SağlıkMüstahzarlar

"Magnezyum oroat» (kadar magnezyum orotas): gösterge, talimat, analoglar yorumlar

Ne gibi bir ilacı değiştirebilir "Magnezyum oroat?" fonların analogları aşağıda listelenmiştir. Ayrıca yazının malzemelerde söz konusu ilacın, özellikleri ve uygulama yöntemlerinin maliyeti hakkında bilgiler sunar.

şekil, açıklama, bileşim

Hazırlama "Magnezyum orotat" beyaz tabletler, yuvarlak ve yassı biçimli formunda yapılır, ve her iki tarafında bir yan ve eğik kesimleri üzerine kaydedilmektedir.

Bu tıp maddeler nelerdir? Magnezyum orotat dihidrat - ana bileşendir. bunun yanı sıra, söz konusu ilaç karmeloz sodyum, kolloidal silikon dioksit, mikrokristalin selüloz, mısır nişastası, povidon K30, diğer yardımcı maddeleri içeren , sodyum siklamat, laktoz monohidrat, talk ve magnezyum stearat.

karton kutular içinde paketlenir blister paketleri, ticari olarak temin edilebilir bir araç içinde.

farmakoloji

aracı nedir "Magnezyum oroat?" Kılavuz, bir magnezyum hazırlık olduğunu belirtmektedir. Bilindiği gibi, söz konusu madde en önemli macroelement olduğunu. Bu yağlar, proteinler, nükleik asitler ve karbonhidratlar metabolizmasına katılan bir çok enerji işlemleri için, insan vücudu için son derece gereklidir.

kabul edilen bir iz element ve böylece sinir-adale iletimleri inhibe nöromüsküler stimülasyon etkiler Ayrıca not edilmelidir.

Magnezyum kalsiyum gibi bir elemanın doğal fizyolojik bir antagonisttir. Bu miyokard hücrelerinin normal çalışmasına kontrol eder ve onun kontraktil fonksiyonun düzenlenmesinde rol almaktadır.

stressiz iyonize magnezyum yüksek miktarlarda atılır ve onun desteği strese karşı direnci arttırır.

magnezyum eksikliği

İlaç "Magnezyum orotat" vücutta açık önemli eser element telafi etmek için tasarlanmıştır. Bu madde eksikliği nöromüsküler bozukluklar gelişimine katkıda kardiyovasküler hastalık (taşikardi, ventriküler aritmi, kalp glikositleri artan duyarlılık) ve zihinsel değişiklikler (konfüzyon, depresyon ve halüsinasyonlar (nöbetleri içeren, motor ve duyusal uyarılabilirliğini, parestezi artış) ). Ayrıca hamilelik sırasında bir magnezyum eksikliği erken doğum ve toksemi riskini artırır unutulmamalıdır.

Biz orotik asit tuzları aktif metabolizma sürecine dahil olduğunu söyleyemeyiz. Bunlar, ayrıca hücrelerde ATP magnezyum hareketi ve tespitin tezahürü için gereklidir.

kinetik

yaklaşık% 35-40 arasında, kan sistemi tarafından absorbe preparasyon "Magnezyum orotat" tek bir dozundan sonra. Böylece hipomagnezemi magnezyum iyonları emilimini uyarır ve orotik asit tuzlarının varlığı ile işlemi geliştirir.

Magnezyum böbrekler yoluyla atılır. artar - Bu eleman onun atılımı azalır ve aşırı eksikliği de.

tanıklık

Hangi koşullar altında hasta atanabilir "Magnezyum oroat?" Uzmanlara göre, bu araç ne zaman alınmalıdır:

 • ateroskleroz;
 • Digoksin intoksikasyonlu kişilerde ventriküler aritmi gibi kardiyak aritmiler;
 • arterit;
 • anjin;
 • (Aritmilerin önlenmesi amacıyla), akut miyokard enfarktüsü;
 • dislipidemi;
 • alkolizm, yoksunluk semptomlarının durumu;
 • kaşeksi.

Aynı zamanda "Magnezyum oroat" Genellikle kimin diyet düşük protein içeriğine ve düşük kalorifik değere sahip olanlar yapmak için tavsiye edilir unutulmamalıdır.

Dikkat aktif madde magnezyum eksikliği doldurmak için kullanılır. Tipik olarak bu tür bir eksiklik hipertiroidizm, hiperkalsemi, hiperaldosteronizm, makbuz yanı sıra, hamilelik ve emzirme gözlenmiştir ve eleman, böbrek fonksiyonları ile ilişkili vücut, ve diğer kronik ishal, daha büyük ayrılma asimilasyon azalır.

