Haber ve ToplumDoğa

Köpekbalığı boğa: açıklama, yaşam tarzı, beslenme

birçok hayvan insan hayatı için tehlikeli olan bu dünyada yaşadı. Bizim bugünkü yazının kahramanı - boğa köpekbalığı, dünyanın en tehlikeli köpekbalığı.

Agresif çoğu balık temsilcisi olarak kabul edilir. Gri boğa köpek balığı kıkırdağı bir sınıf temsil ettiği ve sipariş carcharhiniformes bir üyesidir. Ayrıca küvet kafalı köpekbalığı boğa, Roundnose denir.

Okyanus ve denizlerin Predators hep kişiyi korkulan var. Onlar tamamen tahmin edilemez ve çok tehlikeli. halkın üzerine saldırmaları - bu söylenenlerin sadece bir onay olduğunu. insanlara en tehlikeli deniz köpekbalığı sakinleri arasında. imkansız çenesiyle arınmış yırtıcı kurbanı, Becoming.

Boğa köpekbalığı, cinsinin gri köpekbalıkları - insanlara ciddi bir tehdit gerçek bir canavar vardır. onun korkunç çeneleri bile hotshot gözüpek görünce dehşete olurdu. nasıl bu kadar tehlikeli Ne tür bir canavar ve nedir?

görünüm

Köpekbalığı Bull oldukça büyük bir gövdeye sahiptir. Kadın boyutu (yetişkin), bazen uzunluğu 4 metre aşmaktadır. Erkekler biraz daha küçük olan - uzunluğunda yaklaşık 2.5 metre gövde. Bu "balık" 300'den fazla kilogram ağırlığındadır.

deniz yaşamı üzerindeki yayınlarda görülebilir Bull köpekbalığı, fotoğraflar, ucuna bir künt burnu ile büyük bir başı vardır. Bu hayvanın korkutucu bir parçası - onun çene. Bu cihazlar defne tüm sualtı dünyası düzenlenen bir testere şeklindedir.

yırtıcı vücut gri boyalı. Ancak, karnı ışık, neredeyse beyaz, ve arka daha doygun renkler. aydınlatma bağlı olarak, hayvan daha sonra, o zaman koyu çakmak haline tonu değiştirebilirsiniz.

doğal ortam

o boğa köpekbalığı yaşadığı Belki okuyucularımız, ilgileniyorsunuz? Tuzlu denizlerde, aynı zamanda tatlı su göl ve nehirlerde yaşamakla kalmıyor. Temelde, Güney ve Kuzey Amerika kıyılarında su expanses yaşıyor. Buna ek olarak, bu yırtıcı Hindistan tarafından yıkanır suları, bulunur.

boğa köpekbalıkları (Gill & Bransford) çeşitlerinin biri Gölü Nikaragua (Orta Amerika) yaşadı. Bu Karayip Denizi Rapids bağlanan nehir San Juan, uzunluğu yaklaşık 200 kilometredir. İçinde yaşadığımız Sharks - tatlı su yaşamaya adapte bilinen tek tür. Köpekbalığı yaşayan göl Nicaragua, oldukça büyük - yaklaşık 2.5 m orta boy, ancak 3.5 metre veya daha fazla bir uzunluğa aşan, tek tek vardır.

Köpekbalığı sığır çeşitli su gölleri, su iki dünya okyanuslarında ile karışık Panama Kanalı, ortaya çıkar. Guatemala Gölü Izabal yırtıcı ortaya çıkmasını Görülme. Genellikle Atchafalaya Nehri (Louisiana) görünür.

Henüz doğrulanmayan haberlere göre, özel bir fotoğraf şans Vahşi Fotoğrafçılık olduğu gri boğa köpekbalığı, güney ve merkezi Florida kesme, kanallarda, kıtanın iç görünür, ancak bu açıklama, ek delil gerektirir.

Güney Çin'de, Hindistan ve diğer bölge ülkelerinin köpekbalığı, kutsal çok korkuyor ve aynı zamanda, saygı vardır. Bu yaşayan nadir bir türdür nehir Ganj, bayram için kullanılan insan eti. Yerel geleneklere ardından, üst kastlar üyelerinin organları onlar korkunç yırtıcı bekliyor Ganj su içine indirilir.

