Sanat ve EğlenceSanat

Kendi elleriyle evinde simgelerin restorasyonu

İkon restorasyonu, bunun eğer öyleyse yıllar bir zorunluluktur ve sonunda orijinal görünümünü kaybetmiştir. Bu özellikle doğrudur aile kalıntılar arasında bir nesilden diğerine iletilir.

Görüntü sonunda daha kırılgan hale gelir ve nemli veya kuru havadan dalgalanmalar sıcaklıklarından bozulabilir. Eski ve eski ikonu bağımsız yürütülen veya profesyonellere, bu prosedür, bu sorunlar çok hızlı bir şekilde ortaya çıkmamış gelecekte dikkatle tuttu sonra bile gerek edilebilir.

yaygın sorunlar

İkon restorasyonu - çok ciddi ve sorumlu bir adım. Onların yeteneklerine güvenen değilseniz, profesyoneller vermek daha iyidir. Ayrıca zamanında çok önemlidir ve doğru olarak belli bir sorunu tanımlamak.

En yaygın şunlardır:

 • Kuru havanın etkisi altında rassyhaetsya kartı;
 • çatlaklar;
 • deformasyon;
 • boya çökmeye başlar;
 • Kalıp ya da mantar kaplı nem görüntü etkisi altında.

Düzgün hasarın boyutunu belirlemek ve daha sonra simgelerin zamanında restorasyon gerektiren, bu nedenle bu voobshe kaybetmez gerektirir. Genellikle sonunda okside ve çok ganimetlerle daha simgenin görünümünü yeşile döner görüntünün maaş ile sorunlar var. Bu durumda, hantal eylemler daha da zararlı olabilir kendini kaldırmak mümkün değildir.

Birçok uzman eğitimsiz insanlar kalitesi ile evde simgelerin restorasyonu yürütülemez inanıyoruz, bu nedenle hiçbir deneyimi varsa, o profesyonellerine türbe vermek daha iyidir. Eğer biraz daha erken, bu yapılmadı ediyorsanız, kendi başlarına sırayla koymak deneyebilirsiniz.

Çalışma çözümler

elleriyle İkon restorasyonu özel emülsiyon kullanılarak gerçekleştirilir. Her biri kendine ait bir anlamı vardır:

 • Boya tabakası, ahşap parçalar ve koruyucu zaklejki için simgeler restorasyonu sabitlerken isinglass kullanılır;
 • balmumu, benzin içinde çözüldü, yapının ahşap parçaların uçlarının işlem yardımcı olur;
 • balmumu sakız farklı içerik boya ve toprak birikim soyulması için kullanılmaktadır. Onların yardımı ile ahşap kısmını ve mühürlü çatlaklar restore;
 • ıslak bir zeminde alış görüntüleri geliştirmek için kullanılan alkol çözeltisi;
 • böcekler simgesi çarptığı zaman DDT çözeltisi yardımcı olur;
 • Su bazlı emülsiyon boya kabarcık olarak soyulması de güçlendirir ve yumurta sarısı;
 • Sulu yüzeyaktif madde çözeltisi simgesi yüzeyi üzerinde kir temizlenmesi için kullanılır.

Bir resim işlenirken, etkilenen mikropların Özellikleri

Çoğu zaman yenilgi yüzeyinde odaklanır. Bu durumda İkon restorasyonu dezenfeksiyonu ve korunması içindedir. Bu mikroorganizmaların öldürülmesi için toksik maddelerin yerleştırılmesını takiben yüzey tedavisinde vardır.

çalışırken güvenlik önlemleri gözlemlemek için çok önemli olduğunu unutmayın. yama keser veya maruz kalan deride yaralar bantla emin olun, giyinme elbiseni giy de işlemden sonra ellerinizi yıkayın unutmayın.

Özellikle önleyici zaklejki

Eski İkon restorasyonu onların daha da gelişmesini önlemek için bu veya diğer deformasyonların korunması için geçici bir çözümdür bir aşamayı kapsamaktadır.

Böylece, 3 yıla bir ay kadar bir süre için başvuruda takılarak, tüm ürüne hasar ve depolama koşullarına derecesine bağlıdır. süresini aşamaz, aksi simgesi ek zarar edebilirsiniz. Bunu uzatmak için bir ihtiyaç varsa, yapıştırma değiştirilmelidir.

Bu işlem, alkol ve özel çalışma çözeltileri ile gerçekleştirilir tütün kağıdı. onun diğer türlerin herhangi bir güçlü büzülme vermek ve zaten zayıf zemin rayından olabilir. Bir işlem, geniş kıl fırça, silindir ve ıslak bez gerçekleştirilmiştir.

