ÇirkinlikKendin yap

Kendi elleriyle bitirme siding: güzel bir pencereyi yapın

evin dış cephe kaplaması dış duvarlarını Binaların yapı konut veya tam ve doğru herhangi bir başka hedef görünümünü yapar, ama bu sadece malzeme uygun olarak seçilmiş ve herkesi değil üstesinden olduğu ek dekoratif öğeler yüklü durumda doğrudur. Cephe Kaplama farklı malzemelerden yapılabilir, ancak en sık kullanılan kendi nitelikleri nedeniyle vinil ve çelik vardır.

Hangi dış cephe kaplaması malzemesi seçmek için: vinil

Bu çekici pencere baktım Döşeme siding bağımsız yapılabilir. Ancak, çekici görünecek ve kurulum sırasında zorluklara neden olmaz bitirme malzemesi seçmek önemlidir. Için örnek vinil malzeme is daha yaygın, çünkü pek çok avantajı arasında yer onları: düzenli ve estetik, istikrar nem, kolay bakım ve yüksek kaliteli malzeme. Diğer şeylerin yanı sıra, malzemenin donma direnci farklıdır ve yüksek sıcaklıklarda iyi baş edebiliyor. Panelin yüzeyi kirliyse, kanalizasyondan ıslak bez kullanarak kurtulmak için olabilir.

Ne zaman metal siding seçim

Eğer Talep etmek görünümlü çekici pencereler, dış cephe kaplaması Döşeme kutu be taşınan dışarı. Ancak, esaslı paneller olacak malzemenin ne tür karar vermek önemlidir. Bu vinil daha dayanıklı olan ve 50 yıl sürebilen bir metal olabilir. Polimerik kaplamanın imalatı sırasında, yüzeyi üzerinde korozyona karşı malzemeyi tutmak mümkün olan uygulanır. Farklı renkler ve taklit doğal malzemeler olabilir, çünkü bu koruma, aynı zamanda, malzemenin görünüşünü iyileştirir. özel profiller ile pencere tasarım özellikle önemlidir metal ayırt edici ısı direnci, esneklik,. Tüketicilerin pencerelerin etrafına metal paneller yüklemeyi tercih duvarlar için vinil siding kullanırken nedeni budur. Fakat bu malzeme yine vinil türü ile karşılaştırıldığında önemli bir ağırlık olarak ifade edilir bir dezavantajı, sahiptir.

pencereleri bitirme için hazırlık araçları

Eğer dış pencere siding bitirme olacak, bu işe başlamadan önce önemlidir, gerekli tüm ekipmanların mevcudiyeti ilgileneceğim. Aralarında gerektiği vurgulanır:

  • Metal makas;
  • Bir ağaç üzerinde demir testeresi;
  • Bıçak kesici.

Makas monte edilmesi için delikler bulunduğu noktada, yukarıda malzemesinin kesilmesi için gereklidir. Bu aracı gerçek şekil yuvalama için gerekli olan siding yüklemeden kemerli kapısında. Doğru ve seçmek önemlidir ahşap üzerine bir demir testeresi, ince dişler olmalı ve metal. Alternatif elektrikli testere davranır. Paneller malzeme bükülmüş ve bükülmemiş birkaç katıdır sonra bant bıçağı gerekecektir keserken, bu durumda, dış cephe kaplaması olarak işaretlenmiş çizgiler boyunca kırmak kolay olacağını da unutulmamalıdır. Arasında başka şeyler, irade be gerekli için montaj işleri:

  • tornavida;
  • seviye;
  • vida;
  • çekiç;
  • kare;
  • tebeşir;
  • sicim.

gon ile açıklıkları çevresinde ve yamaçlarda malzemenin montaj açısını kutluyoruz. Seviye uzunluğu değil yarısından az bir metre olması gerekir. Ama montaj hattı geri almak için dize ve tebeşir kullanarak olacaktır. Siding vidayla güçlendirecektir.

kayıt için

hassaslaştıracağınız karar verirseniz pencere siding onu yapılabilir kırpın. Bu yüzden bağlantı elemanları galvaniz metalden yapılmış olması gerektiğini hatırlamak önemlidir. Bu is istenen sağlamak bunun altında etkisi nem öğelerdir değil kapalı olan pas ve nakavt dışarı astar. Fikstür boyutunu seçmek önemlidir. Bu nedenle, bir santimetre uygun kap çapı. dış cephe gerekmektedir vida uzunluğu için olduğu gibi, genellikle 2.5 cm'e eşit parametre seçilir.

