Spor ve SağlıkEkipman

Kendini savunmak için bazı biber gazı daha iyidir? kendini savunmak için Değerlendirme gaz kartuşları

Farklı durumlarda, kendini savunma gerekli olabilir. en uygun ve kompakt aracı - bir gaz teneke kutu. Bu aktif madde (denilen tahriş edici) ve sevk maddesi ile dolu küçük bir metal kap, basınçlı olmasıdır. Bazı biber gazı kendini savunmak için daha iyi? Onların özelliklerini anlamaya çalışın.

sınıflandırma

Tüm gaz kartuşları etkin maddenin farklı tip ve bir püskürtme yöntemi. doldurulması için kullanılabilir , göz yaşartıcı gaz sulanma hariç neden, acı biber veya pelargonik asit morfolid (IPC) sentetik analogunun özü yanma ve yine nazofarenks. Biber ve dinlenme en etkili yolu yavaş kabul edilir.

kendini savunmak için bazı biber gazı daha iyidir? Bunu anlamak için, tipini belirlemek gerekir - sprey veya sprey jet. aracı madde bu sayede saldırıya olanlar ve savunan olanlar arasında bir perde oluşturmak, bulut püskürtülür ki iyi püskürtün. Yaygın bulut hızla silindirden jet daha hedefe gelir. Öte yandan, aerosoller hızla kapsamını sınırlamak için, rüzgarla kadar yaygınlaştı. Eğer doğru gözüne vurmak için Mürekkep Püskürtmeli aynı silindirler tasarlanmıştır. Bu duruma göre, bu maddeler, doğruluk ve kapalı bir alanda da dahil olmak üzere bir uygulama olasılığı farklıdır. Ama gaz kartuşları aslında tipleri çok miktarda ve aşağıda bu konuda yazacak.

boyutlar

Nasıl kendini savunmak için biber gazı seçilir? Biz gerekli boyutundan hareket etmelidir:

  • 25 ml - hatta cebinize, gizlenmesi kolay olan en küçük kutular olduğunu. Bununla birlikte, bu araçlar bir ya da her iki uygulama için yeterlidir.
  • 65-75 ml - kolayca el uygun evrensel kartuşlar, ancak, artık aktif madde ihtiva eder.
  • 100-650 ml - Evde saklanan veya arabada yanınızda edilebilir bir hacimli kartuşlar.

püskürtme yöntemleri

kendini savunmak için gaz kartuşları püskürtülmesi farklı türleri vardır. Hangisi daha iyi? Eğer bir temel olarak alırsak Misafir, her opsiyon işleminin kendine has özellikleri vardır gerçeğini vurgulamak:

  • aerosol sprey etkili bir hedefe ulaşır geniş bulut oluşturulduğu zaman. Böyle araçların avantajları arasında kullanıcıların geniş bir temas alanı, iyi solunum etkileri nedeniyle gaz perdesi oluşmasına saldırısı kişilik bir grup kullanılması olasılığını bildirmektedir. Bu gibi maddeler, bir buçuk metrelik bir mesafede kullanılabilmektedir.
  • Aerosol sprey püskürtme - daha az leke ve şişe doldurma büyük bir temas yoğunluğuna bağlı olarak çok yönlü bir seçeneği. Balon 2 m'lik bir mesafede püskürtülebilir anlamına gelir.
  • Jet püskürtmeli solunum etkisi olduğu gibi, iç kullanılır. nedeniyle etkili aralığa mürekkep püskürtmeli kartuşları popülerlik - 3 metreye kadar.
  • Köpük yüz gözünü kapatır ile temas halinde olan dar püskürtme jeti oluştuğu zaman. kapalı olabilir köpük maddesi kullanın. 2.5 m mesafede püskürtülür.
  • Jel, modern gelişmeler sayısını ifade eder püskürtün. Fonlar kalın ve yapışkan bir yapıya farklılık, bu yüzden gözlerinin içine isabet eğer yıkamak zordur. o güçlü rüzgarlarda bile dışarıda kullanılabilecek şekilde Solunum hiçbir etkisi.

kendini savunma iyidir bazı biber gazı görmek için, kompozisyonun etkinliğinin derecesi öncelikle gelmek gerekir. Ve bu etken maddelerin konsantrasyonunun sorumludur. Biz onların büyüklüğüne ve gücüne bağlı olarak, üst fonları sırada yer aldı. en kompakt modeller ile başlayalım.