Kalıp yüzeyi üzerinde mevcut olması halinde, tutkallama sadece alkol tedaviden sonra uygulanmalıdır. Kağıt, büyüklüğü simgesi ve türü imha derecesine bağlıdır küçük yapraklar, kesilmesi gerekmektedir. hepsi yapıştırıcı bir çok gereklidir ile, düzgün bir şekilde kaplanmasını edilmiş fırça yüzeyi üzerinde, yapıştırıcı uygulanır. boyanın soyulmasına neden olabilir filmi, kuruduktan sonra görünmeyen önemli şey.

işin ilerleme

Sonra, bir yaprak yüzeyinde uygulamak basmadan silindiri dümdüz. Tamamen preslenmiş tutkallamaktır yaptığı cerrahi sonda delmek.

olsun veya sıyırma veya ıslak bez ile gelecekte kaldırın. başlangıçta doğru vuruldu, o sorunsuz gider. Değilse, özel bir spatula kullanmak gerekir, ancak bu simgeyi bozulmaması için, görülmelidir. Kesinlikle yapışkan yüzeyi üzerinde kalmasına izin edilemez.

Nasıl astar güçlendirmek ve boya

İkon restorasyonu bunu daha da güçlendirmek için önlemler içerebilir. Sonuçta, genellikle çatlama tabidir ve toprak hasarı, çizikler, kalıp, çatlak, yanıklar ve daha da birikmiş.

soyulma veya kabarma ile boya düzeltmek için, yumuşak bir fırça ile ikon alkolün yüzeyini tedavi etmek gerekir. Solüsyon birbiriyle yer değiştirebilir sanat boya tabakasının çok farklı parçalarıydı için Hareketler, bakışla, pürüzsüz olmalı ve imajına zarar.

alkol güçlü emilirse emdirme, tekrarlanmalıdır. Yaklaşık yarım saat bir fırça ile balık tutkalı güçlendirmek için yer ıslatın. çevresel bir kısmı alkol Tortu, ıslak bez çıkarın.

eşit onları dolu olacak şekilde yapışkan yüzey Doymuş. alımı hızına bağlı olarak, çalışma 20 dakika kadar sürer.

Birkaç saat sonra, önleyici yapıştırma balık tutkalı uygulamak ve tampon preslenmiş basın. Birçok zorlu boya kabarcıklar varsa, o zaman teflon spatula konulmalıdır.

Filtre kağıdı ve Teflon boyunca yüzey sıcak utjuzhkom demiri kapatıldıktan sonra bir diğer yarım saat. 10 gün olmalıdır çıkarın. Bunu yapmak için, yün ve gazlı bez temelinde ılık bir yastığın bir kısmını emmek, tüm biraz ısındı.

Yüzey bulaşmasını nasıl kaldırılır

herkes gerekli olduğunda, yapışmasını yapmak niteliksel temizlik için özel bir solüsyon hazırlamak ve mümkün olacak çünkü ev İkon restorasyonu nadiren profesyonel ve titiz çalışma gerektirir.

Ama olabilir resmin yüzeyinden kiri ve insana özel beceri yok. Nitekim, simgeler, maalesef zaman içinde kendimi toz ve diğer kirletici toplamak için.

kirlerin?

Ama geleneksel bir bez ve suyla simgeyi temizlemek için de imkansızdır. çözüm için aşağıdaki hazırlamak:

 • yüzey aktif maddenin sulu çözeltisi (ör "Progress");
 • kirlenmeden emülsiyonu;
 • terebentin veya benzin;
 • Özel çözücüler;
 • (Sincap önerilir) yumuşak bir fırça;
 • bir bisturi;
 • Kuru pamuklu çubuk;
 • tamponlar, alkol ile nemlendirilmiş.

Bu araçlar ve kaynaklar yardımıyla dikkatlice simgesini silin. temizleme farklı yöntem vardır, bunlar türü ve kirliliğin yoğunluğu, hem de konumu ve ürün genel durumuna bağlıdır.

Örneğin, toz, karbon siyahı, balmumu veya yağ çıkarmak üzere bir sulu çözelti ile en iyisidir. Bu emülsiyon ya da fırça nemlendirip yüzey dönme hareketleri tedavi. Daha sonra kuru bez ile silin. Hatta bundan sonra kir sıkıştırılmış olacaksa, mekanik yollarla çıkarmak, ancak imajına zarar vermez.

Bu nedenle, bir mum ilk önce bir neşter ile çıkarılır ve daha sonra benzin kalıntıları erimesi, çok dikkatli bir şekilde, neşter temizlemek için özel çözücü ve çöp veya kireç ihtiyaç yardımıyla temizlenir renkli sprey.

İkon restorasyonu herkesin gücü değildir. küçük kirleri çıkarmak için, ve tamamen başka - - çatlak ve deformasyon ile başa çıkmak için bu bir şey olduğunu. Yani, sağ ve başka yüzyıl için hatıra kaydetmek istediğiniz emin değilseniz, bu geri yüklemek için bir uzmana danışmak en iyisidir.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.