Kontrendikasyonlar

magnezyum ilaç alım koşulları gibi kontrendikedir:

 • aşırı duyarlılık;
 • böbrek bozuklukları;
 • karaciğer hastalığı, kronik ve akut doğası;
 • böbrek taşları hastalığı, magnezyum ve kalsiyum fosfat taşı görünümü vardır;
 • AV ve sinoatriyal blok durumu.

İlaç "Magnerot": kullanım talimatları

Bu transferin fiyat aşağıda belirtilecektir.

Talimatlara göre, ilaç oral uygulama içindir düşündü. büyük ölçüde ilacın etkinliğini artırmak için, bir yemekten 60 dakika önce alınması tavsiye edilir. Tabletler bol sıvı gerekir.

Konservatif tedavinin seyri süresi her durumda hekim tarafından belirlenmelidir. Talimatlar rağmen toplam rejimini içerir.

Magnezyum eksikliği uzmanların tedavi başlangıcında ilacın iki tablet üç kez (hafta boyunca) bir günde kullanılmasını tavsiye ederiz. Bundan sonra, dozaj, her seferinde bir tablet indirgenir.

Bu maddenin maksimum günlük dozu 3000 mg (diğer bir deyişle, 6 tablet).

gece nöbet olan kişiler, ilaç genellikle yatmadan (kerelik ücret) önce 2-3 tablet bir miktarda uygulanır.

yan etkiler

Hangi yan etkiler ilacı neden olabilir "Magnezyum oroat?" Tüketici yorumları bu araç oldukça iyi kendilerine transfer söylüyorlar. Yüksek dozlarda ilacın kendi kendine uygulama hala oluşabilir rağmen dispepsi kararsız taburesi ve ishal görünür gastrointestinal sistem,. Doz alıcı araç bir zamanı azaltarak stoped gibi hoş olmayan semptomlar.

Aynı zamanda, hastalarda ilaç alan hastalarda magnezyum karakteristik egzantem, ürtiker ve hiperemik papüler lezyonlar, kaşıntı gibi kutanöz alerji geliştiğinde, klinik durumlarda bilinen unutulmamalıdır. Böyle belirtilerin ortaya çıkması alınan dozunu ayarlamak için doktora acil tedavi gerektirebilir.

etkileşim

o hazırlık "Magnerot" nin diğer araçlarla birlikte birleştirmek mümkün mü? Kullanım (ilacın fiyatı çok yüksek değildir) için talimatlar aktif ilaç demir tuzları, tetrasiklinler ve birleştirmek için yasaktır bildiren , sodyum florür bağırsak geri emilim geçen büyük ölçüde azalır, çünkü.

magnezyum kullanılan nöroleptik paralel olarak, sedatif veya uyuşturucu şekilde farmakolojik etkilerini potansiyel hale getirdi.

antihipertansif ve antiaritmik ilaçlarla "magnerot" kombinasyonu ile tedavi edici etkisi (belki Bradikardik ve hipotansif krizler) şiddetini artırmaktadır.

Benzer ilaçlar ve ilaç fiyat

ilaç, "Panangin" ve "Asparkam" olarak vasıtasıyla izlenebilir değiştirin. Ayrıca eczacılık zincirlerinde, magnezyum içeren bir çok vitamin kompleksleri bulunmaktadır.

Fiyat olarak, o zaman bu ilaç 160-180 ruble olabilir satın.

Aracın Yorumlar

Bu hazırlık tüketici yorumları insan vücudu üzerindeki olumlu etkisinin göstergesidir. Hastalar "magnerot" aldıktan sonra kendi genel durumu çok daha iyi olduğunu iddia ederler.

Bu araçlarla ve çok sayıda uzmanlarla Memnun. Onlar kullanımı önemli ölçüde koroner kalp hastalığına yakalanma riskini azalttığını bildirmektedir. Bu gerçek çok sayıda istatistiksel veriler ile doğrulanmıştır.

Hazırlık "Magnezyum oroat" kendi değerlendirmeleri ve hamile kadını terk ilgili de budur. Bunlar fonların alımı onlardan gece krampları çıkardıkları yönündeki iddialarını ve huzursuzluk ve sinirlilik belirtileri azaltır. Ancak, doktorlar gebelik sırasında bu ilacı ancak doktor gözetiminde olması gerektiğini bildirmiştir.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.