Doğada Davranış

en agresif erkekler uzmanlar bu köpekbalıklarını inanıyoruz. mağdur dişlek yırtıcı dikkatine geldiyse, bu kaçma şansı yok. Köpekbalığı boğa muazzam bir güç ve inanılmaz hızı farklıdır. Saniyeler içinde kurban sollamak edebiliyor. Aynı zamanda onun korkunç ağzından kaçmak için fırsat kalmadan, hemen saldırır.

Bilim adamlarına göre, özellikle agresif davranış yeryüzündeki tüm yaşamın saldırganlık sorumludur erkek hormonu - erkek vücut testosteron büyük miktarlarda üretir gerçeğine dayanmaktadır. Bu pratik gözlem ve araştırmalar ile doğrulanmıştır - özne öfke mantıksız patlamaları gibi görünüyor, hareket eden her şeye bir boğa köpekbalığı yakalamak - hatta dış motor pervaneyi.

bu düşmanların namlu onların hızını destekliyor donuk düzleştirilmiş şekil, ve tam ağız keskin ve sivri dişleri çok zorlu bir silahtır. köpekbalığı yavrusu dişlerin çok büyük sayıda doğarlar. Eğer damla ön sırada olan dişlerin biri yeni büyümek etmez ve yeri arka sırada büyüyor. Bu sayı sürekli büyüyen yırtıcı hayvanların çeneleri yeni müthiş bir silah katmaktadır.

Köpekbalığı boğa - son derece hızlı ve güçlü hayvan. onun elinden kaçış imkansız! O acı ve felç hiç dikkat, kurban eziyet.

boğa köpekbalığı davranışı tahmin edilemez. Onlar etrafında yüzmek kolaydır, uzun bir süre olabilir, ve sonra aniden bir adam saldırabilir.

Bu avcılar çok kıskançlıkla mallarını korumak vardır - kazayla veya özellikle işgalci yabancı kesinlikle yok edilecek.

gıda

Gıda aranıyor, boğa köpekbalığı yolunu geliyor neredeyse tüm yaşamı emer. sevdikleri incelik çoğu - çeşitli kemikli balık ve yunuslar. örneğin "lezzetleri" ek olarak, o yengeçler, kerevit, yumuşakça yiyor. Predator saldırıları ve yakınları. deniz terk etmez düştü. Ama en kötüsü, kolaylıkla insanlara saldırmaz ki.

üreme

balık toplu farklı olarak, köpek balıkları tuporylye doğuran bulunmaktadır. O en köpekbalıkları için tipik olduğu unutulmamalıdır.

tam olgunlaşmış olarak döllenmiş dişi bu zamana kadar bedeniyle yumurtaları taşır. Tüm yaz dişiler emek harcarlar. Bunlar büyük sürüler halinde toplamak ve bir köpekbalığı doğurur. Bir kadın 10 bebek dünyaya getirir. Doğumdan hemen sonra dişi yavrular atar ve onlardan daha onu kaderine ilgilenmiyor. İlk gün ve küçük köpekbalığı ay düşmanlarından saklanarak, nehir ağızlarında yaşayan.

onlar 4 yaşını, onlar cinsel olgunluğa ulaşır ve kendini doğurganlık hazırız.

Kullanım ömrü boğa köpekbalığı yaklaşık 30 yıl.

düşmanları

Bir boğa köpekbalığı doğada neredeyse hiç bir düşmanı yok olduğunu söyleyebiliriz. Ancak, bir kurban olmak bazen gereklidir. Bunlar katil balinalar gibi daha büyük yırtıcılar tarafından saldırıya.

boğa köpekbalıkları Özellikleri

Bu yırtıcı son derece yüksek dayanıklılık ve ağrı bariyeri vardır. Bu nedenle, onlar "ölümsüzler" yırtıcı olarak ün kazanmıştır. suya salınan içi boşaltılmış balık tamamen olduğunda, onlar kendi bağırsaklarını yediler durumlar vardır.

Birçok efsane bu yırtıcı çevreler. Güney Afrika'da bazı yerleşim, bunlar kutsal kabul edilir. Ve büyük, boğa köpekbalıkları - mükemmel suikastçi. Bu saldırgan yeryüzündeki herhangi bir canlının gelişemez testosteron bu miktarı üretir.

anne içgüdünün tamamen yoksun Dişiler köpekbalıkları. Bu tamamı güçlü hayvan olduğunu iddia eden, agresif yırtıcı olduğunu.

korkutucu köpekbalığı çenesi korkan insanlar genellikle sadece kitlesel bu yırtıcıları yok etmek. Genellikle bir adam yiyor onların eti, tutulan yakalandığı.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.