ÇirkinlikInşaat

Kendi elleriyle siding nasıl yüklenir

Eğer siding yükleme hakkında düşünüyorsun, o zaman teknolojinin eserleri hakkında bilgi almak için gereklidir. Bir bitirme malzemesi olarak siding satın alarak, o çimento, çelik ve vinil kapağı için önemli olan dış etkilere karşı dirençli olduğunu bilmelidir. Ahşap malzeme her üç yılda ek işlemden geçmesi gerekiyor. dönemsellik hava karmaşıklığından etkilenir. Biz uzun ömürlü hakkında konuşursak, dış cephe kaplaması son sürümü sadece uygun dikkatle birden fazla on yıl sürebilir. Çalışma sırasında Yüzey boyamaya gerekecektir. Eğer evin daha pratik malzemeyi yüceltmek istiyorsanız, sen plastik siding seçmelisiniz. Ama renkler ve her malzemenin dokular çeşitliliği yaşıtları ile rekabet edebilir. Bazı vinil panel, doğal ahşap yapılmış olanlar ayırt etmek hemen hemen imkansızdır. Panelin kalınlığına ödeme dikkat satın alırken önemlidir: Aynı pakette bu parametreler arasındaki farkın en fazla 1 milimetre olmamalıdır. Aksi takdirde, fabrika evlilik bahsedebiliriz.

Özellikler depolama siding

Eğer siding monte etmeden önce, malzemeyi satın almalısınız, ancak bazı ustalar eserlerin başlamadan önce iyice satın alıyor. hasarın önemli bir yüzdesi, depolama aşaması oluyor. Böyle bir ihtiyaç varsa, o zaman paneller çok dikkatli olmalıdır davranın. İki gün manipülasyon başlamadan önce sıcak bir odada paketi yapmak gereklidir. Kurulum önündeki sokakta sadece yakın gelecekte duvarda düzeltmek için planlanan birkaç öğe olmalıdır. yüklemeyi gerçekleştirecek olan yüzey, eşit olmalıdır, bu kenarlar içinde gevşek ve panelin merkezini ortadan kaldıracaktır. aşağıdaki artık sıcaklığında 50 derece ağ-depolanması ve yapılarak tarif kumaşın en az bir depolama sıcaklığı, -30 derece çıkıntı olarak. Bir yığın paketi koymak için tavsiye edilmez. Bu sıcaklık değişimleri altında deformasyona tabi olmayan çelik paneller için geçerli değildir.

hazırlık çalışmaları

Eğer siding monte etmeden önce, ikincisi çekiç ve matkap tespit edilebilir arasında, malzeme ve araçlar belirli bir dizi hazırlamak için önemlidir. Bunlar olmadan, kaptan daha fazla çalışması için gerekli olan bir çelik sandık, yüklemek mümkün olmayacaktır. Bir ihtiyaç testere veya dekupaj. Bu araçlar önemli ölçüde iş akışını hızlandırır. kira onlar olamıyorsan, ve bu tür teçhizatın varlığı mevcut değildir de, o zaman biz ahşap ve metal üzerine bir demir testeresi yapabilirsiniz. Yükleme fikstürü birkaç gün sürer olmadan bir tornavida, gerekir. rulet olmadan mümkün olmayacaktır tam boyutları üretmek.

elementlerin pozisyonu doğru yapı düzeyinde olmadan çalışmaz. Çekici, hem de metal makas, sicim ve çekiç hazırlamak önemlidir.

Duvarda hazırlık çalışmaları

siding yüklemek için nasıl önünüzde görev ile karşı karşıya zaman, duvarları alanında hazırlık çalışmalarının detayları hakkında bilmemiz gerekir. Evin yeniyse, hemen başlayabilir fazla çalışma yürütmek için. Bina zaten istismar edilirse, harç kullanarak çatlamasını vakıf, eski yapı malzemelerinin yüzeyinden uzaklaştırmak yedek gereklidir. Duvar küf izlerinden arındırılmış olmalıdır için özel formülasyonların kullanılması tavsiye edilir. Yıkılan alçı çürük tahta gibi çıkarılmalıdır.

Montaj çerçeve sistemi

Düzgün deformasyon olmadan siding nasıl düzenleneceği konusundaki bilmek istiyorsanız, montaj çıta kurallarına uymak gerektiğini hatırlamak önemlidir. O özel yetenekleri ustası varlığını anlamına gelmez, bu seçenek en ucuz olarak kabul edilir, ahşap yapılabilir. o çürümeye tabi olabilir bir süre sonra: Ancak, ahşap çerçeve kısa ömürlü olmasından için hazırlanmalıdır. çerçevenin ikinci tür bu seçenek daha pahalı ama çok daha dayanıklı ve güvenilir olacağını, çelikten yapılmıştır.

