MaliPara

Konvertibl

Dönüşüm - başka bir şey, ya da eşdeğer değişim uygulanması içine şeyin dönüşümü. Özel olarak, dönüşüm (ya da dönüştürme) para çevrim başka bir para birimi bir miktar para demektir. O dönüşüm katıldıkları için kısıtlamalar ve özgürlüklerin kendine özgü bir kombinasyonudur söyleyebiliriz döviz işlemlerinde diğer ülkelerde ilgili işaretler bir ülkenin banknot alışverişinde zaman.

ülke için sipariş küresel ekonomide dahil ve bunların dış ticaret faaliyetlerini geliştirme fırsatı vardı, bu konvertibl ulusal para birimi olmalıdır.

Döviz üzerinde olumlu bir etkisi vardı yatırım ortamının ülkede. sermaye ihtiyacı olan şirketler, yurt dışından fon sağlama yeteneğine sahiptir. Öte yandan, yabancı yatırımcılar serbestçe yurt dışında ülkede kazanılan para transferi ve karlarını yeniden yatırım edebiliyoruz.

şu türlerden dönüşebilme derecesine bölünmesiyle Para Birimi:

  • serbestçe çevrilebilir,

  • sınırlanmış (kısmen), dönüştürülmüş

  • Kapalı (dönüştürülemeyen)

  • takas.

Konvertibl (FCC) - özgürce ve diğer devletler ve ülkelerin döviz banknotların üzerinde kısıtlama olmadan bir para birimi. Aynı aktarım modu dahili ve harici tersinirlik genellikle doludur.

konvertibl böyle dış ticaret dış ticaret alışverişi, ticaret dışı ödemeler, yabancı turizm, yanı sıra yabancı yatırımla ilgili işlemleri ve yabancı alacak hareketlerine gibi günlük faaliyetleri ile ilgili güncel işlemleri de içeren alışverişi Kullanıldığı.

Tabii konvertibl sadece borsada yürütülmektedir açık ihale yoluyla kurulur edilir. Böylece, devlet yapay ulusal para biriminin değerini sınırlamak için ya da kullanılma ihtimalinden mahrum olan döviz kuru bandını.

müdahale devlete kullanılabilen tek seçenekleri - olan döviz müdahalesi, ülkenin Ulusal Bankası yapabilir. Ama pazarındaki arz artırarak, yani para biriminin değerindeki azalmayı sadece pazar yöntemleri kullanılmalıdır.

konvertibl para bugünün dünyasında ülkelerin sadece sınırlı sayıda vardır: ABD, İngiltere, Japonya, vb (Ülkede sadece 17 toplam). Şu anda, CRS tüm mevcut para birimlerinin yaklaşık% 15'tir.

herhangi bir ülkenin Merkez Bankası uluslararası ödeme yapmak borsada gerekir. Bu rol için en iyi serbestçe çevrilebilen bir para birimi uygundur. rezerv para birimleri - Bazıları denir.

dış ticareti ve mali işlemlerini yürütmek için, neredeyse sadece ABD doları, Euro, kullanılan Japon yen, İngiliz sterlini ve İsviçre Frangı, ve bu paralar dünyadaki döviz rezervlerinin neredeyse% 100 tutulur içinde öyle.

Konvertibl, sırayla, eyalet veya ülkenin ekonomik istikrarın bir göstergesidir. devletin tüm dış ekonomik faaliyet büyük ölçüde para birimlerinin serbest alışverişi kolaylaştırıyor.

uluslararası düzeyde finansal işlemler dahil edilebilecek bir para birimi, ancak herhangi bir parasal birimler dışındaki ülkelerde payı vardır. Kısmen ya da kısmen dönüştürülebilir denir.

Forex işlem de serbest döviz münhasıran gerçekleştirilir. Onlar hızlı bir başkası için bir değişimi izin verdiği en yüksek likiditeye sahip.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.