SağlıkAlternatif tıp

Kokulu lavanta. çiçek kullanımı

Muhtemelen şimdiye kadar parlak bir alan gördüm soluk mor çiçekler müthiş baharatlı lezzet ortaya çıktığı üst üste güzelce büyüyen. Bunu görecek olursan, o zaman bu lavanta alanları olduğunu biliyoruz. Akdeniz bir yerli bitki, 30 ila 60 cm'lik bir yüksekliğe ulaşır. Çiçekler hafif bir koku serin vardır. Hipokrat dediği gibi: "Lavanta önceki yıllarda itme Beyni ısıtır."

Otlar lavanta. uygulama

çimen, esansiyel yağ çok değerli olan lavanta ve ticari ölçekte yetiştirilen için. Bu yağ kozmetik, parfüm, aromaterapi kullanılan ve geleneksel tıpta edilir. İnsan sinir sistemi üzerindeki yağ sakinleştirici etkisi vurgulamak gereklidir. Mükemmel bir antidepresan olarak, uykusuzluk, depresyon ve diğer nörolojik bozukluklar ile başa çıkmak için yardımcı olacaktır. Tıbbi amaçlar ile ilgili olarak, lavanta yağı gibi kalp-damar sistemi hastalıklarının tedavisinde, kronik migren, yüksek tansiyon için tavsiye edilir. Lavanta bir baş hızlı nabız ve kalbe giden kan akışını normale. cholagogue ve normalleştirme karaciğer ve safra kesesi gibi, lavanta için mükemmeldir. uçucu yağ kullanımı da artrit, kramp, kas ağrısı ve romatizma için tavsiye edilir. Lavanta yağı bağışıklık sistemini destekler ve organizma virüs ve soğuk algınlığı ile enfeksiyonu önler.

Lavanta. kozmetik Kullanılan

Lavanta yağı bilinen ve antiseptik, anti-enflamatuar, yatıştırıcı ve yenileyici özellikleri için değerlidir. Bu herpes kurtulmak yanık, egzama, diğer yaralar, baş etmek zorunda. Lavanta ve akne, deri ağartma ve zarar görmüş dokunun iyileşme tedavisinde uygulama alanı bulabilir (akne izlerinin). lavanta yağı birkaç damlası bir damlamamasını olabilir pamuk ped ve onları yüz sabah ve akşam silin. Ya da, bir damla ekleyin yağlı ciltler için maske (kil, limon proteini). Yağ aynı zamanda saç dökülmesi ve kepeğe karşı saç maskesi de eklenebilir.

Lavanta çiçekleri. uygulama

çok kullanışlı bir çay yapmak üzere hiçbir az kullanışlı ve kuru lavanta çiçekleri. Bu kupa sağlam ve dinlendirici bir uyku için gece yiyebilirsiniz. Ertesi sabah, sadece bir fincan sonra, sen güçlü enerji artışı ve pozitif enerji hissedeceksiniz. hangi uygulama Lavanta çiçekleri önerilir ve soğuk algınlığı için, anti-inflamatuar bir etkiye sahip olacaktır. infüzyon ayrıca bağırsak bozuklukları durumunda yararlı olacaktır. lavanta çiçekleri itibaren sert bir iş gününün ya stresli durumdan sonra kendinize bir rahatlatıcı banyo yapmak tavsiye edilir.

yararlı özellikleri hemen hemen her yerde kullanılır bitkiler, biri lavanta olduğunu. soğuk algınlığı kadınları etkileyen hastalıklara ve toksinlerin sindirim sistemini temizlemek: hoş renk ve koku ile bu çiçeğin kullanılması çok geniştir. herhangi bir biçimde lavanta gelen Hamile kadınlar ve anemi ile hastalar, sen aşırı duyarlı olup olmadığını vazgeçmek zorunda. Ayrıca demir ve iyot ile birlikte kullanamazsınız.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.