyet anlamak ve hatırlamak. Bunu öğrenin, büyük ölçüde çalışma ya da yaratıcılık sürecini basitleştirmek ve onu koruyabilir.

Başka ne evde güvenliği hakkında bilmeniz gerekenler

Biz makasla güvenli çalışma örneklerini inceledik ancak ikincisi çocukların ve yetişkinlerin sağlığı için tehlikeli olan ev aletleri bir dizi sınırlı değildir. Örneğin, bir dikiş iğnesi ile özensiz taşıma sadece enjeksiyonları tehdit edebilir ancak bazı durumlarda, ölüm ve ofis bıçağının keskin kenarı sadece bir firma eli ve deneyimli bir göz güveneyim.

Her durumda, emniyet makas keskin nesnelerle başa dair genel bir fikir vermek için: Herhangi bir tehlikeli alet kapalı bir biçimde çocukların ulaşamayacağı kuru bir yerde tutulmalıdır. Özel kılıfı ve konut olukları - Dikiş iğneler, bu iğne bar, Bıçak boşluğu ifade eder. Ayrıca, masanın kenarına ya da nerede yanlışlıkla yere düşmüş olabilir şeyler koymayın.

Ve son olarak,

makasla Güvenlik yönetmelikleri - herkes ne olursa olsun yaş ve işgal, bilmeli öğelerin bir koleksiyon. Dünyamız hızla ve kolayca basit işlemleri yürütmek için izin doğaçlama tesislerine olmadan hayal etmek zor. Ama ne hayatını kolaylaştırıyor, her zaman güvenli değildir. Belirli bilginin tekrarı üzerinde birkaç dakika geçirdikten sonra önemli ölçüde kesik ve yaralanma olasılığını azaltmak için zor değildir. Sadece yaratıcı faaliyetin sonucu, öte yandan işçi kişinin sağlığına sadece bağlı olabilir bunun nedeni, basit kuralları takip ve mevcut tüm dikkat ile tehlikeli araç tedavi etmek gerekir.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.