Gıda ve içecekYemek tarifleri

Kış için stok yapması - çilek kendi suyunda

yaz başında olgunlaşan Çilek. Bu vitamin ve asitler bakımından zengin parlak dut lezzet ve aroma, ile çok hassastır. Taze çilek uzun süre saklanamaz, böylece kurtarmak için değerli çilek kış için farklı hazırlıkları tamamlar. Bu wa zhno aroma ve çilek eşsiz lezzet korumak. kendi suyunda çilek hazırlarken eğer bu mümkündür. Deneyimli hostes tarifleri bir sürü bilir çilek boşlukları ve mümkün seçilmiş meyveler için de kullanılacak. reçel ve marmelat üzerinde - en iyi örnekleri reçel ve komposto, olgunlaşmış püresi ve üzerindedir. Böyle kütük - Yaz soğuk kış günlerinde bir parça.

Tarifler ev çilek kış için hazırlıklar kendi suyunda

çilek kolayca böylece modu ve pişirme süresini takip etmeli onların doğal formunu korumak için, yumuşak kaynatın, çok hassastır. reçel kadar önemli değilse çilek çirkin görüneceğini kaynaşmak ile, o zaman haşlanmış.

1. çilek kompostosu kendi suyunda

meyveleri bir kilogram için bir fincan şeker almak gerekir. Meyveler, iyice durulayın su (bir süzgeçten) boşalmasını sağlamak yaprakların açıktır. çilek tereddüt yok etmek çilek için çok geniş yemekler gerekir. Uygun geniş emaye lavabo. İçine çilek dökün ve şeker ile onları dökün. gazlı bezle üstünü örtün ve 10:00 dokunma. çilek şeker etkisiyle suyu öne başlar ve biz de yüzen meyveleri gerekir. Kavanozlar, kapak ve kap sterilizasyonu hazırlayın. kutularda çilek suyu dökün ve 10 dakika sterilize pişirilir. Ardından çevirme kapağı ve teneke kapatın. Bu pozisyon içinde soğumaya bırakın. Onların rengini kaybetmez meyveler için, karanlık bir yerde çilek kompostosu depolamak için tavsiye edilir.

kendi suyunda 2. Konserve çilek

Tüketim aynı hakkındadır: meyveler kilogram bir fincan şeker ihtiyaç başına. Yıkanmış çilek masaya yayılmış, kurutulmalıdır. Daha iyi Bankalar küçük yarım litre veya shestisotgrammovye almaya. hazırlanmış temiz kavanozlara kurutuldu meyveleri yerleştirin. bir katman yığılmış, o meyveler üstünde ve böylece üstüne gelecek katmanı şeker dökün. On dakika daha kapasite için Sterilize yarım litrelik kavanoz - çilek sterilizasyon sırasında 13 dakika suyunu öne başlar ve meyveler nazikçe yerleşmek. Sterilizasyon sonrasında sıkıca aşağı kapağı çevirerek, şapkalı ve serin bir yer.

tarifi üzerine kış için kendi suyunda Çilek taze gibi parlak ve güzel kokulu bankalarda kalacaktır.

3. Çilek çilek suyu

şeker olmayan bir hasat yöntemi. Ama doğal çilek suyu gerektirir. çilek kilogram başına bir bardak suyu gerekir. Hazırlanan meyve suyu kaynama döküldü ve 80 ° C'de 10 dakika boyunca pastörize edilir. Pastörizasyon - sıvı ürün depolama süresini artırır 100 derece C'nin altındaki bir sıcaklıkta, bir kullanılıp atılabilir ısıtma sıvısı. Ama kendi suyunda böyle bir yolu çilek pişirilen ilk iki seçenekten aksine, buzdolabında muhafaza edilmelidir.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.