Yardımcı profil yükleme

usta düzgün deformasyon olmadan siding nasıl düzenleneceği konusundaki düşünce, bu yardımcı profil monte konusunda bilgi sahibi olmalıdır. Mamul haldeki çerçevelerin azından 40 mm'lik bir mesafe sağlamak için gerekli olduğunda, kapağın üst bölgesi ya da toprak yüzeyinde sabitlenmiştir marş yatay elemanı, monte edilmelidir. Köşelerde, 15 santimetrelik bir mesafe kalacak. kamalarının kavşakta 5 milimetreye eşit bir genişliğe sahip bir boşluk olması gerekmektedir. Köşe unsurları yapıların köşelerinde sabit olmalıdır, saçak 6 milimetre geri çekilmeye önemlidir. Eğer kendi elleriyle siding yükleme hakkında düşünüyorsun, sen diziyi kırmak olmamalıdır. Başlangıçta profil yüklü olmalıdır başlayan ve sonrasında - açısal elemanları. dış cephe kaplaması vardır arabirim içerir yerlerde, 'H-profil monte edilir. Bu konuda biz hazırlık çalışmaları sona ermesi olduğunu varsayabiliriz.

dış cephe kaplaması montajı


Cihazı monte etmeden kendi elleriyle siding, nasıl ayarlanacağını incelemek gerekir. İlk panel, dikey profillerin oluklarına ayarlanmalıdır. kumaşın deformasyonunu önlemek amacıyla, hafifçe merkezi kısmında eğmek gerekmektedir. levha başlangıç profili ve mandallı bağlantı indirilir sonra. alt kısmı Tespitleri yüklemek için teknolojik delik orta kesiminde artacaktır sonra. Bu panellerin serbest dolaşımı için gereklidir. Aşağıdaki serisinin tümü aynı teknolojiye yüklü olmalıdır. Orijinal bitiş çubuğunu düzeltmek için, ama sonra paneli başlamalıdır: iyilik üst kısmında bir istisna olarak.

işleri Özellikleri

Düzgün siding monte etmek nasıl bilmiyorum, nüansları aşina olmak için önemlidir. raptiye kapağı ve yüzey web Arasında yaklaşık 1.5 milimetre terk etmelidir. Seçimi çivi ve vidalar, sen paslanmaz çelikten yapılmıştır fikstür seçmek gerekir. Iken kapak bağlantı elemanları lastikle edilmelidir. onun unsurların önceden çalışma ahşap çerçeve, en kullanırsanız alev geciktiriciler ile tedavi edilmelidir. manipülasyonlar kışın yapılan, ısı genleşme toleransları bu dikey olarak yönlendirilmiş profiller arasına monte edilir malzeme için de geçerlidir, 6 ila 10 milimetre arasında arttırılmalıdır. Eğer monte etmeden önce , metal siding, o termometre bakmak önemlidir. işareti -15 derecenin altına idiyse, işin performansı ertelenmek zorunda.

uzman tavsiyelerini

dış cephe kaplaması takma düzensiz vakfa kesinlikle yasaktır, bunun bir yıl içinde size onarım işi yapmak istemiyorsanız, dikkate almak önemlidir. nakliye veya depolama sırasında paneli deforme edilmiş, bunlar (malzeme "rezerv" ise, veri kumaş onlar fark edilmez yerlerde döşenebilir mevcut değildir) değiştirilmesi gerekir.

usta yapmamaya ne

vinil siding monte etmeden önce, temel kuralları tanımak gerekir. Bunlar arasında çerçeve sisteminin düzenlenmesi için, sadece iyi kurutulmuş çubuklar kullanma ihtiyacı vardır. Biz bu kuralı göz ardı ederse, çerçeve deforme olur, aynı zamanda orijinal dış cephe kaplaması boyutunu değiştirecektir. bağlantı elemanları (çivi ve vida) sahip olmak, şekilde güvenilir bir tespit elde etmek mümkün değildir, aralık 30 milimetre veya daha fazla bir uzunluğa sahip olanlar seçmek gereklidir. Bu çıta bağlı olacaktır bağlantı elemanları arasındaki mesafe, en fazla 40 cm görünmez gerekir. Maksimum mesafe bazen 60 santimetre seçilidir. siding, günlükleri yükleme gelince, o panele, bu malzeme terbiye sonraki serisi için engellerin yaratılmasını engeller dik bağlantı elemanları monte edilmesi gerektiğini bilmek önemlidir. elemanlar birinci don oluşumu durumunda deforme çünkü sabitleme yüzeyi boyunca üretmek ağları yasaktır, adı olamaz, örneğin montaj, dayanıklıdır.

panelleri bu eklem ve dış çökelme toprak içine girmesini engeller, 25 milimetre olması gerekir üst üste gelir. dış cephe sabitleme üst üste gelecek şekilde yapılır, daha sonra ana Gvozdeva bar kesilmiş olmalıdır. Böyle manipülasyonlar panelinin dekoratif ve fonksiyonel özellikleri üzerinde olumlu bir etkisi vardır. yalıtım ve dış cephe kaplama arasında, genişliği 3 cm olup havalandırma boşluğu sağlamalıdır. O, yoğunlaşma oluşumunu ortadan kaldıracaktır. Böyle bir hava yastığı, diğer şeyler arasında, oda sıcaklığında üzerinde olumlu etki yaratacaktır.

Sonuç olarak

Eğer bir monte konusunda bilgi gerekiyorsa zemin siding, her şey basittir: Daha önce bu makalede açıklanan aynı teknolojiyi uygulamak gereklidir. Bu durumda, uzmanlar, her durumda, nem Panellerin stabilitesini artırmak için bir girişimde, sıvı dolgu macunu kullanılamaz söylüyor. Böylece, sadece o olumsuz yapının bütünlüğünü etkileyecek elde edersiniz.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.