SağlıkHastalıklar ve Koşullar

Kronik kolesistit belirtileri ve tanısı

Kronik kolesistit nedir? Bu soru, bu hastalığa teşhis edilen çok sayıda poliklinik hastası tarafından sorulmaktadır.

Tıbbi başvuruda bu tanım şu şekilde tanımlanmıştır: kronik kolesistit, düzenli alevlenmelerle kronik bir seyirle karakterize safra kesesinin bir hastalığıdır (iltihaplı). Böyle bir hastalığın başlıca nedeni enfeksiyon ve yukarıda sözü edilen organ taşlarının varlığıdır.

Kronik kolesistit semptomlarının gözden kaçırılması zor olduğunu belirtmek gerekir. Aslında onlar oldukça güçlü ağrılarla ilerliyorlar ve aynı zamanda iltihaplanma merkezinden uzakta bir vücudun spazmları eşlik ediyor.

Günümüzde, kronik kolesistit , safra kesesinin en yaygın ve tatsız hastalıklarından biridir. İstatistiklerin gösterdiği gibi dünyadaki bu hastalık, küçük çocuklar da dahil olmak üzere insanların yaklaşık yüzde otuzunu etkiliyor.

Böyle bir hastalık, farklı faktörlerin arka planına karşı ortaya çıkabilir. Kural olarak, safra kesesi en sık genç yaşlı ve dürüst cinsiyette iltihaplanır. Doktorlar, kolesistit oluşumunu bazı ilaçların alımıyla ilişkilendirirken, sağ ve dengeli diyet (sık diyetler, açlık grevleri, vb.) Yapmamadaki başarısızlıklarını da ilişkilendirir.

Öyleyse, bir kişi bağımsız olarak bir kişinin tam olarak bu hastalığı nasıl geliştirebileceğini nasıl belirleyebilir? Bu soruyu cevaplamak için mevcut kronik kolesistit semptomlarını ayrıntılı bir şekilde düşünmek gerekir.

  1. Kolesistit, sağ üst kadranda periyodik ağrı ile karakterizedir . Kural olarak, akut veya yağlı gıdalar aldıktan sonra ortaya çıkar.
  2. Böyle bir hastalıkla bir kişi diyetini izlese bile genellikle midesini şişirir.
  3. Kronik kolesistit ayrıca havada "boş" gerginlik ve ağızda "metalik" hoş olmayan tadı ile karakterizedir.
  4. Bu hastalığa sık sık sağ üst abdomende kolik ve akut ağrı eşlik eder.
  5. Ayrıca, uzmanlar, kronik kolesistit semptomlarının düzenli bulantı şeklinde ve dışkı bozuklukları şeklinde ortaya çıktıklarını ileri sürdü.
  6. Çoğu zaman, sağ üst kadranda ağrı, aynı taraftan, belden ve belden skapulaya verir.

Kronik kolesistit belirtileri ve tanısı

Doğru tanıyı yapmak için doktorun harici bir muayene yapması ve hastanın şikayetlerini dinlemesi gerekmez. Sonuçta, kronik kolesistit gelişiminin çeşitli türleri ve aşamaları vardır. Bu bağlamda, doktor hastaya tam bir araştırma yapmakla yükümlüdür. Bunun için hasta önce bilgisayarlı tomografi veya karaciğer ve safra kesesinin ultrasonundan geçmelidir. Kural olarak, bu çalışmaların yardımıyla, hesaplı ve hesaplı kolesistit bulunur. Bununla birlikte, teşhis zor ise, hasta ek olarak safra toplamaya ve hastalığın gerçek nedeni olan ajanı ortaya çıkaran tam bir analiz yapmaya olanak tanıyacak duodenal sonda gönderilebilir.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.