ÇirkinlikBahçıvanlık

Erikler: Orta Rusya için çeşitler

Erikler güney enlemlerde binlerce yıldır büyür. Bu çiçeklenme zamanında görünümünü etkiler. Onun meyveleri genellikle asidik, çeşitli akut yemek hazırlamak için kullanılır. Ama yetiştiriciler, bu güney güzellik teknikleri arası karışık üzerinde çalıştı kiraz erik yeni çeşitleri getirdi. Bazıları 35 kadar düşük sıcaklıklara dayanabilen ve hatta 40 dereceye kadar olabilir. Bu çeşitlerin bir tat erik gıpta olurdu.

öykü

sadece onunla, erik çeşitleri üreyebilen Erikler.

İlk başta onunla geçti edildi Çinli erik ve büyük ve lezzetli çilek ile çeşitleri elde etti. Bunların ağırlık 30 gram olmuştur. Ama odun don etkilenmez.

Son bin Kırım bilim sonunda G. Eremin soğuk dayanıklı çeşitleri ve ağaç türlerinin çeşitli mevcut hibrid erik geçti. Bu adını taşıyan, çok büyük çeşitleri ortaya çıktı "erik". orta grup için sınıflar mükemmel 20 derecenin üzerinde don transfer etti. Onlar progenitör-erik kadar verimlidir. güney erik oldukça benzer olan bu çeşitleri, meyve tadı ve boyutu. Bu grubun Melezler "Rus erik" denir. Şimdi üçten fazla düzine numara.

tanım

Tipik haliyle, erik - bir yuvarlak, hafif düz taç ile orta boylu ağacı. Dallar oldukça nadir büyür. Dolayısıyla başka bir isim - "erik yayvan."

bölgede don genellikle 30 dereceden daha fazla ise, bitkiler soğuktan kapak gerekir. Sonra iyi korunmuş erik baharda. Orta bant için çeşitleri kar ya da farklı kaplama malzemeleri örtüsü altında preyut değildir.

Kiraz eriği ve erik onlar ağaç üzerinde tutun ve ne zaman olgun düşmek olmayanları farklıdır. Ve küçük bir ağaç olarak, o zaman onları çok zorluk neden olmaz rip. Eğer olgunlaşan ve renk almadan önce kiraz erik meyve kaldırırsanız, o zaman iyi olgunlaştırmak ve bunların karakteristik rengini edinirler. Bu sayede onlara serin bir yerde tutmak için uzun süre taşımak için yapar.

erik erik farklıdır

 • Çok lezzetli.
 • Yıllık meyve.
 • En yüksek verim verir.
 • meyve vermeye başladı önce.
 • hastalık ve zararlılara karşı daha dayanıklıdır.
 • Daha kolay kuraklık tolere.

toprağa dikimi

onun tomurcukları çiçek önce erik gerekli bitki için. Bu genellikle Nisan ayında meydana gelir. Daha da kötüsü Survives erik bahar dikti. orta grup için Çeşitler küçük kar koşullarına kışın dondan zarar edilebilir.

Biz kiraz erik dikim için rüzgardan korunan bir yer bulmalıyız. Bu güney duvarı önünde iyi hissettiriyor. Çoğu samobesplodnye ve tozlaşma komşu gerektirmesi nedeniyle, bu ağacın sonraki birkaç çeşit bitki daha iyidir. Bu "kavun" Çin erik olduğunu. fazladan bir boşluk varsa, varolan dölleyici ağacının taç aşılamak olabilir.

Toprak iyi, tınlı boşaltılmalıdır. Kiraz erik ağır topraklarda zayıf yetişir. kil toprak turba ve kum ekleyin. Zemin kumlu ise, çim ile karıştırılır. Kiraz erik nötr toprakta daha iyi yetişir. Asidik ise, kiraz erik dikim sonra önce onun kireç tebeşir, alkalin, sonra bir sıva yapmak.

Yeraltı yüzeyinden bir metre daha yakın olmalıdır. Yaklaşana yalan varsa, erik toplu flowerbed dikildi. Köklerin derinliği - 0.4 metre.

dikim için çukurlar sonbahardan beri hazırlamak için daha iyidir. 60 cm kenarlara sahip bir küp şeklinde kazıyorlar. Birkaç bitkiler için aralarında mesafe ağacının beklenen yüksekliğine eşittir. Bu cılız ise, 3.5 m'dir., yüksek, bu mesafe 6 m artar. delik yerleştirilir humus, potasyum ve fosfat alt kısmında gübre, gevşek toprak besin ile karıştırılır.

