MaliMuhasebe

Nakit limiti hesaplanması - hızlı ve kolay!

12 Ekim 2011 Rus Merkez Bankası ilişkin bir kararı yayınlandı , nakit işlemlerinde 2012 yılında tüm kuruluş yasal formun ekonomik kuruluşlar nakit limit ayrı hesaplama yapmak zorundadırlar Buna göre. firması merkez bankası tamamen güvenebileceğini bu konuda daha önce eğer, artık güçlerini sarf ve kendiniz karar vermek zorunda olacak. Bu ilgilendiren ve şimdi nakit dengeleri üzerinde mevcut kısıtlamalara dikkat ederek tüm nakit işlemlerin kayıtlarını tutmak zorunda bireysel girişimciler. Ama üzgün ve sinirli almak için acele etmeyin, nakit limitleri ve nakit disiplin uyum hesaplanması - o kadar zor değil!

Nakit sınırı meşru girişimin gişede saklanabilir ve bankaya almamaya nakit miktarıdır. Herhangi bir işletmenin temel amacı kendiniz için en uygun sınır seçip zamanda artı nakit para çekmek için adildir. Yasaya göre, orada nakit dengesi limitinin hesaplama nasıl yapılacağı hakkında kesin kural, böylece fon gelirleri olduğunuz tüm süreyi seçebilirsiniz. Çoğu zaman, bir eksikliği veya para fazlasının ile baş ağrıları önlemek için, yüksek nakit dengesini ayarlamak için deneyin. Unutulmamalıdır nakit sınırını aşan en az bir kez bir hafta bir frekans ile banka vazgeçmek zorundadır. İstisnalar sadece kimsenin banka yoktur Rusya, uzak bölgelerde yapılır. Onlar için süre 14 iş günüdür.

nakit limiti hesaplamak için algoritma

Biz, aslında, nakit akışlarının sayacaktır hangi dönem seçin 1.. mevzuata göre, en fazla 92 iş günü olamaz.

Elemental formül tarafından taşınan sınır nakit 2. Hesaplama:

"Fonların sınır" = "nakit gelirleri" / * "fatura dönemindeki gün sayısı" "nakit teslim arasındaki gün sayısı."

3. gözlemlemek nakit disiplin ve her şey iyi olacak!

nakit limiti hesaplama örneği düşünün

1. İlk durumda, şirket gelire sahip. Ltd "sunmak" Her durum için orijinal hediyeler satışı yapan varsayalım. döneminde bunlar 2011 yılının üçüncü çeyreği seçti, sonra formüle göre, her Cuma 71 gün, süresi içinde gelir 500 000 idi ve mağaza nakit kiralar: LK = 500.000 / 71 * 5 = 35 211 ruble.

2. Ama şirket nakit makbuzları varsa ne yapacağız? Bu durumda, yerine formülü kiralama arasındaki gün sayısının nakit elde etmek bankaya çağrılar arasında süresini uzatmak işgünü sayısını kullanır. Örneğin, LLC "Rustik sütü" çiftçiler ve kırsal sakinleri süt ürünleri satın devreye girer. Firmanın yönetim devralmaya karar verdi varsayalım raporlama döneminde alım en yoğun olmuştur zaman, Ekim 2012. Kasiyer her 3 günde bir kere nakit alır edelim ve 20 iş günü Ekim ayında vardı. Bu dönemde "Köy Süt" ün kazanç 300 bin ruble tutarında Sonra, nakit limiti hesaplanması olacaktır: LK = 300,000 / 20 * 3 = 60 000 ruble.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.