Sanat ve EğlenceLiteratür

Kısa biyografi Radischeva Aleksandra Nikolaevicha. yazar hakkında ilginç gerçekler

ünlü çalışmalarında Radishchev, onların serf ile nasıl insanlık dışı maliyet ağalarının yazdı. O insanların haklarının olmaması ve ona uyguladığı şiddeti kaydetti. Alexander umutsuzluğa tahrik serflerin isyanın bir örnek, ayarlayın. Bunun için o pahalıya ödemek zorunda kaldı. Aleksandra Radischeva Bütün bunlarla ... sürgüne gönderildi ve çok daha fazlası biyografi Radishchev bilgi verir.

Kökeni Radishcheva

en kahramanımızın sunumu ile başlayalım. Radishchev Alexander Nikolayeviç - Ünlü Rus yazar ve takipçisi "eğitim felsefesi." Biyografi Radishcheva 31 Ağustos 1749 (- 20 Ağustos Eski Stil) başlar. Daha sonra İskender doğdu. Radischev Afanasiy Prokopevich, gelecekteki yazar dedesi Peter eğlenceli biriydi. O tuğgeneral rütbesine yükseldi. Oğlu Nicholas Athanasius Petroviç iyi eğitim verdi. Nicholas Afanasievich Radishchev Saratov toprak sahibi oldu. Ve Thekla Stepanovna, İskender'in annesi bir aile Argamakovyh, eski bir soylu aile oldu. Onun büyük oğlu Alexander Radishchev oldu. Biyografi ve büyük yazarın eserleri bu isimde ünlü yaptı.

Moskova'da sağ Ablyazov Eğitim

babasının emlak Üst Ablyazov bulunuyordu. İskender okuyup Psalter ve Saat Kitabı üzerinde Russian yazmayı öğrendi. o 6 yaşında iken, Fransızca'ysa atanan, ancak öğretmenin seçimi başarısız olduğunu kanıtladı edildi. Daha sonra Fransız bir kaçak asker olmadığı öğrenilmiştir. Baba Moskova'ya oğlunu göndermeye karar verdi. İşte daha önce Rouen Meclis'e danışmanlarından olan Fransız-öğretmen, bakım emanet, ama Louis XV zulmünden kaçmak zorunda kaldı.

1756 yılında Alexander asil bir okula gönderdikten, Moskova Üniversitesi'nde olduğunu. İçinde sürdürdü eğitim Altı yıldır. Moskova'da Eylül 1762 Catherine II taç giyme içinde. Birçok soylular bu vesileyle rütbe terfi edildi. Onu 25 Kasım için Biyografi Radishchev önemli bir olay damgasını vurdu: Alexander sayfalarına verildi.

Radishchev yurtdışında gelirken

O Ocak 1764 yılında St. Petersburg geldi ve 1766 kadar Sayfaların Kolordu okudu Catherine Leipzig bilimsel çalışmalara dahil 12 genç soylular, göndermeye karar verdiğinde - öğretim ve davranış seçkin başarıları, 6 sayfa, şanslı olanlardan ve Radishchev biri haline gelmiştir . Öğrencilerin yurt dışına gönderilen edildiğinde, Catherine II şahsen yapmaları gerektiğine dair talimatlar yazılır. İlk 800 ruble ve 1769 yılında - - Önemli fonları içeriklerine atanmış yılda bir bin.

Leipzig'de Yaşam

öğrencilerin ihtiyaç Bununla birlikte, Binbaşı Bocoum, onların lehine önemli miktarda stopaj, asiller bir bakıcı olarak belirlenmiştir. kimin biyografisi bizi ilgilendiren Radishchev, "FV Ushakov Yaşam" in Yurtdışında kaldığı anlattı. Biz Leipzig gençlerin oldukça farklı sınıfları vardı. Bunlar felsefe, hukuk, tarih okudu. Catherine II talimatlarına göre öğrenciler "Diğer bilimler." Iradesiyle yapan ve olabilir Radishchev kimya ve tıp seçti. O sadece bir amatör, ama çok ciddi olarak onlara ilgilenmeye başladı. İskender bile doktorun muayene geçti ve başarılı bir şekilde tedavi yapan. En sevdiği işlerden biri sonsuza kimyada bir sınıf olarak kalacaktır. Radishchev farklı diller (Almanca Latince, Fransızca,) biliyordu. Daha sonra, o da İtalyanca ve İngilizce öğrendi. yoldaşları gibi, Leipzig, Radishchev 5 yıl geçirdikten sonra, o Rus dili unutmuştu. Bu yüzden Ekateriny Hrapovitskogo sekreter öncülüğünde Rusya dönüşlerinde onlarla başa başladı.

