Haber ve ToplumÇevre

"Beyan değeri" postada neyi? değerli parsel

Bugün birçok posta servisi kullanmak. Alma veya bir mektup, koli göndermek - zamanla alaka kaybetmemiş bir prosedür. Değerli parsel yanı sıra tescilli yazı orijinli bazı kurallar (sevkiyata izin verilen öğe listesi) ve izin verilen ağırlık sınırları vardır. "Rusya'nın Posta" hizmetlerini olabilir Rusya Federasyonu'nda kullanın.

Bu nedir

Beyan edilen değer - bu parsel alıcı ulaşır ve içeriğini kaydetmek gönderilen bir garantisidir. cep telefonları, kameralar, dizüstü bilgisayarlar, tabletler - Çoğu zaman, değerli parsel pahalı ekipman yatırım olanlar açıklayacak. bir ön koşul - Bu durumda, gönderinin değerini beyan etmek. Değerli parseller ve yük taşımacılığı şirketi ve postane için sorumludur. Buna ek olarak, mektup ve koli maddi hasar ve kaybına karşı korumalı.

öğeleri veya bunların kaybı durumunda teslimat süresi hasarlı, kırılacak, gönderenin posta tazminat talep etme hakkına sahip olacaktır. Sadece postane ile değerli kalkış gönder. Bunlar kayıtlı olması gerekir.

yalnızca gönderen değerini atar. posta işçilerin miktarı zarf, paket veya ambalaj yanı sıra diğer bilgilere işaret eder. rakam ve yazı belirtilen masraflar. posta göndermek için değerinin yüzde dördüne eşit bir ücreti alır. EMS kalkış komisyon daha az ifade - sadece yüzde birini. değerli parsel COD gönderilirse, bir envanterini yapmak gerekir.

Nasıl göndermek

postane olmalıdır beyan değerine sahip bir parsel gönder. operatörler uygun dekore parseller, paketler ve mektuplar, kabul edin. Parsel sonrası boyutları, ağırlığı, değerine uygun olmalıdır ve yasak mallar öğeleri içeremez. Eğer göndermeden önce parsel doğru paketlenmiş olmalıdır. Çoğu zaman, postane olabilir ambalaj (kutu, çanta, zarflar) satın alın. Standart paketleme Eğer alıcının adresini ve yönetim (değerler ve COD toplamı) diğer ayrıntılarını girmek istediğiniz alanların içindedir. aşağıdaki gibi gönderen ve alıcı ile ilgili bilgiler şunlardır:

  • Soyadı, adı ve soyadı.
  • cadde adı, ev numarası ya da daire.
  • Yer.
  • Alan.
  • Bölge (bölgesi, krai, Cumhuriyeti).
  • Ülke.
  • Posta kodu.

değeri yüksek göndererek ilan ettiğinizde diğer bilgileri gösterir. Bir parsel düzgün paketlenmiş olup olmadığını görmek için çek gönderme yanı sıra alanları doldurarak önce posta sağlayıcısı. Her şey doğruysa, operatör son ödeme yapıldıktan sonra yönetim sürer.

sargı

Ne "değerini beyan" nedir? Bu yüksek olduğu hangi maliyet tüm iletilen öğeler, empoze edilir. Bu gönderici tarafından kendini tanımlar. belirtilen değerden gönderilen paketler her zaman COD gönderilir. dergi, kitap, ekipman, nesneleri içerebilir gönderme. Kabul edilebilir ağırlık - iki kilogram 100 gram arasındadır. kökeni büyük parseller kuralları seçilen parselin hangi türüne bağlıdır. Bu unutulmamalıdır ki parseller daha az koli gönderme maliyeti. Paketin içeriği ikiden fazla kilogram ağırlığında ve fiyatı ise daha yüksek on bin çalışanı sevkiyat parsel reddetme hakkı yöneliktir.

Servis tescilli parsel gönderme gönderici tarafından kullanılabilir. Bu gönderici ve belirtilen adrese teslim üzerine alıcının imzasının onayı gerektiği önermesini kaydedildi. Kayıtlı posta göndermek için, özel bir biçimde postaneye doldurmak için gereklidir. Yurtdışında bir parsel göndermek istiyorsanız, bu tür gidiş için kurallar Rusya'da aynı tabidir. Tek fark - yerine bir kutu, paket içeriği iki kilograma kadar ağırlık olabilir kullanın. yurtdışında yukarıdaki parsellerin taşınması için Tarifeler.

mektup

değeri mektubu Beyan - kaybolması veya hasar gördüğünde bir garantisidir. böyle bir mektup göndermeye parselin durumunda olduğu gibi, gönderici değerini beyan etmelidir. zarf kaybolursa, gönderenin kısmen tazminat telafi edilecektir. postane bir mektup anda, kayıt ve web sitesi "Rus Post" üzerindeki atanmış tanımlayıcı numarasını kullanarak teslimat izlemek zorundadır.

(Yurt dışında, en fazla 100 gram olmalıdır RF ağırlık içeriği 229x324 mm maksimum boyutu - 2 kilograma kadar) harfleri uygun büyüklükte değerli satın zarfı göndermek için. Sonra postanede operatöre zarfı verip almak istiyorum olası kaybı için tazminat ne miktarda söyle.

Buna ek olarak, gönderici envanter yatırımı yapmak ve makbuz harflerin bir bildirim alabilir. Ayrıca gönderen kullanılabilen ek hizmetler: aviaperesylka, SMS bildirimi, stok yatırımı, Teslimatta nakit, muhatap tarafından alındığı kabul.

resepsiyon

postada olabilir beyan değerine sahip bir mektup alın. o adrese "Rusya'nın Posta" uygun şube gelince, çalışanlar alıcıya bildirilecektir. Aynı parseller için de geçerlidir. postaneye koli ve mektupları alma veya postacı apartman kapısına teslim eder. Genellikle alıcıya işçi eksikliği nedeniyle bağımsız parsel veya harf için servise gelmek zorunda.

fiyat

beyan değeri - posta ile sağlanan garanti. parselin başvuru sırasında bölümünde posta işçilerin vatandaşı tahsil edilecektir. Maliyet gönderme ve posta için tarife ayarlayarak belirlenen miktarı ile atanır. Çek ile ödeme, pullar ve mühürler ile doğrulanmıştır. Uluslararası ve iç hatlar gidiş farklı fiyatları vardır.

posta ücreti günü kalkış adresi (aralık), bölge, parsel veya mektup boyutunda ağırlığını etkiler. Paket 10 bin ruble için maksimum değerin ( "Rusya'nın Posta") sahip olabilir. 500 bin parsel birinci sınıf - - 100 bin ruble beyan değeri ile mektup. postane sağlanan hizmet ve fiyat listesi. parsel beş yüz gram ağırlığında ve karayolu ile teslim edilir Örneğin, masrafı 70 ila 100 ruble arasında değişmektedir. Her şey mesafeye bağlıdır.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.