Ev ve AileEvcil

Karelian Ayı Köpek: cins açıklama sahiplerini gözden geçirmektedir. Yavru Karelian Ayı Köpek

huskies Birçok çeşidi iyi bilinmektedir ve ülkemizde ekledi. o yerli olmasına rağmen Bugün, Rusya'da nadirdir Karelian Ayı Köpek, yararları hakkında söylemek köpeğin Rus ırkı. Deneyimli köpek işleyicileri bu onların aile köpek en zarif ve güzel eminiz.

Laika boyutu enerjik ve neşeli karakteri küçüktür. Bu türün birkaç kez üyeleri yok olma eşiğinde olduklarını, ancak meraklıları ve bu hayvanların aşıkların çabaları sayesinde, onların numaralarını geri mümkündü.

cins Tarihçesi

Karelian Ayı Köpek Tarihi XIX yüzyılın ortalarında başladı. yine Rus İmparatorluğu'nun bir parçası oldu Finlandiya'da bir köpek vardı. Bu nedenle, şu ana kadar zaman zaman bu köpek "milliyet" Fin ve Rus köpek uzmanları arasında uyuşmazlıklar vardır.

Başlangıçta, Fin uzmanlar kuşlar yakalanmasında bu küçük, ama çok aktif köpeği kullanmaya karar verdik. Kuş köpek - O bile uygun bir isim var. Ancak, bir Karelya Ayı Köpek ile avcılık köpek kendisine verilen görevleri ile baş etmediğini göstermiştir. Bu çok dekoratif hayvan yaratmak için dış iyileştirme yapılmasına karar verildi.

Zamanla, Rus İmparatorluğu çöktü. Finlandiya ayrı devlet olma, bağımsızlığını kazanmıştır. Ülkeler farklılık ve Rus topraklarında köpek bıraktı. Uzun Karelya'da Leningrad Bölgesi'nde yaşamış. Onlar için belirli bir süre kadar, hiç kimse XX yüzyılın başına kadar fazla dikkat, bunlar Rus avcılar ilgilenmiyor. Anlaşıldığı üzere, bu küçük, hızlı ve çevik köpek kürklü hayvanlar yakalanmasında mükemmel sonuçlar göstermektedir olduğunu. XX yüzyılın ortalarında cins Karelian Ayı Köpek ilgilenen Sovyet köpek eğitmenleri vardır. Uzmanlar, olağanüstü harici verileri belirtildiği gibi o, avlanmak için değil, aynı zamanda sergi katılım için sadece doğurmak başladı.

Bununla birlikte, o yıllarda, hala çoğu durumda dekoratif köpekten daha fazla emek kalır. Yavaş yavaş, bu sevimli hayvanın popülerlik büyüdü, ama sonra İkinci Dünya Savaşı başladı ve nüfus neredeyse Kabuklarınız kayboldu. Bilim adamlarımız zorlukla onu kurtarmak başardı.

Sovyetler Birliği'nde altmışlı sonunda geldi av köpekleri ve bu kızıl saçlı güzellik büyük bir sergi vardı. İlk gezisi çok etkileyiciydi. Görgü tanıkları bu andan itibaren popülerliği hızla büyümesini başladı hatırlattı. Bunun ülkemizin sadece kuzey bölgeleri olduğunu söylemeliyim rağmen. Ülkenin güney ve Doğuda Karelian Ayı Köpek yayılmamış. Ne yazık ki, bu durum bugün değişmedi. Örneğin, Rostov-on-Don neredeyse imkansız bir husky satın almak ve bizim kuzey sermaye satın alma ve Karelian-Fin Laika satışında herhangi bir soruna neden olmaz. Dahası, Leningrad bölgesinde XX yüzyılın yetmişli tarafından fabrika bu cins, yetiştirilen beri.

kader

Sovyet köpek av için uzmanların Karelian Ayı Köpek çekilme : yayla oyun sincap, tavşan, yaban domuzu, kuşlar, sansar. Bu hayvanlar ayılar av için kullanılabilir.