Siyah 25 ve "Kara Lady"

Gaz kartuşları bu mark-jeti aerosol sprey var. Hatta rüzgarlı koşullarda kullanılabilir ve daha geniş kapsama alanı ile karakterize edilir. güdülmeksizin sprey kutu kullanın. basit bir tasarım kolayca çok küçük boyutuna sahip elinizde ve cebine sığar. Bileşim aletleri - bu acı biber doğal ekstresi, iki yüksek göz yaşartıcı gaz, bulunmaktadır. az 3 saniye olabilir gaz kartuşu içeriğini yukarı kullanın. maksimum püskürtme ejeksiyon - 2 m.

"Sıcak biber" (25 mi)

kendini savunmak için gaz tüplerinin değerlendirme, biz teneke dahil ettik "biber yakıyorum." Bu ucuz bir aerosol-tipi sprey bileşimleri, acı biber doğal ekstraktı içeren bileşim içinde. sadece 300 ruble için, sebebiyle bir kişinin eylemi en az 5 dakika sürer yeteneğini kaybettiği kullanımına, bir araç satın alabilirsiniz. Savunma daha etkili olmuştur için, gözler ve burun pasajlar forvet nişan gereklidir. cilt kanat ile basit bir temas halinde hiçbir pratik olmayacaktır.

Evrensel: Siyah 65 ml

kendini savunmak için bazı biber gazı daha güçlü modeller arasında daha iyi? Biber gazı 65 ml hacmi - bu gerçekleştirilebilir ve kendini koruma için kullanılabilir, çünkü bir evrensel bir çözümdür. Eğer sprey hedefe ulaşacağından emin olabilirsiniz Bu araç, bir püskürtme aerosol-sprey sahiptir. aletin bir karışımı, Rusya kullanım için onaylanmış doğal acı biber özü ve sentetik maddeler oluşur.

"Kılıç" (65 mi)

Balon "kılıç" en fazla 3 metre doğruluk ve Rüzgar geçirmez aralığını farklıdır. Rus fabrikada üretilen, bir kompakt boyutlara sahip ve kendini savunma elverişli yoludur. jet sprey türü bu bileşim, ancak 3 m mesafede rakip çarpıcı tıklayıp yüksek hassasiyetli uygun ince jet tarafından sağlanan.

"Kılıç" (65 ya da 100 mi) yeni formül tahriş edici göre oluşturulur. Bunlar son derece etkilidir ve herkese zarar var. Sofistike tahriş edici bileşim yüksek gözyaşı sağlar ve ciddi ağrıya neden olur. Bu araç rakibe üzerinde 12 kısa saldırıyı yapmak için kullanılabilir. Süre - yaklaşık 6 saniye.

"Fener-2" (75 mi)

Birim başına 300-350 ruble - Bu biber düşük fiyat sprey. sıvı formülasyon 4 kez aynı zamanda biber esansı, ve aralığı At -. Bu aracın parçası olarak 3 m maksimum birçok ülkede suçluları yakalamak için polis tarafından kullanılan madde kullanılır. Bu çalışma 6 tıklamalar için 3 saniye - Bu aracın avantajları arasında, kullanıcılar 65 cm, çalışma süresi temas yama not edin. "Meşale-2" kullanın açık alanda önerilir.

"Biber 11A"

kendini savunmak için eylem gaz kartuşları türüne göre farklı vardır. Hangisi daha iyi? Yorumlar birçok durumda seçiminde bir üst yardımcıları olabilir. Örneğin, bu tesiste analogları ile karşılaştırıldığında üç kat daha fazla biber içerir. Yenilikçi kompozisyon ve kullanıcılar ve uzmanlar görüşüne göre, çağdaş gaz silindirleri arasında en güçlüdür.

Balon bir aerosol sprey türü vardır, ancak kalite ve verimliliği püskürtme vasıtaları ortaya koymamıştır. Bu doğal acı biber bir özü dayanır. Şişe anlamıyla 5 saniye boşaltır, böylece, hesap rüzgar yönüne almaya ihtiyacı basıldığında. Bu maksimum verim 2 m'lik bir mesafede tertibatı gösterilmektedir.