bileşenlerinin hazırlanması

açıklıklar bileşenlerini hazırlamak için gerekli etrafında siding yüklemek için, onlar metal yatak profilleri ve diğer sarf malzemelerinin galvanizlidir. Bazen kurulum ahşap çıta panoları yardımıyla mümkündür. Ancak, zorunluluk be hatırladıklarını bu malzeme ise çok hassastır nem. Nedenle vlagoottalkivayuschey emprenye ön işleme tabi tutulur Tamamen kuru tahta hazırlamak için gereklidir. Cephe Kaplama galvanizli J taşıyan profili olmayan kurulamıyor. Kurulum raya uymak bir teknoloji açılan çevre üzerine monte edilecektir. Eğer planı üzerinde montaj ile yamaçlar, o zaman ihtiyaç için satın bir çift açılı profiller. kanopiler ve pencere altında meclisin PVC pencereler gelgit evinde huzurunda gereklidir. Aksi takdirde, gerek bu aksesuar satın almak.

hazırlık çalışmaları

çekici pencereler seyir istiyorsanız, dış cephe kaplaması evin bu bölümü kendiniz yapılabilir bitirmek. Bununla birlikte, ilk yüzey hazırlama bakmak gerekir. Bunu yapmak için, ana bina duvarlarının yüzeyi üzerinde çıkıntı yabancı unsurları ve çerçeveler söküp zorunda kalacaktır. Bu is önemli üzere markası emin yüzey ve yamaçlar are kuru, darbe ve çukurlar ihtiyaç için sıva. genellikle olduğu gibi, büyük bir eğime varsa, çift taraflı köşe profillerinin montajı bakmak gerekir. Bu nedenle, uzmanlar yamaçlar alçı çözümün tesviye yapmak için, hem de su geçirmez astar derin penetrasyonu işlemek için önerilir.

kurulum çıta

onların elleriyle siding süs pencere dışında yapılır, sonra kaplama olmadan yapamaz. Bu açıklığın çevresi üzerinde bulunması gerekir, bir destek çerçevesi, temsil eder. İlk kare, uzun seviyesini, dize ve tebeşir gibi binanın su seviyesini kullanacak bir biçimlendirme vardır. çerçeve tesviye, ama tür su, alt ve üst taşıyıcı profile seviyesini ölçmek için gereken Uzun yararlı düzeyi. sütten montaj çerçevesi için dikey ve yatay çizgiler gerçekleştirildiği zaman, bunların düzeyinde yerleştirilir ve dik bir açı oluşturacak şekilde kare kullanmak gerekmektedir.

kayıt için

Eğer sayaç kullandığınızda, yamaçların açısına güvenemez. Bu onların eğim doğru olmadığını ortaya çıkabilir, bu seviyede ve kare yardımcı olacaktır.

dış cephe kaplaması montajı

Çerçeveler elleriyle dış cephe kaplaması pencerenin altında mesafeyi belirlemek için gerekli olan uygun teknoloji riayet içerir. Her bir yan kenar 6 mm olması gerekir. Diğer şeyler arasında, panelde bir oyuk 6 mm gerektirdiği daha geniş yapılmalıdır. boşluk, metal makasla oluşturulmalıdır. Panel gibi zaman penceresinin altındaki bir yerde olacak kadar eklenir, J-kanal ve ürün yüklenir. Bu bitirmek estetiğine katacak. Sonraki aşama açıklığın genişliğine tuval dış cephe monte edilir, pencere çerçevesi ile aynı hizada olmak için gereklidir. iki tarafı ile, hem de açıklığın üzerine monte aynı belirteç kaplama ile.

uzman tavsiyesi

Bileşik J-profili, özel bir prosedür ile ilgili yapmak gerekir. O ihtiyaç dikey profilin alt kulağı şeklindeki viraj kesmek için söylüyor. dikey olarak düzenlenir yan profil 45 ° olmalıdır, bir iç açı kesilir. Sadece şimdi bir bağlantı profilini yapabilirsiniz.

yamaçlarda varlığında pencerelerin etrafında siding montaj için açılı ayraç profili ayarlama

Sen bağımsız ev siding bitirmek yapılabilir, pencere bu durumda, biraz farklı davranmaya gerek, eğimleri olabilir. İlk adım bu kumaş kaplama konur, iki taraflı açısal profilin bir açı yüklemektir. Köşe profilinin yüklenmesi sırasında, deliğin orta kesiminde yer alan bağlantı elemanları, tek yolu profilin deformasyon ortadan kaldırmak mümkün olacak sağlamalıdır. çevre monte edilmiş taşıyıcı profil, dış cephe kaplaması ile yapılır tesisi, kaplama yuvaları profiller içerisine monte edilir. Paneller mümkün olduğunca, bu sadece dayanıklılık değil, aynı zamanda astar gücünü sağlayacak yatay yerleştirilmelidir.

