Sanat ve EğlenceSanat

Insan yüzünü çizmek için: nachinayuchih için Dersler

Gelecekte çizim temellerini öğrenmek iyi bir ressam haline yardımcı olacaktır. Sadece çizim temellerini öğrenmek İnsanlar, genellikle nasıl çizileceğini gerçekleştirmede güçlük insan yüzünü kurşun kalemle. Bu yazıda bu karmaşık süreç ilginç ve daha az korkutucu olacak hangi teknikleri bahsedeceğiz. ders kalbinde basit dayalı olacak geometrik şekiller, ve yüzü "koymak" olacaktır. Biz yavaş yavaş endam edecek bir kişi nasıl çizileceğini. önden kızın yüzü çok zor değil. Haydi başlayalım.

Tabii ki, anatomik bilgisi olmadan nasıl insan yüzü zordur çizmek söylemek, bu yüzden bize göz, burun, kulak ve ağız tam yerini belirlemeye yardımcı olan sözde bir çerçeve kullanacaktır. Eğer istihdam modelini sürdürmeye karar verirseniz Gelecekte, kesinlikle insan vücudunun anatomik çizim öğrenmeliyiz.

oval yüz

Yani, bugün insan yüzünü çizin ve oval kafa ile çizim başlamak için öğrenirler. Eğer tüm anatomik detaylar üzerine atlamak ve şematik adamın kafasının bakarsak, biz bir yumurta benzeyen, oval görebilirsiniz. Yatay (pupilla hattı) - daha sonra simetrik bir dikey çizgi ile yarım ve içine bölün. biz inşa edecek Söz konusu satırlardan.

yardımcı hat

  • Şekilde sonraki aşama, biz kaş çizgisini not edin. pupil hattı (1-1.5 cm) bir kalem kroki yatay çizgiye biraz aşağı adım, üst yarısı, oval parçası bölün. Çizimde yakından bakın ve bunu alnı biraz daha varsayılır oval, o kısmını göreceksiniz.
  • Daha sonra, kalem alın çizgilerin ve çene kadar bir kademeli bir işareti (k pupil hattı) mesafeyi ölçmek. Burun ucu çizgi. Mecazi anlamda, üç bölümden biri biraz daha yanal ortasına dikey bir çizgi paylaşır.
  • Ağız çizgisi figürü mavi işaretli. Neredeyse çene noktasına burun orta noktasıdır.
  • Şimdi geri öğrenci hattına. 5 eşit parçaya bölünür.
  • Şimdi kafa yüz genişliğinin oval kesilmiş. Küçük ipucu: kafa genişliği çene kaş mesafe eşittir. Kaşlar henüz var, ama nerede olduklarını hakkında tahmin edebilirsiniz. Daha sonra, tamir edebiliriz. Burun, ağız, gözler,
  • Gözler biz gözbebeği hattında yer alacaktır. Bu çizgi zaten beş eşit parçaya bölünür. Biz 3 orta ilgileniyor. iki göz arasındaki klasik oranlar bir gözünü yerleştirilmelidir. Yani, orta kısım atlanmıştır edilir ve sol ve sağ aşağıdaki bölümleri - öyle gözlerimiz. şemada yeşil çizgilerle işaretlenmiştir. Bu segmentlerin orta geliştireceğine inanıyoruz olacak.
  • Eğer resimden tahmin olarak Burun, şematik olarak mavi çizgilerle işaretlenir. Burun genişliği "ortalama göz" aşmamalıdır. satır aşağı burun noktalarına iç gözünden dikey çizgi atlarsanız Başka bir deyişle, bunlar gereklidir burun sınır olacaktır.
  • gözbebeğinin ortasından itibaren dikey çizgi ağız hattı ile kesiştiği aşağı. Bu bizim dudakların köşeleri olacak.

kulakları

Şema yerde sarı işaretli kulaklar, nerede olmalıdır. Biz earlobes olacak, bu noktalarda, kafa genişliğinden ile burun kesişimine hattı uzatın. Biz biraz yüksekliğini ayarlar. hayal çevirin

Bu aşamada, gözler, kaşlar, burun, dudaklar ve kulaklar hatlarını planlıyoruz. Burada zaten onlar kulaklarınızı sona erecek nerede, böyle bir şey kaş çizgisi olacak görüyoruz. kulaklara yakın hafif oval kafa çizer.

son aşama

Yavaşça gereksiz ve rahatsız edici çizgiyi silmek ve ayrıntıları ekleyin. Güçlü çizer, üç boyutlu çizim yapmak, gölgeler ekleyin. zevkinize zaten saç modeli.

resmi çizer konum ve bir insan yüzü nasıl çizileceğini hatırladığında, paralel oranda kontrol edin. Gözleri ve ağzı Yer eşkenar üçgenin içine sığar. Tepe gözün köşelerinde ve dudak alt kenarında yer alır. boşluğun yüksekliği ağız burun ucundan uzaklaştıkça dişi gözün genişliğinin yarısına eşit olacaktır. Bir kadının karşısında bir çeneli göz genişliğine eşit olacaktır.

Şimdi anatomi bilgisi olmadan bir kişinin yüzünü nasıl çizileceğini biliyoruz. Bu yöntem, çizim temellerini öğrenmelerine yardımcı birçok biridir. Deneyin ve başarılı olacaktır.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.