SeyahatYol tarifi

Pereslavl masalların Müzesi. Müzeler Pereslavl

Birçok Rus turist Pereslavl kenti özgürce Yaroslavl bölgesinin güney eteklerinde yaymak gerçeği alışkındır, antik Rus şehrin eşsiz atmosferi ile, öncelikle kendi kilise ve manastır ünlüdür. Ancak son zamanlarda, kendisi Pereslavl, ve yakın çevresi yavaş yavaş ustalar doğum hikayeleri bilim ve teknoloji alanında yüksek gelişmeler iç içe grammofonami ve trombositler, bir arada elde etmek sıradışı müze kompleksine dönüşmüştür. Turistlerin zevk Pereslavl müze saygı hak etti.

Pereslavl: geçmiş ve gelecek arasında

Pereslavl-Zaleski - turist Golden Ring etrafında seyahat için favori yerlerinden biridir. Vladimir ve Yaroslavl çevresinde - kent tarihinin ardından Kiev çevresinde Doğu Slav topraklarının bir birliğinin öncelikle varken, zamanın sisleri içinde kaybolmuş, ve kapanır. yılına 1152 tarihleri ilk söz olan kent, kurucusu, tanınmış Prens olarak kabul edilir Yuri Dolgoruky Yaroslavl yakınında uygun bir yere çekti.

Yuriya Dolgorukogo ek olarak Pereslavl şanlı tarihinin isimleri de Alexander Nevsky ve girilen Peter. Töton Şövalyeleri ünlü kazanan burada yaşam yolculuğuna başladı ve ilk Rus imparatoru burada şanlı Rus donanmasının temelleri atıldı edilir.

sayısız manastır ve tapınaklar, turist ünlü Spaso Preobrajenskiy Katedrali'ni görmek için önerilir. Orijinal mimarisi ve freskleri yanı sıra, Rus taş yapılar merkezindeki en eski ayakta kalan olmasıyla ünlüdür.

Pereslavl içinde Müzeler: Ne merak görmek ve ne yemek

Pereslavl ünlüdür sadece çok orijinal karakter, birçoğu kendi kilise binaları, aynı zamanda müzeler için. Örneğin, hala ütü XVII etkileyici bir koleksiyon görebileceğiniz -. yirminci yüzyılda, sadece yerli de Almanya bile Polonya'dan değil? bir kez akıllıca Rusya, Avrupa ve Kuzey Amerika'dan terzi çalıştı değişiklikler dikiş makineleri çeşitli, muhteşem bir koleksiyon?

Müzeler Pereslavl - Bu "Berendey Evi", sen el sanatlarının bir başyapıt nasıl oluşturulacağını üzerinden canlı izleyebilirsiniz; dar hatlı demiryolları ve gözlemlemek ve nadir hayvan ve bitki türlerinin onlarca eğitim görebilirsiniz muhteşem Pereslavsky rezervinin Rusya'nın tek Müzesi. Son yılların en popüler biri Pereslavl içinde masallar Müzesi'dir. Görece gençliğine rağmen, o zaten çocuklar ve yetişkinler hem de haklı bir üne aldı.

Nasıl gidilir?

Pereslavl masalların Müzesi'ni ziyaret edin. Nasıl bu harika yere alınır? o Golden Ring, Moskova'dan en kolay yolu turunda değilse, Pereslavl alın. rota Pereslavl üzerinde yer alır Yaroslavl, Kostroma ve Rybinsk, metro istasyonu "Shchelkovo" otobüsler yakınında yer alır Merkez Otobüs İstasyonu'ndan kent 11 pm kadar sabah yedide başlayan kalkar. Eğer trenle giderseniz, Yaroslavl Moskova'dan almak için en iyi olduğunu ve zaten ondan - Hedefinize giden bir otobüse binerler.

Ancak, Pereslavl masalların Müzesi kentinden yaklaşık 25 kilometre mesafede bulunan, bu yüzden hala otobüs ya da taksi ile gitmek orada olacaktır. Bu yolculuk tüm zorluklara dikkat çekmek ve müzenin kompozisyonunu görünümünde olacak tur şirketleri hizmetlerini kullanmak en iyisidir.

