ÇirkinlikBahçıvanlık

Kasımpatı Üreme: aşılama adım talimatlar farklı yöntemler, özellikler, adım

Kasımpatı - bu en şaşırtıcı biri ve hemen hemen her bahçe bulunur pek bir çiçek tarafından sevilen olduğunu. XIX yüzyılın sonunda bunun Rusya'da olduğunu ve büyük popülerlik kazanmıştır. Vatan krizantem - Çin. Çinli bir çiçeğin beyaz yaprakları ömrünü verir ve böylece onları yeme inanıyordu.

Bitki bakımında iddiasız edilir. Zamanında sulama, zaman şekilli bush - bu parlak renklere sahip olmalıdır asgari iştir krizantem çiçekleri sizi memnun etmek uzun zaman oldu. kasımpatı Üreme - hatta bir acemi renkleri işlemek için hangi basit bir işlem. çiçekler ıslah yöntemleri: tohum, çalı bölünmesi, kupürleri.

tohum yayılma

tohumlar büyüdü ve yıllık ve yıllık çiçekler edilebilir. İyi Mayıs ayının ikinci on yılda ılık su dökülür delik veya yarıklar, olun. Orkide tohumları deliğe yayılmış 2-3 adet, toprak serpilir ve tekrar sulanan. Bir film ya da kapak malzemesi ile kaplı bir yatağın ortaya çıkması önce. Gün 10 bitki "ideal" gübre beslenir.

İlk sürgünler ve yaklaşık 10 cm yüksekliğe ulaştığında, bunlar incelmiş. Sadece bir çok sağlam bitki bırakarak oluk anda. Bloom kasımpatı Ağustos ayının ilk yarısında başlayacak.

fide ile Yayılımı

Belki kasımpatı ve fide ile damızlık. Bu amaçla, tohum alt kum bir drenaj tabakası üzerine koydu, küçük kutulara ekilir.

Film kaplı kap 25 ° C'lik bir hava sıcaklığında saklanır İki hafta sonra ilk filizler kademeli benzeri filmin ilkini kaldırarak, sertleşmesine ve daha sonra iki saat süreyle ve hangi görünür. 3-4 oluşumu onlara gittikten sonra en güçlü fide dalın. Genç bitkiler, yavaş yavaş büyür ve 18 ° C 'de sadece altı hafta sonra yüksekliği 20 cm ulaşmak

kalıcı bir yer dikim Bitki Mayıs ayı sonlarında yapılır. topraklara bir yer rüzgardan korunan ve iyi ışıklandırılmış olmalıdır. gübre itibaren iyi Humus yapmak. Kil veya kumlu toprak organik gübrelerle iyileştirilmelidir.

Bush bölünmesi

Dondan sonra ilkbaharda taşınan bir burç bölerek çoğaltma krizantem. En sağlıklı ve güçlü çalı seçin ve kullanan secateurs bölmek. Ortaya çıkan fideler kalıcı için hemen çiçek yatakta ekilir. çalı bölünmesi, her iki yılda bir yapılması arzu edilir. Bu prosedür daha az sıklıkta yapılırsa, çalı zayıflamış olacak ve çiçekler küçük.

krizantem çoğaltılması, adım adım talimatları aşılama

çiçekli kasımpatı sırasında yayılması için hazırlık çalışmalarının başlatılması. Güçlü ve sağlıklı bitki seçin ve işaretleyin. Sadece donlarından önce, bu çalılar yine dikkatle tencere içine kesilmiş, kazma ve nakli inceleyin. + 6 ° C daha yüksek olmayan bir sıcaklıkta bir soğuk odada saklı

krizantem yayılma zamanı çiçeklenme süresine bağlıdır:

  • Erken - Şubat;
  • Orta - Mart;
  • sonra - Nisan erken.

kesimler tarafından bitki çoğaltma önce 20 gün bol sulanan ve sıcak bir odaya aktarıldı. Bitkinin yeşil kütle ve hızlı tekrar büyümesi kesimler büyümesini artırmak için azotlu gübre ile döller gereklidir.

Bitki beş veya altı yaprak kuruldu zaman, kesimler başlayabilir. Odunsu ve çok yumuşak çelikler hemen atılmamaktadır. Sap 10 cm uzunluğunda keskin bıçak kesin. alt yaprakları binmeden önce sonlandırılır.

Çelikler çiçek kapları veya küçük seralarda ekilir. C. Bitkiler arasındaki genişlik köklenme için en fazla 2 cm olumlu sıcaklık olmalıdır -. 18, 20 ° C ila

Mayıs ayı başlarında bitkiler kalıcı bir yere çiçek yatağında dikim için hazır.

krizantem çoğaltılması, özellikle yayılma

yaz, ilkbahar ve sonbahar: Özellikler aşılı krizantem ve o üç sezon olabilir vardır.

en basit ve aşılama Yaz yöntemi özel bir yetenek gerektirmez. en fazla 15 cm üst uzunluğunun en güçlü sürgünler seçin. karanlık bir yerde bitki dikilmiş, ve bol sulanan. 14-16 gün Krizantem büyümeye başlar.

İlkbaharda çeliklerinin köklenme çok hızlı gerçekleşir. Bu ıslah kasımpatı başlayabilirsiniz ödemesiz dönemdir.

Bitkilerin geç sonbahar kesimleri çiçekler ilkbaharda kullanılabilir olduğunda. Hemen hemen tüm zemin parçasının kesilmelidir olan seçme çalı çözelti, iki hafta içinde toprağa bırakılır. Daha sonra, o kazdık ve bir pota nakledilen. C и следить за тем, чтобы земля не пересыхала. 7 ° C sıcaklıkta serin bir yerde bitki tutun ve kara kuru değil emin olun.

sonra bitki seraya transfer kazma ise sürgünler kısa bir süre sonra görünecektir. kendi yükseklik 8 cm ulaştığında sonbaharda krizantem çoğaltılması, olmalıdır. filiz bitkiler,% 100 hayatta kalma oranı yol açmaktadır kökünden otkovyrivayut.

buketleri Üreme

kasımpatı çiçekleri yaymak çok basittir. Bunu yapmak için, bir vazo içinde duran çiçekler, solmuş. Sonra, hepsi yaprakları kaldırıldı ve ucu dışarı çimdik. vazo suyu değiştirip kökleri bekleyen bir tencerede veya flowerbed nakledilecektir.

küçük çiçekli Of kurutulmuş kasımpatı da toplanmış ve tohum edilebilir. Bunların iyi bahar fideleri aldı.

krizantem, yöntem ve özelliklerinin Üreme kolay gerçekleştirmek için, yukarıda açıklanan, ancak gelecekte aşağıdaki hususlar üzerinde durulması gerekir:

  • tomurcuklar burç haline en kısa gündüz en uzun gece gerekir;
  • Bitki büyüme ve yaprakların oluşumu için uzun ışık güne ihtiyacım;
  • sulak bitkilerin bir ince ve büyük yapraklar ile toprak gerekir;
  • çalılar ot ve on ya da on iki günde bir altlarında toprağı gevşetmek gerekir;
  • mevsiminde birkaç kez gübreleri yapmak.

Her bitki yetiştirme yöntemlerinin özelliklerini gözden geçirilmesi ve uygulamada uygulamadan sonra, geç sonbahara kadar gözü memnun edecek onların bahçeleri gür ve renkli burçlar krizantem dekore edebilirsiniz.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.