MaliPara

Kuveyt Dinarı. hepsinden daha fazla

Uzun tüm işlemler aslında alışık olan yabancı para vardır neredeyse otomatik ABD dolarına çevrilecektir. Ve yine dolar en istikrarlı para birimi ve dünya pazarında en pahalı değildir değildir. Rus rublesi göre, dünya pazarında genel olarak, bu Kuveyt dinarı lider konuma sahiptir.

Ülkenin tarihi ve Kuveyt para

Hemen hemen bütün devlet sadece aynı şehir ve çöl bitişik parçadan oluşmaktadır. Ancak yerel fatura (RSD) dünya pazarında lider pozisyonlarda biridir. Dinar memnuniyetle bankalar, sadece Ortadoğu'yu alabilir ama dünyada. Dinar ekonomik fırtınalar dayanıklı ve kabul edilir konvertibl. Ama her zaman değildi. 19. yüzyılın başlarında, İngiltere Ortadoğu'da nüfuzunu artırdı. Ve 19. yüzyılın sonunda, Kuveyt İngiltere'nin himayesi altına girdi. Bu yirminci yüzyılın 60'lı sadece başlangıçtı, Kuveyt bağımsızlık verildi. Ortadoğu'da para birimi olarak oldukça uzun zaman Hint rupisi kullandı. bağımsızlık zaman yaklaştıkça, geçiş sırasında, özel rupi serbest bırakıldı Basra Körfezi'nin. Başlangıçta, tabii ki eş görüldü Hint rupisi. Kuveyt 1961 yılında bağımsızlığına kavuşmasından Zaten sonra, bir para birimi dinar olarak görünür. Başlangıçta, tabii ki equated edildi İngiliz Sterlini sterlini. Zaten biraz 10 yılı aşkın, ABD dolarına Kuveyt dinarı Şimdi bile ders az değişmiştir 1 ila 3 arasında bir oranda değiştirildi. Yirminci yüzyılın son on yılın başında, Kuveyt Irak tarafından işgal edilmiştir. Yolcular aktif tüm nakit ülkeden ihraç edilmektedir. Bu bağlamda, yeni banknotlar askeri operasyon Kuveyt hükümeti sonrasında serbest bırakmak için zorlandı. Geçen yüzyılın Kuveytli dinarın erken 90-ler aynı zamanda 20 yıl sonra, dünyanın birçok para iftihar edemez koruma bu kadar yüksek derecede vardı.

dünyanın en pahalı para nedir?

Kuveytli banknotların üzerinde birçok değerlendirmesi için şaşırtıcı yeterli. Bu nedenle, Kuveyt göre ½ ve ¼ dinarın dolaşımının banknot içindedir. Aynı zamanda o dinar fils binlerce oluşur olduğunu söylemek gerek. Ayrıca ülke kullanım banknot mezhep 20, 10, 5 ve 1 RSD içindedir. Kuveyt Dinarı (makalede sunulan fotoğraf faturaları) Avrupa banknot için alışılmamış görünüyor. Yani banknot üzerinde ön yüzde 5 RSD (ön yüz) mezhepleri bağbozumu değirmen taşları Kule Camii tasvir. Ve bitkinin arkasında gösterilmiştir. devlet arması ile temsil Kuveyt her mezhepten çok pembe bir fatura. Ayrıca, çeşitli mezheplerin sirkülasyon paralar vardır. sikkeler, para reformu (- 1991 kadar konunun yılı) sırasında değiştirildi değil unutmayın. İthalat yanı sıra ihracat, ülke topraklarında para sınırsızdır.

ve bu para - Ne ülkedir

Daha önce belirtildiği gibi, dinar dünyanın en pahalı faturaları biridir. Örneğin: Şubat ayının başında ruble karşısında Kuveyt Dinarı bir dinar başına 223 ruble oranında değiştirildi. her üç çocuktan biri - dolar için değer neredeyse sabit kalmıştır. Tabii ki, para Kuveytli vatandaşların bu seviyede - belki Ortadoğu'da en zengin. ülke bin yerli halka başına milyonerlerin sayısında dünyada 4. sırada yer kaplar. Ayrıca, yakın geçmişte, Kuveyt, BM tarafından yaşamak için en iyi ülke tanındı.

Nasıl değil tuzağına düşmek?

Eğer Ortadoğu'ya gitmek zorunda kaderimiz, Kuveytli Dinarı için para karşılığında birlikte dikkatli olmak gerekir. Daha önce bahsedildiği gibi, geçen yüzyılın sonunda, ülkenin işgali ile, nakit büyük miktarda kaldırıldı. Tabii ki, Kuveyt'te değişikliği korkmamalıyız. Tüm döviz büroları eski ve yeni banknotların posterleri var. Uzak bir köyde bir yere yapmak üzereyiz Fakat çok dikkatli olun. Her ne kadar "gerçek" dinar birbirinden ayırt etmek oldukça basit bir seçenek yoktur. 1992 yılına kadar basılmış olmalıdır.

Ve aniden eğer ...

Kuveyt gezisi planlamak, pratikte diğer para birimlerini kabul etmeyen olduğunu bilmesi gerekir. Tabii ki, bir yerlerde piyasada tabii bazında para almak olasılığı vardır. Ama Kuveytli dinar, malik bulunmak daha iyidir. Değişim ofisleri hemen hemen tüm dükkan ve bankalar var. birçok banka ufak miktarda büyük bir yüzdesini ücret beri Ama onlar dikkatle değişim şartlarını gözden geçirmelidir. Değişim ofisleri oldukça tuhaf bir programa çalışıyoruz. sadece öğleden önce - Cuma günü, Perşembe günü çalışmaz. Kalan günlerde - sabah sekizden öğlene kadar ve sonra dört ila sekiz saat arasında. Bu arada, kredi kartlarının sahipleri sessiz olabilir, bu neredeyse her yerde kabul edilir. ülkeyi bırakarak, Kuveyt dinarı değiştirmek için acele etmeyin. Hala dönmek için zaman var, kesmek için, değişim çok ve Moskova'da almaz. Ama dinar havaalanı vergisi gereklidir ödemek. Uçakla Kuveyt'i terk herkes 2 dinar ödemek zorunda.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.