İlkbaharda fide alıp höyük toprağı hazırlanan onlar yatıyordu böylece kökleri yerleştirin. yere vurmak değildi kök boğazı için sürüş yüksekliğini hesaplayın.

Pit nazikçe yere vurmalar, uykuya dalmak. Bu aşılama yeri suya düşmek kalmamak sulamaya kuyu izin verin. Sulanması ve saman, saman malç tabakası ve kalın 5 cm bırakır. Zamanla, ağaç gövdeleri çimen kupürleri eklenebilir.

fide bir toprak çömlek ile satılır ise, o zaman da ekimden önce ve ondan sonra sulanan.

ağaç sıkışmış sonra, kiraz erik dalları başlar hızla büyür. Bunların uzunluğu iki metreye ulaşabilir. Ama değmez olarak bırakırlar. Aynı yaş ihtiyacı 50 cm kısaltılması. Kestirme gerekli değildir. Bu üstleri büyümesini artıracaktır.

İlk meyveler yearlings ektikten sonra üç yıl elde edilebilir.

Ağacın etrafında toprak her daim gevşetin ve malç. Sulama sadece şiddetli bir kuraklık sırasında olmalıdır. sürgünler büyüyen bıraktığımda, çiçekli sonra ve onlardan sonra meyve özgü renk elde: Bu, üç kez yapılır.

Bir taç oluşumu

110 at - üç iskelet dalları, aralarındaki açılar bırakarak kompakt taç olan bir ağaç almak için. alt zeminden 60 cm bir yükseklikte yer almaktadır. Hızla büyür. Bu nedenle, 50 cm bırakarak yaz aylarında kesilebilir. Kesme koltuğuna yakın böbrekler, yeni dallar aynı yıl büyüyecek itibaren. bir santimetre kadar dalları buketnye Oluşmuş.

meyve çoğu teşvik üzerinde oluşturulur. Yani yarım metre kadar yıllıkları dalları denir.

ekin yaz aylarında başarısız olursa, o zaman ilkbaharda bunu. Ama burada bazı sorunlar vardır: kesim koltuk kuvvetli sürgünler çok sayıda büyümeye yakın. Birbirlerini artışı suretiyle çok yakın olarak, onları zor korkut. Size de, terk edemez. Yine kesti ve dalların büyümesini geri almak.

Ertesi yıl, üçüncü iletken üzerinde iskelet şube kaldırılır. Ağaç büyüyüp olmaktan çıkar. Bütün kuvvetler iskelet gövdeleri tarafını oluşturacak şekilde bulunmaktadır. budanması Bu form katmanlı taç şekli oluşturmak için olanak sağlar.

Kiraz erik ağacı bir çalı olarak yetiştirilebilir. Bununla birlikte, sadece ince dışarı taç ve genç dallar budanır. İletken kaldırılmaz.

Ağaç zayıflamış ve küçük şubesi ise, güçlü sünneti "neşelendirmek" mümkündür. Sonuç olarak, iyi dallanma dalları biraz kesilmiş ve zayıf olan - güçlüdür.

Baharda Her yıl Tomurcuk çıkmasından önce, sıhhi kesme dalları geçirirler. Genellikle bu Mart-Nisan sonudur. Ne zaman sonra işlem akışını sap olacak ve budama yaraları daha kötü iyileşir. Hasarlı ve kırık Kaldır, birbirlerine karşı ovmak olanlar, iç içedir. Dalların her iskelet iletken olduğunu izler.

Verilen taç düzenleyen sünnet şekli, nerede erik yetişir. notlarının Açıklaması şubeleri yönünü belirtir. Onlar dikey çalıştırırsanız, onlar harici böbrek bırakarak kesilir. sınıflar anda söğüt benzer içeride bırakır.

ağaçlar büyüme yaşlı dallar azalır. o 30 cm ulaştığında, gençleştirme yürütmek mümkündür.

