Ev ve AileEvcil

Kuduz köpek karşı aşı

bir hayvan var karar vermek, bunun için sorumluluk alma bilmelidir - hayatı ve sağlık ve onun günahlarının eğitimi. köpek yavrusu, biri gerekli aşı verilmelidir - kuduza karşı aşı.

Komik tüylü köpek - bu bir saat veya ay için bir oyuncak değil. Tamamen, sana güveniyor size bağlıdır yaşayan bir yaratıktır. Bu diğer üyelere aynıdır ailesinin tam üyesi, biz sizin ilgi, sevgi, bakım gerekir. Evde köpek gelişiyle birlikte aile hayatının tamamı şeklini değiştirir. Onun sahipleri hayvan ve sorunları çözmeye yardımcı olacak internet üzerinde bilgi ararken yetişmesi saat sağında bakımı hakkında kitap satın.

Bu tür bir sorun köpeklerin aşı olduğunu. Bu tür aşıların yararlılığı konusunda farklı görüşler bulunmaktadır. harika köpek hastalıklardan hayvanınızı korumak istiyorsanız ve özellikle son derece tehlikeli kuduz gelen nazik neyi yaş ve nasıl bir köpek aşılama de, veteriner sormak istenir. Genellikle gerekli tüm aile evcil hayvanın yaşamı ve sağlığına bağlıdır aşılama şartlarına tam bilgi ve uygunluk kalmıştır.

Genellikle ilk yapılan köpeklere aşı 3 aya kadar. Bu yaş olarak, genellikle köpek bağışıklık azaltır ve viral hastalıkların ihtimali olduğu anlamına gelir, anne sütü, sütten edilir. Genç köpek vücut bağımsız yaşama ve yapay beslenme adapte olabilir için, yavrusu gerekli tüm aşıları yapmak. Genellikle kısa bir süre aşılama on gün önce, köpek haşaratların öldürülmesi vücudun yapılmalıdır. aşılamadan sonraki ilk süreleri, uzun bir kesimden rejimi, perhiz koruyucu ile yatırıldı. Bir süre sonra ilk aşılama ikinci tutarak güvenli. Her zamanki gibi, kuduz aşısı köpek ikinci aşılama esnasında tam da budur. 12 hafta önce - - Bu dönemde yavru o takdirde yapılmazsa, kuduza karşı aşı için bir sonraki uygun zaman - eski bir yıl. Daha sonra, kuduz karşı aşılanmış köpek oniki ay son aşılamadan sonradır.

Herhangi aşılanmış hayvanın kesinlikle harika yalnızca yaptı. Köpek iyi hissetmiyor ise, toplantı itilir veteriner ve aşı tarihlerine ertelendi. sadece olduğu gibi Çoğu zaman, doktorlar, evde ilk Aşılı köpek yapmak tavsiye pasif bağışıklığı o ev dışında herhangi bir virüs enfeksiyonu yakalamak kolay olduğu anlamına gelir anne sütü, elde edilen.

Neden ana sürekli denetim altında ise bir köpek kuduz aşısı - böyle bir soru sorabilir. kuduza karşı bir köpek dikmek, biz patojenler ile yakın toplantı için bir hayvan vücudu hazırlanıyor. Kuduz köpek karşı aşı - bu onun bağışıklığı artırmak için hastalıklardan hayvanınızı korumak için en kolay yoludur.

kuduza karşı aşı ek olarak, köpekler distemper, hepatit, parainfluenza, leptospirosis, karşı aşı adenovirüs enfeksiyonu, parvo'dan ve enteroviral enterit. Bu hastalıkların önlenmesi için, yerli ve ithal aşıların birçok çeşidi vardır, ama sadece bir veteriner kullanılması gerektiğini aşının ne tür evcil hayvanınız incelendikten sonra karar verebilir. Bazen yavru temelde, onlar ithalat daha kötü olan ve aynı zamanda çeşitli hastalıkların önlenmesinde etkilidir, yerli ürünlere alerjisi olan, ancak.

hayvanınızın sağlığını ve hayatını riske etmeyin, kendinizi ve sevdiklerinizi tehlikeye atmayın - zamanında köpekler aşılama!

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.