Sanat ve EğlenceMüzik

Kim Viktor Tsoi milliyet tarafından? Biyografi Ebeveynler sanatçı

grubu "Sinema" efsanevi liderinin ölümünden beri hayatının ve eserlerinin neredeyse otuz yıl geçti olmasına rağmen hala zaten taraftarların genç nesil ilgileniyor. Viktor Tsoi milliyet gereğidir: şarkıcının Egzotik görünümü çoğu sorusunu gündeme? Ve "değişim" talep milyonlarca insanın bilincini değiştirdi adamın anne kim? Bu ve diğer sorulara biz bu makalede yanıtlamaya çalışın. Ayrıca, sanatçı ve onun sanatsal ve kişisel hayatı hakkında ilginç gerçekler biyografi üzerinde.

Viktor Tsoi: milliyet, Biyografi

Sıradan bir adam karşısında bir gelecek efsane karışık ailede Leningrad 1962 yılında doğdu: Leningrad etnik Koreliler ve radikal. Baba bir mühendis ve annem okulda beden eğitimi ders verdi. ebeveynlerin biyografisi aşağıda daha ayrıntılı olarak düşünün ilginç gerçekler bir sürü olarak.

Victor üç yıldır çalışılan Sanat Okulu, müzisyenin yaratıcı hayatında ilk adımdı. O Maxim Pashkov başkanlığındaki grubun "Chamber №6» yer aldığını ileri buradaydı. Ardından "hudozhku" dan Choi dışarı çakmak ve özel Woodcarver geliştirmek №61 bir meslek okulu haline geldi. Gençliğinde, Victor "hasta" Vladimir Vysotsky ve Mihailom Boyarskim ve sonra onun idolü Bryus Li, o bile savaş sanatları ile ilgilenen dönüştü ve "savaş" aktör imajını taklit etti. doğu kan çağrısı başkası Viktor Tsoi için istifa etti.

milliyet

şarkıcı anne ortak arkadaş bir daire içinde yeni yıl toplantısında 1961 yılında bir araya geldi. Robert Tsoy - Kore'de en ünlü biridir soyadı çok eski tarihi ile Kazakistan'dan Korece. 1893 doğumlu Büyükbaba Victor Choi Yong Nam, Kore kasaba Sondzhine Kuzey Kore şimdi toprakları yaşadı.

Daha iyi bir yaşam arayışı yılında Vladivostok taşındı ve Anna Vasilyevna Yugay kaderini bağladılar. 1937 yılında, Choi ailesinin Stalin'in sürgün sonucu nesil doğdu ve gelecekteki babası sonra Kızıl-Orda (Kazakistan), yerleşmiş kaya efsanesi. Leningrad Mekanik Enstitüsü'nde mühendis olarak Robert Maksimovic.

müzisyen anne Valentina Vasilevna'yı Guseva (nee) - Leningrad, onun atalarından radikal - kalıtsal köylüler Gorodok bölge (Vitebsk ili).

Robert ve Valentina Şubat 1961 evli ve onsekiz ay sonra çift bir oğlu Victor isminde bulundu.

Çocukluk hatıraları

Asya görünüm o utandım genellikle diğer çocuklardan uzak oynayan ve daha içine kapanık hale neden Vite az dikkat çekti. Bilinen ilk gazeteci sırasında sık sık sorular: Kim Viktor Tsoi milliyet tarafından? Sonra bir çocuk olarak o "Japonlar" denilen hatırladım ve o rahatsız olduğunu itiraf etti.

Okulda, o Choi kesin bilimler ve beşeri bilimler olan arkadaş yapmaz ortaya çıktı. , Sanat ve edebiyat Çizim - bunlar onun en sevdiği konular vardı. Gitar Victor ilk beşinci sınıfta aldı ve babası ona ilk akorları öğretti. Ve üç yıl sonra, bir adam bas »№6 kendi grubu "Odası'nda oynarken.

