SağlıkTıp

Kasılmaları duygu nedir

emeğin ilk aşaması, özellikle belki en uzun ilk doğum. Altı gün öncesine kadar sıkılır hatta 12 saat veya kadar sürebilir. Bu gibi durumlarda, doktorlar kullanmak zorunda kalıyor doğum stimülasyonu. İlk aşamada amacı açıklanması olan serviks on santimetre kadar.

Çoğu zaman, doğumun başlamasını düzenli kasılmaları ile karakterizedir. Zaten eyleminin başlangıcından ilk saatlerinde, onlar daha yoğun hale gelmektedir ve bunlar arasındaki duraklamalar kısaltılmış.

Maçtan önce hissetmek

Rahim onların azalmasıdır yani rahim kasılması konuşma, kas oluşan, bu yüzden edilir. kasılmaları sırasında rahim (yaklaşık bir dakika) ve sıkıştırılmış gererek. Bir duygu kasılmaları sırtına ağrıları şeklinde, sakrum ve alt karın bölgesinde ağırlık şeklinde gelir. Sanki aylık geldi ama acı çok daha güçlüdür. Daha sonra yavaş yavaş önümüzdeki kas kasılması kadar azalır, zirveye ulaşan yükselir.

Her savaş iki görevi vardır. İlk - İç zevu - rahim içi bebek için boşluk olmaması kas direnç bölgesine taşımak için meyve almak için. Diğer bir amacı, - rahim içinde kas lifleri germek ve yukarı ve dışarı doğru yaymak. aşağı ve aşağı Her yeni savaş aşağı bebek ve bu rahim açığa neden olur. Bu rahim tamamen düzleştirilebilir ve tarif edildiğinde, doğumun ilk aşamasını varmıştır. Ayrılmayı hazırdır.

suyu geldi

Başlangıç aşamasında ikinci varyantı - boşaltma amniyotik sıvı ya da küçük kısımların yırtılması. Hastanede toplamak için zamanı olduğunu göstermektedir. Uzun susuz aralığı rahim enfeksiyonları iç fetüse doğum veya penetrasyon sırasında komplikasyonlar tetikleyebilir. İdeal bir düzenlemede, su ortasına veya birinci döneminin sonuna yakın uzanır. kabarcık biraz sızıntı veya ani patlaması olabilir. Ağrı hissedilmez, ancak emeğin kadın kuvvetle baskın gibi sıvı akışını korkutabilir. Su hissi kasılmalarının çıktıktan sonra gibi 1-2 saat başlayabilir.

Yola suların rengine dikkat ve doktorunuza bilgilendirmek için gereklidir. Normal olarak, bunlar, kokusuz, şeffaf olan hafif sarımsı bir renk tonu, ve kan parçacıkları içerebilir. yeşil su boyama çocuğun oksijen açlık olduğunu belirten cenin orijinal dışkı neden olabilir.

İlk mücadele başlatırken, onlar bile bir mücadele olarak kadın tarafından hissedilmez böylece minimum olabilir duygu. Birkaç saat sonra kas zorlanma benzer ritmik rahim sıkıştırma duygusu geliyor. İlk kasılmaların süresi 10-20 dakikalık aralarla 15 ile 30 saniye arasında olabilir.

doğumun ilk aşaması esnasında rahim ilk kasılmaları kan ile kalın, yapışkan mukus salgıları ile karakterize edilebilir. o var - Endişelenmene olmamalı , mukus fişini enfeksiyon kontrolünden cenini koruma işlevini yerine getirir.

Yavaş yavaş duygu kasılmaları yoğunlaştı. Onlar her yedi dakikada bir tekrarlanır ve 50 saniye kadar sürebilir edilmeye başlanır. İlk hamilelik sırasında, bu faz, 9 saate kadar sürebilir yapmamış kadınlar ise - 5 saate kadar.

Uterus saatte 1 cm kadar açılmaya başlar. Başlangıçta duygu kasılmalar zar zor ayırt olsaydı, şimdi yeni anne büyüme ağrısı hisseder. 3-5 dakikalık aralıklarla bir dakika kadar sürebilir mücadelede yorgun Kadın. Bu aşamada, doktor ağrı kesici önerebilir.

8 cm dilatasyon sonra kasılmalar sınırlamak için güçlendirilmiş olan ve iki dakikalık aralıklarla 90 saniye sürdü. Şu anda bir kadın nerede savaş nerede mola anlamaya olamaz. O hem fiziksel hem duygusal olarak, yorulur. Bu süre 20 dakikaya kadar sürer, ancak bazen bir saate kadar geciktirdi. Son aşama - bebek doğumu, daha sonra plasenta.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.