Hacimsel ve güçlü "Fener 2" (100 mi)

En aerosol spreyleri ve 300-600 ruble içinde yer alır - Daha güçlü gaz kartuş fiyatı çok farklı değildir. Harmanlanmış kartuşu bir aerosol tipi püskürtme bulunmaktadır. Nedeniyle yoğunluğu nedeniyle, ancak kompakt boyutu başka yollara kıyasla en güçlü jet sağlar. Maksimum asal düşman jet sadece 3 saniye. Sprey maksimum mesafeye aerosol bulutunun hızlı ve güçlü salınımını sağlar.

"Biber votka"

güçlü araçlar arasında ise kendisini "biber" kendini savunmak için etkili biber gazı kanıtlamıştır. Onun küçük boyutları ve hafif rağmen yüksek verimliliğe sahiptir. Bir damla gözyaşı-rahatsız edici makul aralığına sağlarken Aracı, sadece 300 ruble maliyeti. Kompakt boyut tasarım nedenle yanlışlıkla düğmeye basarak olasılığını ortadan kaldırarak, iyi düşünülmüş vardır. "Biber votka" köpekleri korkutmak için kullanılabilir. Maddenin bileşiminde bulunan ciddi yanıklara neden olabilir ve solunum sistemini etkiler.

"Dragon 100"

Gaz kutunun bir ayırt edici özelliği - güçlü bir jet ve bol asal 1-2 metre Köpük kapağın mesafe büyük bir hacme sahiptir ve uzun süre bir ve mukoza zarları isabet yüzünde kalır .. Sprey Köpük dairede kullanılan ve sokakta ve araç içinde yapılabilir. Üretici insanlar, hayvanların korunması için bu kompozisyonun kullanılmasını önerir. balon kullanımı basittir ve nişan gerektirmez.

"S-360" (100 mi)

Eğer kendini savunmak için biber gazı nereden alabilirim Birçok alıcı, ilgilenen edilir. Uzmanlar yanlısı dükkanı, kalite, güvenlik ve güvenilirlik karşılamak ürünlerini bağlantı kurmanızı öneririz. "S-360" bu püskürtme özelliği, aracı jel kalın ve yapışkan kıvamda gerçekleştirilir. Böyle bir aracın yüzüyle temas burun, gözler ve böyle bir durumda bile gözlüklerini kapandıktan sonra kaydedilmez. 13 cm çapında yüzünü sıkı oracıkta Tahriş edici formlar.

nedeniyle herhangi bir açıda etkili etki olasılığı kullanımı jel sprey kolaylığı. "Cı-360" kullanılması, rüzgâr ve başka hava rağmen, herhangi bir hava mümkündür. Çalışma Aralığı -. 3 m Bu durumda, aracı kendisi kompakt bir gövdede süslüdür, bu saldırgana kesinlikle fark edilemeyebilir.

"Denetim-GİBİ"

gaz kartuşları - kendini savunma en güvenilir ve sık sık uygulanan anlamına gelir. "-AS kontrol" bir nota mümkün kapsamlı ve güçlü araçlar arasında. Yaklaşık 800 ruble bir araç olmalı, ama insan sadece, korkutmak kolaydır, ama aynı zamanda büyük agresif hayvanlar olabilir. Satın Eğer izinleri olmadan yapabilirsiniz anlamına gelir. Uzmanlar gibi, bu tür güçlü bir sprey katlanmak ve korkutmak olabilir aktif madde konsantrasyonu içerir. Bu gibi durumlar nedeniyle hayvan koku son derece nahoş olan doğal bitki özlerinin bileşimin ortam içinde içeriğine bağlı olarak gelişir. Yüksek konsantrasyon onları hayvanlar saldırganlık görme, solunum ve koku alma ve blokları etkiler.

Nasıl seçeceğiz?

Uzmanlar kullanımı ve amacı koşullarına bağlı olarak, bir kutu seçmek için öneriyoruz. Örneğin, bir ev çare olarak kutularının en az 100 ml köpük hacmini seçmek daha iyidir. Onlar binanın etkinlik ve emniyet açısından farklıdır. kadar 65 ml 'lik bir uygun kompakt gaz kartuşları ile uzun süreli kullanım için. Kompakt boyutuna rağmen, bunlar evrensel ve kolayca püskürtülür vardır. Tehlikeli bir durum olması halinde tam kurtarma kümesi - Daha deneyimli kullanıcılar eylemin çeşitli sadece iki kutu taşımak daha iyi olduğunu söylüyorlar.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.