Petersburg geri dönersek, Senato'da görev

Eğitimin tamamlanmasının ardından İskender o anda ülkemizde hem de dünyada sadece bir sürü değildi, çok bilen insan haline geldi. 1771 yılında Radishchev Petersburg'a döndü. Yakında Senatoya kaydedici katıldı. itibari danışman Alexander kısaca rütbesiyle anadili olarak zarar yoksul bilgi verdi ve de itiraz patronlar ve katip dernek üzerinde ağırlığını koydu.

Bryusova Ben V merkezinde Servis Koleji, evlilik kamerts

Radishchev St. Petersburg komuta Genel-in-Chief Bryusov arasında merkezinin girmeye karar verdi. Bağış, baş denetçi oldu. 1775 yılında Alexander ikinci anadal rütbesine yükselen emekli oldu. Rubanovskii, Leipzig onun arkadaşlarından biri, ailenin ağabeyi ile Aleksandra Radischeva tanıtıldı. Anna Vasilievna son kızı ve evli İskender.

1778 yılında değerlendiricinin pozisyon için kamerts-kurulunda-kaydolmak yeniden. 1788 yılında Radishchev Petersburg gümrük aktarıldı. O müdür yardımcısı ve sonra müdür oldu. Görev, selflessness, görevlerinin ciddi tutum gümrüklerde gerçekleştirilen ve kamerts içinde Koleji Alexander Radishchev seçkin bağlılık.

İlk edebi eserler

Okuma ve Rusça dil eğitimi sonunda kendi edebi örneklerin yöneltti. 1773 yılında Radishchev Mably eserlerinin çevirisini yayınladı ve ardından Senato Rusya'nın tarihe başladı, ama yazma yok etti.

şöhret getirdi ve ölümcül hale gelmiştir kitabı,

Biyografi Radishcheva sevdiği eşinin ölümü devam ediyor. O 1783 yılında gerçekleşti. Bundan sonra, Alexander edebi eser atılmak ve bu rahatlatıcı bulmak verdi. O 1789 yılında yayınlanan "Fedora Vasilevicha Ushakova Yaşam ...". Radishchev, ücretsiz baskı tesislerinin İmparatoriçesinin kararname yararlanarak, kendi evinde başlayan ve 1790 yılında piyasaya sürüldü başlıklı ana eseri "Moskova'ya St. Petersburg Yolculuk."

En kısa sürede kitap hızla yukarı satın alındı olarak. Serflik hakkında Kalın muhakeme Alexander Nikolayeviç yanı sıra zamanın siyasi ve toplumsal hayatın diğer fenomenler "... Travel" Birisi verdi çoğu Catherine II, fark ettim.

Sansür "Yolculuk ..." cevapsız

Çok meraklı biyografi Radishchev. Onun hakkında ilginç gerçekler çoktur. Tek bir makalenin biçime sığamaz. Ancak, bunlardan biri kesinlikle söz edilecektir. Kitap Radishchev sansür kümesi yani konsey edep izni ile serbest bırakıldı. Ancak, tüm işlemlerin yazara karşı başlatılmıştır. Bu nasıl mümkün olur? "Yolculuk ..." sansür bu kılavuzu düşünce sırf sansürü geçti gerçeği. Gerçekten de, ilk bakışta, o kadar görünebilir - Kafa yerler ve şehirler anılır. Sansür sadece içerik baktı ve kitabın dalmak vermedi.