Etkisi taç aydınlatma

ağaç kesmek değil veya yanlış yaparsanız, dalları kötü güneşin aydınlattığı. Crohn, meyve kalınlaşmış olur - küçük. Onların rengini değiştirme. Özellikle don erik (orta bant için cv) uğrar.

üreme

İyi sonuçlar dönüşte kiraz erik elit çeşitlerinin aşılanması ile elde edilir. Sen kiraz erik kış-dayanıklı çeşitlerin taç onları bitki. Bu tomurcuklanma ya da T şeklinde yapılır. İyi sonuçlar vpriklad aşılama ile elde edilir. Bunu yapmak daha kolaydır.

bir not daha bir drenaj iyi aşılamak. Gelecek yıl ilk meyve olacaktır. Ve birkaç yıldan sonra, ağaç farklı renklerin meyve kapsayacak şekilde, muhteşem bir görünüm alacak. Buna ek olarak, bu dona karşı dayanıklıdır olacaktır.

aşılanmış ağaç bir dezavantajı, düşük donma direncidir.

Erikler iyice odunsu ve yumuşak kereste kesimler yayılır. köklü çelikler elde edilen Ağaçlar, yaralanma sonrası ve birkaç yıl bir kez daha meyvelerini sonra çok daha dayanıklı soğuk, kurtarmak daha hızlı.

kiraz erik çeşitleri

orta şeritte kiraz erik hasadı alabilmek için, dona dayanıklı çeşitlerin gerekir. Aynı zamanda onlar lezzetli ve böcekler ve hastalıklara etkilenen mümkün olduğunca az olmalıdır.

merkezi Rusya'ya Kiraz erik çeşitleri. Açıklama:

 • "Saint-Petersburg satışa sunacak". Küçük ağaç, bir söğüt benzeyen. Bu küçük bir sarı meyve vardır. Çeşitli donmaya karşı yüksek direnç için değerlidir.
 • "Comet Kuban" (veya erik "Comet"). çeşitli açıklaması: kırmızı veya mor meyveler ile düşük ağaç. et, kokulu sarıdır. Sınıf samoplodnye. Temmuz ayı sonlarında - Daha erken olgunlaşır.
 • "Bulunan". Haricen "kuyruklu" benzer, ancak daha sonra yedi gün (Ağustos ayının ikinci hafta) için olgunlaşır.
 • "İskit Altın". Adından da anlaşılacağı gibi, bu çeşitli meyve bir sahip sarı renk. Bunlar tatlı ve sulu. Çeşitli erken olgunlaşır. ağaç düşüktür. sınıf ortalamasının verimleri. Dona karşı dayanıklılığı "İskit Altın 'popülerlik getirdi, hangi yüksektir.
 • "Kleopatra". Nispeten geç olgunlaşır. ağaç orta boylu ve nadir taç taşımaktadır. Bu ışığın doğru miktarda almak ve mor renkte boyanmış için meyve verir. Meyve kırmızıdan hamuru.
 • "Nesmeyana". Ağaç boyunda. meyveler büyük, pembe renklidir. İyi tadın. Verim yüksek ama azaltılmış olumsuz hava koşulları ve hastalık lezyon altında olabilir.
 • "Mara". orta boylu Ağacı. Meyveler, sarı hafif oval. ortalama notu verir. hastalıklar ve düşük sıcaklıklara duyarlı değil. Sınıf Beyaz seçimi.

merkezi Rusya'ya Kiraz erik çeşitleri yavaş gelişimi ile tomurcukları var. Sonuç olarak, ağaçlar sonradan ve zorlukla depozitolu ilkbahar donlarından zarar çiçek.

olgunlaşma zamanlamasında Alycha (cesur çeşitleri) erken, orta ve geç olabilir:

 • İlk olgun açık pembe "Jari" sarı "Monomakh".
 • Bir süre sonra - pembe "Nesmeyana" sarı "İskitlerin altın"
 • Geç - "Kleopatra".

için Kiraz erik çeşitleri Merkez Rusya'da altı metreye, yüksek olabilir. örneğin "İskit altın" açık mor "chuk" sarı "Huck" kırmızı "gezgin" mor "Kleopatra", sarı ile temsil ortalama yükseklik "St. Petersburg için bir hediye." Onların yüksekliği - üç ila beş metre.

