FormasyonBilim

Karma ekonomik sistem

Bu ekonominin en eski sisteme olduğuna inanılmaktadır - bu gelenekseldir. Genellikle sermaye ve arazilerin sahibi ve üretim sorunları kuşaktan kuşağa geçen, geleneğin temelinde çözülmesi edildiği böyle bir ekonomik ömrü oluşturma yöntemidir.

Merkezi kontrollü sistem, devlet tekeli dayanmaktadır. Böyle bir ekonomik zaman Devletin yapısı üretimini düzenler ve ekonomik kaynakların elden sırasıyla önceden planını kabul etti. Ekonomik yönetim komut idari kullanılarak gerçekleştirilir yöntemleri (kontrol, siparişler, ödülleri, cezalar ve diğer şeyler).

piyasa ekonomisi tüketici ve üreticilerin kararları insan gücü, mali ve dağıtımının şemasını belirlemek mümkün olduğu bir yapıdır malzeme kaynaklarının. Böylece, kendi kendini düzenleyen yapısı ve hızla büyüyen.

Karışık olan ülkeler ekonomilerinde (Japonya, ABD, İtalya, İsveç, İngiltere ve diğerleri) nüfusun ihtiyaçlarının tatmini yüksek derecede birlikte yüksek verimli üretim ile ayırt edilir. Bu eyaletlerde, bu pazarın avantajlarını ve geleneksel komuta ekonomisi birleştirir. Örneğin, Japonya'da, önemli ulusal gelenek ve görenekler vardır.

Böylece, ekonominin karma sistem mülkiyet farklı biçimleri dayalı bir sistemdir. Onun gelişme uygar kararları, gümrük ve pazar tarafından yönetilir.

devletten - ekonomik faydalar ve kaynakların en özel sahiplerinden vardır ve küçük olması ile karakterize Karma ekonomik sistem. Çeşitli ülkelerde, devletin ekonomiye müdahalesinin yüzdesi% 10 50 etmektir. Başka bir deyişle, devlet mal veya hizmet belli bir yüzdesini kontrol eder ve dağıtır ekonomik malların belirli bir miktarda vardır ve kendi takdirine bağlı.

Karma ekonomik sistem üretim sorunların çözümünde tüketicilere, üreticilere önemli bir rol ve hükümeti atar. bu, tutarlı bir yapı olarak, üretimde yüksek verim elde etmek için koşullar. Ekonomik mal, üretim ve tüketim özgürlüğü, gelir düzeyi yüksek ve karma ekonomi ile devletin insanların hayatlarına bir bolluk açıkça sistemin avantajlarını doğrulamaktadır.

Bu çerçevede, ekonomistlerin sonuçlar iş operatörleri bunun ekonomik ilke ve yasaları yürütür dinledi. Bu durumda, bir başarı yapısı.

Karma ekonomik sistem ekonominin oluşumunun ulusal modelini içerir. Bunlar özellikle şunlardır, Japon, İsveç, Amerikan, Alman modeli. Uygulamada Bunların uygulanması, ilgili devletlerde hızlı ekonomik gelişme tecelli "ekonomik mucizenin" oluşumuna yol açmıştır.

eğitim sektörü uzmanları için oldukça umut verici formlar için "sosyal piyasa ekonomisi" modelini düşünün Lyudviga Erharda. Böyle bir ekonomi piyasa ekonomisinin olumsuz etkileri sağlayarak toplumun korunması ile birlikte ücretsiz bir yarışma. Nedeniyle sorumlulukları ve düzenden model sağlanan rızası ve sosyal barış içinde tüm katılımcıların faaliyetleri.

Karma ekonomik sistem yönlendirir ve içinde gerçekleşen süreçleri kontrol eden Devletin tanımı gelişir. Bu kanun, vergi ve diğer dolaylı yöntemlerle, doğrudan ve yasal departmanı aracılığı ile yapılır.

Birlikte, bu durum karışık sistemin işleyişi için gerekli şartları oluşturmak için katkı ile.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.