Tutuklama ve mahkumiyet

Hemen kitapta onun adı olarak eserin yazarı belirtilmedi kim öğrenmiş değil. Ancak, bir tüccar Zotov yakalanmasının ardından, Radishchev çalışmalarını satılan mağaza biz talihsiz Alexander yazmış ve çalışmalarını yayınladı olduğunu öğrendik. Radishchev tutuklandı ve onun dava Sheshkovsky kurşun "emanet" olduğunu. İmparatoriçe o vaaz ve "Gezi" belirtilen kişinin ilkelerini, vaaz izni verilmiştir ki Alexander Radishchev yurtdışında "doğal yasa" ve çalışılan unutmuş ve Sayfa Corps. Catherine II büyük bir kişisel tahriş Alexander Nikolayevich çalışmalarına tepki gösterdi. İmparatoriçe Radishchev özlük işleri ve Bezborodko tüm gezi boyunca sadece başardı.

Alexander, Sheshkovsky sorguya çekildi kale, koydu. Defalarca, pişmanlık duyduğunu kendisi tarafından yazılmış Radischev kitaplarını reddetti. Onun kısa özgeçmişi, ancak, ifadesinde, sık sık eserinde öne sürüldü bu aynı tutum bulundu gerçeği göz ardı edilmemelidir. Bizim kahraman pişmanlık ifadesi onu tehdit etmek, cezayı hafifletmek için umuyordum olduğunu. Ancak, onun inançlarını Radishchev gizleyemedi.

Daha sonraki yıllarda kısa biyografisi, oldukça doğaldır. İskender Nikolayevich kaderi önceden çözüldü olduğu açıktır. O yargılama kararı zaten suçlu bulundu. Bu ceza odasının kısa bir soruşturma yapıldı. İçeriği Kont Bezborodko Bruce St. Petersburg Başkomutanı yazdığı mektupta belirtti. Radishchev idama mahkum edildi.

Azaltıcı kader

Bu Senato'da sonra cümlenin Konseyi bu durumların ikisinde doğruladı ve sonra İmparatoriçe sunuldu geçti. 4 Eylül 1790 bildiri yayınladı edildi, bu kitap bir suç ve pozisyonları vatandaş yemin baskısının Alexander Nikolayeviç suçlu kabul edin. burada belirtildiği gibi Şaraplar Aleksandra Radischeva, böyle ölüm cezasını hak ettiğini. Ancak, merhameti nedeniyle ve İsveç böyle şiddetli bir azapla bir barış anlaşması sonrasında Sibirya'da bulunan İlim cezaevine, bir referans olarak değiştirildi. 10 yıldır orada kalmalıdır. Ben hemen infaz içine kararnameyi konulmuştur.

sürgün Sert yıllar

Zor zamanlar Aleksandr Nikolayeviç Radischev yaşadı. hemen ceza sonrası zor bir testi ile işaretlenmiş O'nun biyografisi. Kim yazar yazında tutuklandı kaleden sıcak giysiler olmadan götürüldü. Görünüşe göre, Catherine II Radishchev, zaten onun görüşünü acı, bu yol boyunca kaybolur umuyordu. O bilinmektedir Vorontsov Kont Uzun bir yolculuk için gereken her şeyi satın alındı Aleksandru Radischevu için Tver valisine para gönderdi.

kimin biyografi İlim hapis devam Aleksandr Nikolayeviç Radischev, neredeyse 5 yıldır kaldı. Ancak, o cesareti değildi. Radishchev yerli tedavi. Alexander evde o çömlek ateş etmeye başladı küçük fırın, donanımlı çocukları variolating. Ve tabii ki, onun edebi kariyerini sürdürdü.

Herkesin dikkatini Radischev Aleksandr Nikolaevich gibi ünlü yazarın üzücü kaderi çekti. Onun kısa özgeçmişi kaçırmak ve verilen cezadan o inanılmaz görünüyordu olmamalıdır. Toplumda birçok kez, çok geçmeden sürgünden iade edeceğini Alexander affedilir söylentiler vardı. Ancak, bunlar haklı değildi.

