SağlıkAlternatif tıp

Ne kadar yararlı kadife (çiçekler)?

ilacın etkisi doğa tarafından oluşturulmuş olması, neden, farmasötik ürünlerin satın alınması için büyük paralar harcamak? Örneğin, bilinen tüm kadife (çiçekler) veya nergis kendi başlarına büyümek ya da herhangi bir eczane satın alabilirsiniz. Bitki bakımı ve o sayılmaz yararlı özelliklerinde çok güzel ve gösterişsiz. Ne nergis için kullanılabilir?

Ana yararlı özellikleri

Aynısafa vitamin ve esansiyel yağlar açısından zengindir. Ayrıca, protein, karoten, organik asitler ve uçucu ihtiva etmiştir. Zengin kompozisyon, kadife çiçeği (çiçek) sayesinde çeşitli hastalıkların tedavisinde ilaçlar kullanılmaktadır olduğunu. Bu bitki, özellikle yüksek tansiyon, kalp-damar sistemi için yararlıdır. calendula düzenli kullanımı ile sinir sistemi üzerinde olumlu bir etkiye sahiptir. Bu bitkinin decoctions bir antibakteriyel ve iyileştirici özellikleri her Öğrenciyken bilinmektedir. Sen buna dayalı ürünleri kullanmak ve yerel temizlik için deri ve kalitesini iyileştirebilir. Kadife (çiçekler) de habis dahil olmak üzere sindirim sistemi hastalıkları, takılarak, tıbbi özellikleri ve kullanılan diğer türler bulunmaktadır.

Nasıl ve neden nergis kullanmak

eczanede size bitki ya da alkol tentür kurutulmuş tomurcukları satın alabilirsiniz. Ölü çiçeği ekstresi, tıbbi ve kozmetik preparatlar, büyük bir sayı olarak üretilir. İstenirse, bir çırpıda bitki kendilerini büyümeye. Taze çiçekler infüzyonlar veya decoctions hazırlanması için de kullanılabilir. Onları evde kurumaya bırakıldı. ihtiva eden bir çözelti , calendula tentür veya et suyu yıkama yaralar ve diğer deri yaralanmaları için kullanılabilir. kurutuldu karnabahar bir çorba kaşığı ve kaynar su 200 gram yapılmış bir infüzyon, takviye edici bir madde olarak kabul edilir. En az bir hafta, günde kursu üç fincan içilmesi tavsiye edilir. özelliklerini dezenfekte o övünç kadife çiçeği (çiçek) unutmayın. Bu filtrelenmiş suyu inflamasyon sırasında ağız veya göz yıkama kullanılabilir anlamına gelir. Bu bitkinin infüzyon jinekoloji kullanılır. akne ve sivilce koterizasyon tedavisi için kullanılan saf formu alkolat olarak. Eğer siğiller hakkında endişeleriniz varsa, bunları taze tomurcukları yapmak ve sıva mühürlemek için deneyin.

Nasıl büyümeye ve hasat nergis (çiçekler) için?

Marigold - olan bir yıllık çiçekli bitki. Bitki bir yatak veya ayrı yataklarda mümkün ve normaldir. Erken çiçek hasat istiyorsanız, tohumlar kış gelmeden ekilir. Sürgünler ot mücadelesi yabani otları yapmaktadır inceltilmiş ve gerektiğinde kaldırıldı. Nilüfer çiçekleri özellikleri sadece ilaçlardır. çiçeklenme açıklamaya göre yağmur yaklaşımı, fakat atmosferik basınç değişikliği sadece belirleyebilir. tıbbi amaçlar kullanım içindir tomurcukları hasat. Onlar kesip direkt güneş ışığından uzak iyi havalandırılmış bir alanda kurutulur. Eğer yatay yüzeyde nergis kurutun, düzenli tavsiye iyi kuru için ekinlerini sarsmak edilir. Hasat inflorescences geçirmez plastik torbalar veya ampullerde saklanır.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.