BilgisayarlarEmniyet

Kendinden kopyalama bilgisayar zararlı yazılım - Bu ve nasıl mücadele nedir?

Kendinden kopyalama bilgisayar zararlı yazılım - nedir ve etki mekanizması nedir? genellikle oluşturulan ve onları kim yaratır olduğundan? Ne tür var ve ne belirli türler yapar? Şimdi ne kendini kopyalayan bir bilgisayar kötü amaçlı yazılım biliyorum. Cevap 6 bölüme ayrılmıştır. Biz sınıflandırma değil, aynı zamanda kurtuluş ve pratikte bunlar hakkında bilgi asla emniyet yolları sadece düşünün.

Kendinden kopyalama bilgisayar zararlı yazılım - bu nedir?

Başlangıçta, terminolojiyi tanımlamak gereklidir. Kendinden kopyalama bilgisayar zararlı yazılım - tam adı bir bilgisayar virüsü. Bunlar bağımsız kullanılabilir kullanıcı hafızası yerlerinin sayısının azaltılması ve eş zamanlı olarak sabotaj faaliyetlerini gerçekleştirerek sayılarını artırmak programlardır. Sabotaj nispeten zararsız (kopyalama için RAM veya bir bölümünü toplamak) ve (bilgisayar hatası kadar) önemli etkilere sahip olabilir.

Onların özelliklerinden biri onlar sadece kendiliğinden kendini çoğaltmak edemez, aynı zamanda diğer programların içine kod enjekte eder. Ancak, virüslerin tam işlemesi için kod oldukça büyük bir kesimini gerektirir olması nedeniyle, hedeflenen programlar da oldukça büyük olmalıdır. Adı "virüs" biyolojik virüslerle benzerliği sayesinde aldı. Buna ek olarak, modeller ayrıca benzerlik artar son birkaç yıl bağımsız bir uyarlamasını, takip edebilirler. Kendi kendini kopyalayan bilgisayar haşere - Bir bilgisayar ile ortaya çıkan ve virüs silinmez olarak ortaya çıkacak sorunların çoğunu cevabıdır.

virüslerin ortaya çıkması tarihçesi

büyük bir saldırı tutmak için şanslıydım hangi İlk Beyin, 1986 yılında geliştirildi. Ve onun popülerlik 1987-1988 tepe üzerinde düştü. Virüsler Sovyetler Birliği de dahil olmak üzere, ondan önce vardı, ama onların eylemleri böyle bir ölçek alınan değil. O zamandan beri, virüs sayısı sürekli arttı ve bugün 7 milyondan fazla numara.

Ne virüslerin tipleri mevcuttur?

Birçok virüs yaptığı işleme göre sınıflandırılır farklı kişiler tarafından geliştirilmiştir. 3 tipi vardır:

  1. Solucan. sadece kendini kopyalama ve bellek kullanımını alır Oldukça zararsız bir program. Ama önemli enfeksiyonu olan bir bilgisayar kullanarak önemli rahatsızlık neden olabilir. Bu solucan için yeterli RAM uzun geliştirilen sahip olmayanlar için özellikle geçerlidir.
  2. Virüs zombiler. Bu virüsler uzak bilgisayara erişim için kullanılır. Kullanım boy internette mektuplar gönderecek posta programına enfeksiyon sitesine spam saldırısı karıştıkları arasında değişen geniş bir faaliyet yelpazesini kapsamaktadır. Ve her şey kullanıcı bile fark etmeyecek şekilde ustaca yapılır saldırganların pençelerinden onun bilgisayar.
  3. Program erişimi engelliyor. Bu pencereyi engelleyen bir afiş ve bir yere para göndermek istiyorum. Tahmin edeceğiniz üzere - para gönderdikten sonra kaybolmaz. Güvenli bir bilgisayar modunda olabilir bu programı kaldırın.
  4. bilgisayarınıza zarar programlar. gövdeli araba devre dışı bırakma ve demir ve plastik yığınına dönüştürerek, sistem dosyalarını ortadan kaldırır Yazılım.

Bir virüs ve zararlı yazılım arasında bir fark var mı?

Çoğu zaman, kelimeler "virüsü" ve "malware" arasına işareti ravnenstva koydu. Gerçekten mi? Hayır. Gerçek şu ki kötü amaçlı yazılım sonbaharda kavramı altında, ek olarak etmektir virüsler, trojanlar ve casus. Ve çok kavramı "kötü" daha genel - bu yüzden bu suç kastıyla bilgisayara yetkisiz erişim elde etmek için kullanılır tüm yazılım bulunmaktadır. Buna ek olarak, kendini çoğaltan bilgisayar haşere - bu Truva atları ve casus böyle bir olasılığı mahrum edilirken, diğer programlara entegre edilebilir yazılımdır.

Bir virüsü nasıl kaldırırım?

en kolay ve en popüler yolu - anti-virüs başvurmak (ve daha casus ve anti-spyware imha etmek için) 'dir. Ama işletim sistemi kayıtları kendini kaydeder bazı programlar vardır ve sadece profesyoneller onlarla başa çıkabilir. Eğer bilgisayar onarım ayı için gerekli olduğuna karar verirseniz, bu erken olduğunu: büyük bilgisayar forumlarında orada, bilgisayar sorunları ile yardım bölümler vardır yardımcı ve nasıl virüs ve nasıl kaldırmak için bulmak için tavsiye bakın.

Nasıl bir bilgisayar virüsü almak için?

En iyi sorun - oluşmaz biridir. Ve bunun için dikkatli olmak gerekir:

  1. Sadece bilgisayarınızda herhangi bir şey, "yeni gelen" fark yoktur bundan sonra kaynaklar, dosya yükleyin.
  2. İndirilen dosya exe, ancak arşiv simgesi varsa - (- Size bir virüs önünde en önemlisi kendiliğinden açılan bir arşiv olabilir, ama kullandıkları neredeyse hiç ve) o açmayın.
  3. İstediğiniz dosya ve indirmenin yaklaşık boyutu olduğu tahmin. Yani, kilobayt bir çift veya yazılımın gigabayt birkaç gerekir ve bir dosyayı 500 kilobayt sunulmaktadır eğer - bir virüs veya diğer kötü amaçlı olduğunu.

Şimdi böyle bir programın olduğunu biliyoruz, bu saygısız tutum vaat kendini kopyalayan bir bilgisayar kötü amaçlı yazılım olarak, dikkatli ve tedbirli olabilir. Bu onları karşılamak ve temsil ettikleri kendi deneyiminden yararlanmak için şansını azaltır.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.