SağlıkTıp

Kürtaj hapı: endikasyonları ve olası sonuçları

Kürtaj hapı veya tıbbi düşük - oldukça yaygın yöntem, birçok avantajı vardır. Sonuçta, bu yöntem ameliyat gerektirmez ve çok az yan etkileri vardır etmez.

Düşük hap: yöntemin avantajları

Başlangıç için böyle bir prosedür mümkün olduğunu dikkati çekiyor hamileliğin erken dönemlerinde ve sadece tıbbi gözetim altında. Tıbbi kürtaj - bir dizi avantaj tahsis edilir nispeten yeni bir tekniktir.

  • cerrahi yöntemlere aksine Böyle bir prosedür, nadiren kısırlık veya sonraki gebeliklerde sorunlara neden olmaktadır.
  • komplikasyon riski de nispeten düşüktür.
  • Kürtaj hapı cerrahi bir prosedürde meydana eminiz endometrium ve rahim servikal yaralanmaları önler.
  • Orada kanla iletişim ve alıcı enfeksiyonlar, hepatit riski veya yana HIV de sıfıra düşürülebilir.
  • Anestezi tıbbi sonlandırma yapmak için gerekli değildir.
  • rehabilitasyon dönemi neredeyse hiç yok - ertesi gün geri gidebilir hasta çalışmaya ve yaşam geleneksel şekilde.

Kürtaj hapı: Prosedür gerçekleşir?

Yukarıda belirtildiği gibi, tıbbi sonlandırma yalnızca erken gebelikte mümkün - son adet döneminin başlangıcı artık 49 günden geçmelidir beri. gebeliğin sonlandırılması amacıyla, genel olarak kullanılan steroid hormon ilaçlar. ilk etapta bu ilaçların Kabul ceninin ölümüne yol açar. Ayrıca kullanılan ilaç fallop doku duyarlılığını arttırır hormon, oksitosin. rahim boşluğuna embriyo uzaklaştırılmasına yol açar, bu, aktif bir başlangıç uterus kasılmalarının bir sonucu olarak,.

Başlamak için, doktor kadını dikkatlice muayene edilmelidir. Buna ek olarak, bu hamilelik, kontrendikasyon yoksa varlığını teyit edecek ve kesin tarihi belirlemesi için yardımcı olacaktır gerekli ve ultrason teşhis vardır. Bir kadının hazırlanmasına herhangi bileşenlerine alerjisi olup olmadığını öğrenmek gerekir sonra.

Çalışmaların tüm normal sonuçlar verdiyse, hasta hapı almalıdır. Bir kural olarak, aşağıdaki üç saat, tıbbi gözetim altında kalmalıdır. Hiçbir anormallik bulunursa, kadın evine gidebilir. Ret yumurta , her ikisi de birkaç saat sonra ortaya çıkar ve sonra 1-2 gün. Bu süreç kanama eşlik ediyor. Yine de iki hafta içinde hasta kanı belirli bir miktar serbest bırakılmasını fark edebilirsiniz.

İki hafta sonra bir kadın doktor bir ziyaret daha ödemek zorunda. Uzman embriyo tamamen kaldırılmış olduğundan emin olmalıdır ve herhangi bir komplikasyon olmaması.

Kürtaj hapı: sonuçları ve olası komplikasyonlar

Bugün tıbbi sonlandırma, en güvenli prosedürlerden biri olarak kabul edilir olmasına rağmen burada bile komplikasyon riski vardır. kusma, karın ağrısı ortaya çıkabilir ilacı aldıktan sonra ilk günlerde, ishal, titreme, ateş, baş dönmesi ve baş ağrısı (bunlar rahim kasılması nedeniyle). Buna ek olarak, kanama olasılığı vardır. Bu gibi durumlarda, hemen bir doktora başvurmalısınız. Ayrıca hormon bozuklukları riski her zaman vardır.

Bazı durumlarda, döllenmiş yumurtanın tamamen değil rahim kaldırılır. Bu nadir, ama olur. Bu gibi durumlarda kazıma gerekmez. Gebelik vakaların yaklaşık% 2 ve ilaç verildikten sonra tutulur.

Kürtaj hapı: Hasta yorumlar

bu ilaçların kullanımı ile ilgili yorumlar kadınları tamamen farklıdır. Bazı hastalar kesinti hızla ve herhangi bir komplikasyon olmadan geçti söylüyorlar. Diğerleri, aksine, şikayet , kendini iyi hissetmeme , kanama ve diğer tehlikeli komplikasyonlar.

Sadece reçete ile ilaç gerektiğini alarak. Bu ilaçların kontrendikasyonlar ve ağırlık yan etkileri olduğu gibi hiçbir durumda, izin hapları olmadan kullanılamaz.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.