Keskin zihin, özveri ve zaman mükemmel dış veri yoldaşları olarak bu köpekleri kullanmak için izin. Şimdi villalar ve daireler tutulabilir.

Karelian Bear Köpek: cins bir açıklama

Bunlar küçük boyuttaki köpekler, oldukça yoğun fiziği vardır. köpek ağırlığı biraz daha küçük 15 kg, dişilerin ise - ağırlıkları 12 kilogram aşmıyor. cıdağı 50 cm, erkeklerin büyüme, aşağıdaki beş santimetre kaltaklar.

yün

Kaliteli yün - cins Karelian Ayı Köpek önemli bir özelliği. Daha iyi bir kalın astar vardır daha zengin bu kırmızı ceket. Standart bu konuyu net bir tanımını vermez rağmen pürüzsüz ceket vurguladı onun üniforma uzunluğu vücudun her yerinde, kuyruk ve arka ayakları üzerinde hatta küçük tüyler yokluğu, kaya eksikliği gibi uzmanlar tarafından kabul edilir.

renk

Parlak renkli - istenmeyen türlerin bir işareti. Hangisi bu tanıma anlamına gelir? Standart ışık yün Rus versiyonunda olduğu gibi istenmeyen Fawn anılır. Bununla birlikte, ifade "kırmızı her tonu ..." muhtemelen ima eder. Ama Karelian-Fin Laika karşılık gelmelidir farklı bir standart yoktur. cins köpekler (açıklama) Rus versiyonundan biraz daha farklı vardır. Ve çoğunlukla renk ile ilgilidir. Fin Spitz uluslararası standart - cins ikinci isim - açıkça saç kırmızı veya altın kahverengi, tercihen parlak renkte boyanmış gerektiğini gösterir. cins arama kartı - Ben parlak kırmızı renkli söylemeliyim.

karakter

Köpekler hayvanları tutarak başlayanlar için değildir - Sadece Karelian Ayı Köpek bahsetmek istiyorum. Bunlar çok zeki, ama gururlu ve bağımsız ve bazen inatçı doğası vardır. Bu köpek o son nefesine ayrılacaktır güçlü, ahlaki, adil ve nazik sahibi, ihtiyacı vardır.

Karelian Ayı Köpek (sahiplerinin yorum bu iddiayı tanıyın) yaşlardan itibaren yetişmiş olmalıdır. Eh, profesyonel ya da deneyimli bir hayvan sahibi yapan edilecektir. Düzgün eğitimli köpek, sorgulamadan efendisini itaat kendisi ve özellik için mükemmel koruma sağlar, ava vazgeçilmez bir yardımcı olur. Ama çocuk istismarı veya kötü muamele kimse, ne eğitmen ne de sahibini affetmeyecek gururlu köpek olduğunu unutmayın.

Eğitim fakat saygı ile kesinlikle yapılmalıdır. - 5 ayda sen avı için bir asistan büyümeye planlıyorsanız, yavru Karelian Ayı Köpek Erken yaşlardan itibaren çalıştırdı. Deneyimli avcılar ile ilgilenmek zorundadır. Eğitim mutlaka alanlardaki kuramsal becerilerin gelişimini ve iş içerir.

