SağlıkHastalıklar ve Koşullar

Köpeklerde demodectic uyuz - Ana belirtileri ve tedavisi

Akne Demodex ait Endoparazitik akarı alttakım Trombidiformes ailesi Demodacia tür kaynaklanır. Gibi bir kural, hastalık tezahür kendisinde formu hiperkeratoz, dermatit ve ilerici kaşeksi. köpeklerde demodectic uyuz Demodex canis neden olan ajandır. en açık cinsleri Boxer,: köpeklerin oyuncak teriyeri, minyatür pinscher, Alman çoban. 6 ay yaşları arasında en sık köpeklerde demodikozis kaydedin. İki yıla kadar.

Bu parazitik hastalık insanlara zarar veremez. hastalığa en hassas - genç, sarışın kadın. demodectic uyuz gelişmesine katkıda faktörler de vardır - Farklı etyoloji, duygusal istikrarsızlık, saldırganlık vurgulamaktadır. Kedilerde Akne D. cati ve D. gatoi neden olur.

morfolojik parametrelere dayalı cinsinin Demodex akarları birbirine çok benzer. Onlar fusiform vücut şekline sahip. olgun bireylerin renk - açık gri. kelepçe cinsel dimorfizm (dişiler erkeklere göre daha büyük) belirir. Dişiler dönüşümler bir dizi ve bir ay sonra kurulan cinsel olgun parazit (ergin) uğrar onların larva, dört ila altı gün boyunca, yumurta bırakırlar.

Patojenler saç köklerinin yanı sıra onlar büyük koloniler oluştururlar yağ bezleri, lokalizedir. Akarları (en fazla 10 güne kadar) konak vücut dışında uzun yaşayamaz söylenmesi gerekir. Bazen hayvanların parazitik akarları bağırsak, lenf düğümlerinde, karaciğer parankimi, böbrek ve dalak duvarlarında bulunan köpeklerde demodikozis tanısı konmaktadır.

köpeklerde demodectic uyuz: semptomlar.

Hastalık akciğerlerde (pullu) ve ağır (püstüler) formları bulunmaktadır. demodectic uyuz akarlarının gelişimi ilk aşamalarında vücudun diğer sitelere ardından kaş, yanak, dudak, boyun derisinde ikamet almak ve. Patojenler hızla gelişmeye ve yağ bezleri ve kıl folikülleri içinde çoğalırlar. Böylece Demodexes derinin temel fonksiyonları ihlaline yol açan yağ bezlerinin atrofisi, neden olabilir. hayvan organizmasında akarların atık ürünlerin önemli bir bölümünü birikir. Aynı Metabolik ürünlerin de mikrofloranın gelişimine katkıda bulunur. hayat Demodex karakteristik bir özelliği, saç dökülmesi olan cilt, kızarma pullarla kaplı sonunda kalınlaşır, ve bunun yüzeyinde genellikle çatlaklar irin davranır. kaşıntılı deri zayıf ifade edilmiştir. Bu katkıda bulunur etmek tezahürü klinik belirtiler arasında bağışıklık bastırma hayvan vücudu.

Püstüler bir şekilde tabii ki, iltihabik ürünlerin sekundarnuyu mikroflorası içerir ve kabarcıkların, oluşumu ile karakterize edilir, kene. Bu durumda köpeklerde demodectic uyuz cilt kızarıklık olarak ortaya. Hayvanlar tükenme ve sepsis ölmektedir.

Tanı klinik semptomlar dayanmaktadır. Ek yöntemi - tüberküle içeriğinin bir mikroskobik inceleme. Bu uzmanı için hasarlı cilt kazıma yanı sıra iletken araştırma tüyleri alır. Tanı için yirmi dakikadan fazla gerektirir.

Tedavi sadece tanı konulduktan sonra yapılır. Hastalığın genel bir form ile hayvanlar sterilize öneririz.

Tedavinin etkinliği genellikle demodectic uyuz gelişim evresine bağlıdır. demodikozis ile tedavi rejimi klinik belirti ve hastalık biçimine bağlıdır. kullanılan parazit önleyici tedavisi için ve anti-alerjik maddeler (baymek, ivermektin etken madde klorheksidin, amitaz, tsidektin, milbemisin, metaflumizon, amitraz, triatoks ile ivomek). Demodectic uyuz tedavisi periyodu yaklaşık bir yıl olduğunu. yöntem bakteriyel enfeksiyon ile komplike olduğunda, antibiyotik tedavisi (konveniya, amoksiklav, sinuloks) gerçekleştirilir.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.