EV ile ilişkiler Rubanovskii

Sibirya'da EV ona geldi Rubanovskaya, merhum eşi kardeşi ve onun küçük çocuklu getirdi (büyük çocuklar yakınları ile kaldı eğitimli edilecek). Ilimsk için Radishchev bu kadınla samimi oldu. Ancak, evlenme hakkı, bunlar yoktu. Bu ensest equated ve kilise kurallarının ihlali oldu. sürgünde Radishchev Elizabeth V. üç çocuk doğurdu. sürgünden dönen zaman o, Tobolsk bir soğuktan 1797 yılında öldü. Ancak, Decembrists beklenen kadının başarı, sadece çağdaşlarının tarafından takdir edilmedi. Hatta Aleksandrom Nikolaevichem Elizabeth V. bunların ölümünden sonra suçlu devam etti. Radishchev eve döndüğünde Nikolay Afanasyevitch onun kör babası torun almayı reddetti. O yasa in-düşünülemez, kız kardeşi ile evlenmek olduğunu söyledi. Radischev kız arazi seçerseniz, onu alacağını ve Elizabeth V. olamaz.

eve dönüş

İmparator Paul tahta çıkışı Sibirya'dan Radischev Aleksandr Nikolaevich gibi önemli bir kamu figürü döndü Kısa bir süre sonra. Daha sonraki yıllarda kısa biyografisi, ancak, yeni zorluklar ortaya. Pardon kararname 23 Kasım 1796 yapıldı. Alexander onun emlak oldu köy Nemtsov Kaluga ili, yaşamak için emredildi. yazışma ve davranış için Radishchev vali ile emanet edildi. Alexander İmparatoru zamanında sonra İskender'in ben tam bir özgürlük var. O St. Petersburg çağırıldı. Komisyon üyelerinden biri çeşitli kanunlar Alexander hazırlanması için var olmuştur Radishchev. Kısa biyografisi hiç beklenmedik bir şekilde onun sonları. Bu nasıl oldu? Şimdi AN telef oldu biliyorum Radishchev. Onun biyografisi oldukça sıradışı varır.

ölüm Radishcheva

Doğum ve Ilyinsky Alexander Nikolayeviç çağdaşları, Ölümünün efsane doğru olduğunu onaylıyorum. Ona göre, Radishchev taslak yasama reformları sundu. Bu bir kez daha köylü kurtuluş ortaya koydu. Sonra grafik Zavadovsky, komisyon sekreteri Alexander Nikolayeviç onun coşku geçmiş onu hatırlatan düşüncelerini sıkı öneri yaptı. Zavadovsky bile Sibirya sürgünü söz etti. sağlıkları çok üzülmüştü Radishchev, ve paramparça sinirler, bu nedenle bile intihara karar tehdit ve Zavadsky azarlar sarsıldı.

Alexander zehir içti. O büyük acı içinde öldü. Radishchev gecesi 12 Eylül 1802 tarihinde öldü. Alexander Nikolayevich Volkov mezarlığına gömüldü.

Yasak Radishchev ve rehabilitasyon adında

Uzun AN olarak büyük bir yazar adına yasağı koymak Radishchev. ilgileri kısa özgeçmişi birçok bugün ancak isminin ölümünden sonra neredeyse baskı görünmüyordu. Aleksandre Nikolaeviche hakkında çeşitli köşe yazıları ölümünden kısa bir süre sonra yazılı ve sonra literatürde neredeyse onun adını kayboldu. Çok nadiren bahsedilir. Sadece eksik ve parçalı verileri Radishchev üzerinde alıntılanan. Aleksandra Radischeva Batyushkov, dil sanatları eserleri programda tanıtıldı onları besteledi. Sadece 1850 yılının 2. yarısında ile Radishchev adıyla yasağı kaldırdı. O zamandan beri, basın bu konuda çok makale görünmeye başladı.

Ve bu güne kadar araştırmacılar biyografi Radishchev çekiyor. onun "seyahat ..." Kısa içerik yurttaşımız birçok bilinmektedir. Bütün bunlar bir yazar olarak ona ölümsüzlüğü bahseder.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.