Uzun bir yolculuğun başlangıcıdır

Geç Yetmişli yıllarda Tsoi Alexander Rybin ile yakın temas daha sonra "Cinema" oldu grubu "Garin ve hiperboloidler", yaratılmasına yol açtı. Ama 1983 yılında, çatışma gerekçesiyle Rybin düzenli bir gelir getirerek, meşru yaratıcı iş arayan grubuna bırakır. Bu yarı legal faaliyetler neredeyse yoksulluğa götürdü rağmen Victor rock müzik sadık kaldı.

nedeniyle pasifist görüşlerine anda birçok kaya müzisyenler gibi, Choi bir sertifika ile taburcu bir akıl hastanesinde, zorunlu askerlik saklanıyor. Ama bütün bu nasıl madde ve hangi milletten Viktor Tsoi etmez. Sadece birkaç yıl o başarı ve Breakout bekledi.

ilk albümü

"Sinema" ilk disk Boris Borisovich Grebenshchikov yardımıyla (Choi onu yanlışlıkla trende tanıştığım) ile ortaya çıkmıştır. albümü "Akvaryum" müzisyenlerle A. Tropillo (Ev Young Teknisyenleri) ait stüdyosunda kaydedildi. Bu "45" olarak adlandırıldı (bu şarkıların uzunluğu idi ise) ve Haziran 1982 yılında serbest bırakıldı. Ardından, "Sinema" ilk tam konserle harekete geçti. Grubun albüm sürümü ile sermaye ve Leningrad'da düzenlenen ilk daire konuştu. Sonraki fotoğrafa baktığımızda, milliyet tarafından kim Viktor Tsoi tahmin etmek zor değildir.

Kışın "Akvaryum" ile ortak bir konser 1983 "Sinema" davranır. Ardından grup Kasparian ve Gustav gelip Rybin gider. Yuriem Kasparyanom ile Viktor Tsoi sonbaharında hızla ilkesine satılan bir rekor "46", kaydedilen "göğüs göğüse gelen." 1984 yılının baharında "Film" ikinci açılan festivalde kaya kulüp "Ben senin evin nükleer arındırılmış bölge ilan" şarkısı. Bu yılın en iyi savaş karşıtı sunum durumunu - grup başlığı kazananları ve kompozisyon aldı.

aktif çalışma

Victor 1984 yılında BG karıştığı Sergeya Kurehina kayıt "Kamçatka Başkanı." Kış 1985 Choi Mariana Rodovanskoy buçuk yıl bir oğulları Sasha var evlenirler.

Bahar 1985 başka ödüllü saflarına alan grupta dikkat çeken, sonra "Sinema", "O aşk değil" albümü oluşturmak ve altı ay - "Gece". Serbest bırakıldıktan sonra Viktor Tsoi adında yıldızı daha da popüler hale gelmektedir. 4 festivali kaya kulüp en iyi sözü ödülü ile onurlandırılmıştır.

Filmografi

belgesel - Katılım Viktora Tsoya, büyük çoğunluğuyla Toplamda 14 resim. Her müzisyen yönetmeni R. Nugmanov oynamayı teklif ettiği kısa film "Yahha" ile başladı. Buna paralel olarak, o "Rock" (Öğretmen) filme katıldı. Ayrıca 1986 yılında, Choi kült "Asse" Soloviev rol aldı. Eylül 1987 yılında filmi "Igla" un çekimleri için Alma-Ata gitti. Sovyet Bruce Lee prototip bir tür - İşte Rashid Nugmanov ona bir rol Moreau sundu. Ve milliyet tarafından kim Viktor Tsoi düşünüldüğünde oldukça doğal oldu.

zafer

1988 - grup için "patlayıcı". "Igla" resimlerine serbest bırakılması ve kayıt "Kan" hasta ülkeyle "sinemaseverlerin." "Sinema" kapalı gişe konserlerle Birliği'nin büyük cumhuriyeti gitti.

"Yıldız Aranan Sun" - ekibinin sonbaharında yeni albümü mutlu ediyor. Aynı yıl, Choi konser turları ve televizyonda düzenli görünüşe göre onlara yardımcı yapımcı Yu Ajzenshpisom ile çalışmaya başladı. "Sinema" grup Viktor Tsoi hepsi birlik itibar olur.

1989 yılında, takım rekor Fransa'da "Son Kahraman" oluşturur. Birlik gişede Film "Kartal" 2. sırada yer alır ve V. Tsoi - SSCB iyi erkek oyuncu unvanını Odessa "Altın Duke" konulu. Haziran 1990 yılında "Sinema" Luzhniki Stadı'nda son konser verdi.

araba kazası

15.08.1990, Riga Viktor Tsoy yakınında yolda trajik bir trafik kazasında öldü. resmi sürüm sürücüsü "Moskvich" (Victor) direksiyon başında uyuya kaldı ve yaklaşmakta olan şeritten kalktıktan, neden "Ikarus" çarpıştı yerinde öldüğünü söylüyor. 4 gün sonra, müzisyen İlahiyat Mezarlığı (Leningrad) toprağa verildi. Bu olay milyonlarca hayranı için bir şok oldu.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.