kemerli açıklıklar nasıl çözülür?

kaplama için çerçeveler de açıklık bir kemer şekline sahip olması durumunda gerçekleştirilebilir. Daha önce, bu durumda, esnek J taşıyan profil satın alması gerekir. Bu eleman, kemer çevresinde düzenlenir, ve tırnaklar birbirinden 15 cm bir mesafede tahrik edilmektedir. bir boşluk bağlantı elemanları ve panel arasında gerekli değildir bırakın. Bu, sadece köşelerde taşıyıcının esnek profilinin bağlantı ve alt profili için de geçerlidir. Bir sonraki aşama ayar malzemenin yukarıda teknoloji ile yapılmalıdır. Vidalar sıkı web girmiyorlar Bu durumda, ısıtma üzerine malzemenin hesap termal genleşme içine almak gereklidir.

Eğer Döşeme pencere siding tutulacaktır, bu makalede sunulan adım adım talimatları hataları ortadan kaldırmak için izin verecektir. Ama biz bu işi mesleki deneyim varlığını gerektirir olarak değil her Tamirci, dış cephe kemerli açıklıkları yükleme kapasitesine sahip olduğunu hatırlamalıyız. Böyle bir çalışmanın fiyatı çok yüksek değildir nedenle, uzmanlar konuyu emanet etmek en iyisidir.

Montaj nüansları vinil ve Metal kaplama

Çerçeve Metal kaplama vinil tesisat teknolojisi panelleri arasında hiçbir fark yoktur. Aynı malzemenin ek elemanlar kullanmak için sadece bir ihtiyaç teknik bir akıntı olarak izole edilebilir. Her durumda, yüklemeyi bitirmek için bir yol belirleyecek yamaç genişliği, rehberlik etmelidir. bu değer, 20 cm'ye kadar yaklaşık olarak eşit olduğu, gerekli alan astar kapatın. Bu dikey veya yatay yapılmalıdır. yüklemek için dış cephe kaplaması yamaçlar J-profil içinde gerekli olacaktır. o yamaçları ortalama genişliğine gelince, daha sonra bunları siding uygulamak gerek yoktur edilir bitirmek için. Bunu yapmak için, bu yamaçlarda için özel dekorlar satın alabilirsiniz, genişliği gereklidir biri olabilir. Bu yalnızca bir bıçakla fazla malzemeyi kaldırmak gerekir. Ancak kenar şeritleri de J-profili ya da bir sonlandırma profilinin monte edilecektir. yüklemek için bu parantez kendi köşelerinde veya viraj dışına kesmek gerekir.

çıta kurulumunu Özellikleri

dışarıda siding Çerçeveler genellikle sandık üzerinde yapılır. Bu tahta veya metal dikey çubuklar dizisidir. Dış kenar kirişleri sanal devre oluşturur. O bitirmek görünüm çekiciliği bağlı olacaktır, bu destek mümkün seviyesini yapmak önemlidir. Başlangıçta açma biriminin tabanından bir dik açı tanımlamalıdır ve sonra daha düşük boyutları tarafından yönlendirilen düzeni, geri kalanı yapmak zorunda sonra etiketlerin başlangıç ayarlamak ve. açıklığın profil köşeleri bu arasındaki açı UD ve CD profilleri takviye şekillendirileceği. Bu ön-hamur iç açı dış cephe kaplaması yatırılır. Çerçeve vinil dış cephe kaplaması zorunlu olarak bir özel açıklıklar gibi, genişliği daha az 19 cm, sandık şekilde yapılması gerekmektedir.

Sonuç

Bu makalede sunulmuştur fotoğrafları olan dış cephe kaplaması pencereler, Binaların, özel bir teknoloji yapılmalıdır. Bu sabitlenmesini bittikten sonra saçak altında son şeritler bağlama içerir. Kesme boşlukları sadece özel bir masada yapılmalıdır, bir testere kullanılması önerilir.

madde satın hesaplama yürütmek için önemlidir önce, harcamalardan kaçınmak için. kaplama bileşenleri en yaygın uzunluğu 3 m, yani apre için gerekli malzeme miktarı hesaplanırken kapı ve üç pencere toplam çevre bölmek için gereklidir. bileşenlerin uzunluğu bu özellik hesaplamalar sırasında dikkate alınmalıdır nedenle üretici, bağlı olarak değişebilir.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.