Haber ve ToplumKültür

Karelia Cumhuriyeti Museum of Fine Arts: açıklaması

Karelya Cumhuriyeti olan özgün eşsiz yıl yuvarlak turist ve yerlerine. Buraya gel ve açık meraklıları ve anıtlar severler. Karelya "göller diyarı" adı verilir ve onun ormanlar ünlü film çekiyorlardı içinde "sakindi oranın şafakları".

Petrozavodsk - - Karelia'da başkenti boyunca uzanan Onega Gölü 22 kilometre. Kasaba kareler, anıtlar, ilginç mekanlara açısından zengindir. En tarihi yerleri turistler tarafından ziyaret biri Karelia Cumhuriyeti Güzel Sanatlar Müzesi. Bu benzersiz ve olağanüstü bir hikayesi vardır.

Nerede?

Güzel Sanatlar Karelia Müzesi'nin Cumhuriyeti SM ismini taşıyan önemi ikinci kentsel alanda, üzerinde yer almaktadır Kirov. Onu üç tapınak durdu olarak, Katedral - Daha önce, o zaman Kalesi ve olarak biliniyordu. Diriliş ve Paul Katedrali 1924 yılında yandı ve Svyatoduhovsky 1936 yılında imha etti. Alan birkaç kez (Çalışma Cumhuriyeti, Çalışma Sarayı, Liberty) olarak değiştirildi ve 1944 yılında onun yeni Kirov adını konsolide.

Karelia Cumhuriyeti Museum of Fine Arts 1960 yılında kuruldu. O haklı olarak, birkaç yüzyıllar boyunca aydınlanma ve kültür ruhunu süpürüldü binayı aldı.

Tarih müzesi inşaatı

Başlangıçta adında erkek spor salonu yer bina. İmparator Alexander, 1788 yılında başlayan ve iki yıl sonra açıldı. zamanda klasik tarzda iki katlı tuğla bina Karelia'da tamamında büyük oldu. 1802 yılında bir yangın geçirmiş ve 1810 yılında sadece restore edildi.

1918 Ekim devriminden sonra spor salonu kaldırıldı. kütüphane, Pioneer Ev, Kültür Okulu: Ama bina kültür ve eğitim kurumları yerleştirilmek üzere devam etti. Ve 1960 yılında güzel sanatlar tüm sevenler için buraya açıldı. 2002 yılında bina yeniden inşa edildi.

Müzenin koleksiyonu 55 yaş daha yaşlı. eşya toplamak için ilk girişimler XIX yüzyılın başında alınmıştır. İlk sergisi "Muzeum" çoğunlukla örnekleri ve sanatsal döküm ürünleri vardı onun içinde sunulan 1838 Daha 300'den fazla sergiler Petrozavodosk'ta gerçekleşti.

vakıf

On dokuzuncu boyunca - Yirminci yüzyıl Karelia'da müze iş gelişmeye devam ediyor. 1930'ların sonunda, yaratıcı toplum ve kent bir sanat müzesi açılması konusunu koydu.

sergiler sayısı giderek, savaş Finlandiya simgeleri döndükten sonra doldurulan koleksiyonu artmıştır. depolama ve bertaraf koşulları bireysel müzede oluşturulmasını talep etti.

Ve 1960 yılında, sıcak müzeye ziyaretçilerini karşıladı.

Karelia Cumhuriyeti Güzel Sanatlar Müzesi: Açıklama ollektsii

özenle toplanmış ve onun personeli tutulur zengin koleksiyonları, başlayalım. Onlar Karelia ulusal ve sanatsal geleneklerin iç sanatının gelişmesi hakkında bir fikir vermek. yabancı sanatçıların birçok çalışma vardır.

  • Antik sanat yaklaşık iki topluluğu ve manevi dünyayı açığa simgelerin bir buçuk bin ve Rusya Kuzey'in köylülüğün dini inançları ile temsil edilmektedir.
  • toplanması dekoratif sanatlar kostümleri, nakış, dokuma ürünleri, oyma ve boyama ahşap üzerine, huş ağacı kabuğu, bakırdan yapılmış eşyaları ve seramik XIX-XX yüzyıllar yanı sıra çağdaşlarının eserlerini topladı.
  • - XVIII Rus sanat erken XX yüzyıl ünlü resimlerdir Shishkin,: sanatçılar Levitan, Korovin, Polenov, Aivazovsky ve diğerleri. Maria Feodorovna Romanova - toplama son Rus İmparator anne tarafından üç çalışması yer alıyor.

  • Moskova ve diğer Rus sanat merkezlerinin ustaları tarafından yaklaşık dört bin eser koleksiyonunda toplanır "yirminci yüzyılın yerli sanatı." İşte burada ve çalışma takvimi üzerinde gerçekleştirdi. Karelian-Fin destanı "Kalevala" da sanat eserleri yansır.
  • "Kalevala" On ayrı koleksiyon için ayrılmıştır. Müzenin en popüler parçasıdır. Her yıl ayarlanır, uluslararası projelerde yer almaktadır.
  • Dış sanat resim ve heykel, Hollandaca, Fince, Fransızca ve diğer sanat okulları, hem de porselen küçük koleksiyonunda temsil edilir.

Karelia Cumhuriyeti Güzel Sanatlar Müzesi hayranları ve güzel ve sonsuz meraklıları için sergi vardır. "Aşk Bildirisi" Karelian sanatçı Badri Topuriya başlıklı kişisel sergisi açılışı, 60. yıldönümü adanmış.
Herkes Mayıs sonunda önce natürmort müze «Vita nesne" nin koleksiyonundan sergisini ziyaret edebilirsiniz. Ayrıca "Çocukların eserlerinde Petersburg." Sergisini görebilirsiniz

stok

Karelia Cumhuriyeti Güzel Sanatlar Müzesi Fonu güvenliğini destekler. Onun personeli kampanya "Bir resim benimseyin." Organize Sanat kayıtsız olmayan kişiler böylece resme yeni bir hayat veren bir Baget veya çerçeve öder.

Sonuç

Güzel Sanatlar Müzesi (SC) heykel ve sanat ve zanaat yansıtılan, tematik ve gezi turları, ustalık sınıfları başlayanlar ve fırça ve keski deneyimli ustaları için, master resim ve çizimlerin tuvaller somutlaşan Kuzey geçmişini dokunmak tüm kayıtsız davet ediyor.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.