Üç metreye kadar, bir erik çeşitleri (fotoğraf) (mor) "Kuban" dir, Düşük büyüyor. Ayrıca burada "Comet" ve "çadır" notu atfedilebilir.

adı "Anastasia" iyi ayrılmış kemik ile kiraz erik (fotoğraf) çeşitli olarak.

Kısmen sarı "İskit Altın" mor "Kleopatra", kırmızı "gezgin", "Yarila" pembe soluk ayrılır. Bu gösterge ile bağlantılı olarak daha popüler erik olduğunu.

fotoğraflarla orta grup için Çeşitler

 • "Jari". orta boylu Ağacı. Fetal ağırlık - Sarı '35 Meyve eti sert. Çok erken olgunlaşır. Hoş, tatlı ve ekşi tadın.

 • "Gezgin". orta boylu Ağacı. '28 cilt 30 mm ağırlığı meyve büyüklüğü kırmızımsı-mor bir renk vardır. Eti o sarı.

 • "Ariadne". orta boylu Ağacı. meyveler farkedilir bir çiçeklenme ile, kırmızıdır. bir ağırlığı - '31 Flesh kırmızıdır.

samoplodnye dereceli

orta grup için Samoplodnye kiraz erik çeşitleri - "Comet" mor, örneğin "Kleopatra", kırmızı-mor "gezgin" mor "Vetraz" olarak. Bununla birlikte, çoğu kısmen samoplodnye. Hepsi daha iyi diğer çeşitlerinin ağaçlar varsa meyvelerini. En iyi Tozlaştırıcılar "Pramen", "Maariv" vardır "St. Petersburg için bir hediye." Uzun süre Son blum, iki hafta boyunca. O polenleyen ve erken çeşitleri ve geç.

dikim kiraz erik seçimi için kurallar

Bir türün yerinde Kiraz erik ağacı tat ve renk geniş bir yelpazede hakkında tam bilgi vermez. Ama herhangi bir ihtiyacı ile başlayın. Ve sonra bahçenizde kiraz erik orta bant için en iyi çeşitleri olacaktır.

Bahçıvanlar seçmek için tavsiye edilir:

 • Güçlü fide tanınan çeşitleri.
 • Meyve çeşitli Erken görünüm (bir kaç yıl içinde semere girer).
 • Samoplodnye dereceli, diğer büyür değilse etrafında.

En üst pansuman

erik indikten sonra meyve vermenin başlangıcına beslenmez. gübre miktarının ardından iniş sırasında yapıldı.

Ayrıca gübreleme kiraz erik iki ya da üç kez bir yıl geçirirler. Çiçeklenme öncesinde - ilk kez. su dolu bir kovaya, NPK bitkinin iki çorba kaşığı Bunu yapmak için. meyve bitkileri üç kaşık "Agricole" ve bir kova su içinde seyreltilmiş sıvı gübrenin "Effekton I" 5 yemek kaşığı beslenen çiçeklenme sonrası. Sonbaharda humus olun. Onlar her iki veya üç yıl bunu.

Eğer çok sık ve bol döller ise güçlü lahanası değil, meyve büyüyecek.

kullanımı

Erik kış kompostolar için bunun dışında pişirmek, taze yenebilir. kekler için bir dolgu olarak kullanılabilir, reçel, reçel, reçel yapmak. 1 oranında şeker ile Püre: 3, bütün kış buzdolabı içerisinde devam etti.

Alycha tıbbi özellikleri vardır. pektin ve fazla vitamin olması mümkün gastrointestinal sistem bozuklukları bunu uygulamak mümkün kılar. Kronik mide ekşimesi erik ise diyetle birlikte kullanın.

Erikler - erken mükemmel bir bal bitki. Bulutlu bir günde bir ağaca böcekleri çekmek amacıyla, ağaçlar bal çözeltisi püskürtülür.

Erikler - güzel bir bitki. çiçekli sırasında Sakura benzer. yaprakları ve taç farklı renklerle düzenlendi dekoratif şekiller. alacalı yapraklı vardır krasnolistnyh. piramidal ve ağlayan - şekil olarak.

kiraz erik itibaren bir oluşturabilir çit. Bir ağaç bakmak Eğer onunla o size meyve kırk kiloya kadar toplayabilir. Ve 20-25 yıl meyve verir.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.