Pereslavl ve masalları onun Müzesi

gerçek dünyadan ziyaretçilerin iyi Rus peri masallarının gerçek dünyaya taşındı böylece Müzesi organizatörleri her türlü çabayı göstermiştir. Gezginler gerçek ahşap kale, yüksek bir çit ile çevrili ve boşluklar ile güçlü kuleleri tarafından korunan olsun. kahraman gücü kirli Rakip zaman uzun bir kafes şeklinde yapılmış kapı, İli Muromtsa ve Nightingale'de hırsız sırasında turist taşır.

Müzenin iç ve dış çevresi

Kalenin iç müze de ziyaretçilerin çocukluk ünlü masal ve destanlar hatırlatıyor. Kare giriş Kabin bulunmaktadır karşısında hangi arasındaki böyle "kavşakta taş", Crow veznedarından kuyusu olan bir vinç olarak muhteşem nesneler. fırın Prens Ivan, çörek Emelja: Burada ahşap karakterleri tünemiş ve çok sayıda. Amacıyla da, ancak, doğum hikayeleri Müzesi geri kalanı gibi eski Rus tarzında yapılmış, yolun bir mola sağlanması çocukların ve olduğu kalesinde oldukça muhteşem turlar ve ortak bir oyun alanı için. Pereslavl çocuklar ve yetişkinler tarafından sevilen.

Özellikler tur

Pereslavl derece profesyonel organizatörler ve kılavuzları masalların Müzesi. Hatta bu kompleksin oluşturulması önce onun projenin hazırlanması çok iş turist doğrudan çalışacak olanların seçimi için, yapıldı olduğunu. masal, özellikle genç turist konuya ilgi, yetişkinler de ondan yararlı ve ilginç bir çok şey öğrenebilir rağmen.

Tur başlama sözde "Orman Berendey", sergi doğu Slavların mitler ve efsaneler hangi temelini ziyaret edecek. Birkaç küçük bölümlere ayrılır, özel donanımlı bodrum sergilenmesi. Bu "kabininin" her birinde poluigrovoy-polunauchnoy formuyla ziyaretçilere verilen bilgilerin hangi belli efsanevi karakteri vardır.

Doğum hikayeleri ziyaretçilerin gözlerimizin önünde gerçekleşir. ulusal destan kasvetli kahramanlarla oda ayrıldıktan sonra turist ışık ve iyilik dünyasına olsun. Sen masal "Kazlar-kuğular" şarkının "Elma Ağacı" ile tanışmış, bir ayının bir kutu içinde tünemiş cesaret Masha en hayret ve mevcut Rus banyosu kokusunu teneffüs alabilirsiniz.

Tur bunun (tur kışın gerçekleşir ise) zaten tanıdık karakterlerle ek olarak, gezginler görünümü ve sıcak keyfini, sözde "kraliyet evi" ziyaret bitiyor Rus fırın çinileri ile. Zaten ziyaretçiler için espriler, tekerleme ve bilmeceler, neşeli ve oldukça korkutucu Baba Yaga davranan ana aktör ile neşeli gösterisi bekleyen evin çıkışında.

Müzenin yeni özellikler

Herhangi modern müze ziyaretçilere ilginç bir kompozisyon, aynı zamanda ek çeşitli hizmetler sadece çekmeyi hedefliyor. istisna ve doğum hikayeleri Müzesi. Her turist için onun misafirperverliği ve dikkat ile ünlü Pereslavl. masalları Müzesi çok sık ziyaretçiler muhteşem görünümlerinde tam katılımcılar haline interaktif akşam çeşitli tutun. En unutulmaz böyle yılbaşı, Mardi Gras, Ivana Kupala gece gibi tatil adanmış performansları vardır.

Ayrıca müze kafe hemen yakınında "at nalı". İşte yorgun gezgin birinci ve ikinci kursları, kek, çay, kahve sunabilir. çanta güvenliğinden endişe zorunda kalmazsınız fiyatları çok demokratik.

Ana bulgular ve sonuçlar

Pereslavl en ilginç turistik yerlerinden biridir Merkez Rusya'da. Altyapı, tarihi ve kültürel değerler, müze sergiler çeşitli bu şehir "yem" eski eser yerli bilenler için sadece değil, aynı zamanda yabancı yolcular için yapmak.

Bu genel serisi ve masalları Pereslavl Müze içine mükemmel uyum sağlar. O onun misafirler çocuklar ve yetişkinler için hem tasarlanmış ilginç bir gezi programı, yanı sıra seyirci kolayca üye olabilir hangi interaktif etkinlikleri sunmaya hazırdır.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.