Çocuklarla Karelian Ayı Köpek ortak bir dil bulmak kolaydır, ancak çocuğunuz çok küçükse ve onun önünde bir köpeğin alımından yaşayan varlık, kaçınılması gerektiğini anlayamıyorum eğer. Bir kez daha, bu cins temsilcileri karmaşık olduğunu vurgulamak - aşinalık, sadece eşit ilişki tercih hiçbirine tahammül yoktur. Ama bir genç için Laika iyi bir dost ve gürültülü ve neşeli oyunlarda harika ortağı olacaktır.

bakım

Lüks kırmızı ceket, bunu tahmin, özel dikkat gerektirir. Oldukça kabarık ve uzundur, böylece dört ayaklı arkadaşım her zaman iyi görünüyordu (ve tüm sahipleri istiyorum) istiyorsanız, düzenli fırçalama gerekir. Aksi halde yün Huskies yerleştirilmiştir. Köpek kesmek zorunda kalacak ve yeni bir ceket o uzun büyür. genellikle evcil hayvan, yılda sadece iki tedaviler yıkanmak gerekmez. Buna ek olarak, hayvanın dişleri, kulak ve bacakları izlenmesi gereklidir. Kulakları düzenli olarak temizlenmesi (en azından kirlilik) gerekmektedir. ayakları üzerinde Laika köpek apartmanda bulunursa, özellikle çivi kesilmelidir.

Fin Spitz sıklıkla tartar görünür. Bu durumda da, maliyetli ve uzun süreli tedavi gerektirecektir istiyorsunuz, diş eti hastalıklarını, başlayabilir. Bu nedenle, Delikanlılık diş fırçalamayı köpek alıştırmak, o zaman bu sorun sana dokunmayacağım. Ama husky "insan" diş macunu kesinlikle kontrendikedir unutmayın. Kullanımı bağırsak rahatsızlığı neden olabilir. Özel fırçalar ve evcil hayvan mağazalarında satılan köpekler için macunlar.

yavru

Eğer bu kırmızı saçlı arkadaşı satın almaya karar verirseniz, eski üç ayın altındaki bir köpek alabilmesi bilmesi gerekir. Daha iyi sertifikalı fidan yap. Eğer iyi bir av köpeği gerekiyorsa, ebeveynler bebeğin nitelikleri çalışma damızlık sormak emin olun. İdeal - onlar kuşlar ve hayvanların diplomalarını olduğunu. Puan yavrusu ölçüsü ne kadar oranda bedeni. Bu yaşta husky çocuk kemiklerinin daha güçlü olması için, iyi beslenmiş, kaslı olmalıdır. Sağlıklı bir köpek yavrusu ceket çok kalın kabarık ve parlak. Bu kel noktalar ve kepek olmamalıdır. berrak ve temiz Bebek gözler, şekil makas ısırık benzer.

Ve onlar da Karelian Ayı Köpek gerektiğini karar verdik olanların bir daha önemli bir soru çıkarları - Yavru fiyatı. Şehriniz özel damızlık (iyi durumda) varsa, köpeğin maliyeti, büyük olasılıkla, 30 bin ruble başlayacak. Böyle özel bir köpek kulübesi Husky fiyatı 70 bin gelir. Eğer bir köpek yavrusu için gitmeden önce, köpek kulübesi sahipleri başvurun. bunu yapmak daha iyidir onlar söyleyecektir.

yorumlar sahipleri

Bugün, ülkemizde köpeklerin sahipleri biraz. Bununla birlikte, çoğu bu hayvanların ustaları olmak çok mutlu olduklarını iddia. Özellikle olumlu geribildirim bir sürü avcılar tarafından bırakılmış. Onlar büyük bir köpek olduğunu düşünüyorum. Karelian Ayı Köpek kolayca eğitimli, uysal ve seçici mükemmel av içgüdüsü vardır.

Ayrı bir grup yorumlar tamamlayıcı olarak bir köpek içeren sahiplerine aittir. İşte görünümleri biraz bölünmüş. Çoğu hayvan mükemmel bu amaç için uygun olduğuna inanıyoruz - bu akıllıca, sadakatle, dikkatlice, neredeyse solmaz, belirli bir kokusu yoktur. Ancak, onların evcil hayvanların inatçı ve kaprisli doğası hakkında şikayetler vardır. Köpek ancak, bu saldırganlık görünmüyor, Yabancılardan çok dikkatli olduğunu.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.