SağlıkKadın sağlığı

Kadınlarda ekleri iltihabı: nedenleri

Biz kadınlarda uzantıların dikkat edecek olursak, yumurtalıkların dikkat etmek ilk gereklidir. Bu korteks ve medulla oluşan organları eşleştirilmiş.

Nerede kadınlarda uzantıları nelerdir? Bunlar yapısal boşluklarda pelvik boşlukta yer alır. aksi halde denir foliküllerine - Dışarıdan onlar oldukça kalın tutarlılık ve kan akımı bolca yumurtalıkların tedarik damar gruplarından oluşan, bu korteksin kaplıdır.

Çocuk doğurma yaşı uzantılarının miktarı yaklaşık sekiz santimetre küptür. Bu boyut sabit değildir ve yaş ve adet döngüsünün başlangıcında bağlı olarak değişir. Tıbbi raporlara göre, 30 ila 50 yıl büyük uzantıları gelen yaşları. Kadınlarda, menopoz yumurtalıkların boyutunda anlamlı bir azalma ve işlevlerinin sönme yoktur.

görünümünde bir fizyolojik açıdan, bu kurumlar birkaç ana hedeflere hizmet: folikül (cinsel hücreler) ve dişi hormonları (östrojen, androjen, progestin) üretiminde olgunlaşmasında yardımcı olur. Onların gelişimi hamile 5 ayda, anne karnında kız başlar. Fetus zaten folikül olgunlaşmasının hazırlanmak için bu cesetleri sunuyoruz. Bu körelmiş oosit ve sadece iki yıllık yeni doğmuş kız, onlar yine kurdu. Ömür dejenere uzantıları. Menopoz foliküler matürasyon ile kadınlarda tamamen durur.

Ama menopoz zayıf seks başlangıcı ile inflamasyon bağışık değil - adneksit. Hastalık şiddetli klinik tablonun olmadan oluşabilir ve daha sonra hastalık kronik hale gelebilir. Akut iltihap genellikle ateş, sacrovertebral departmanı ve karın bölgesinde belli belirsiz bir ağrı ile başlar.

Acı hisler minimum fiziksel efor, cinsel ilişki ve menstruasyon ile geliştirilmiştir. Kadınlarda ekleri iltihabı adet döngüsü ve düşük libido ihlal. Hastanın bol iltihaplı veya seröz akıntısı, bulantı, kusma ve hatta kusma şikayeti var. akut belirtileri hasta jinekoloji bölümüne kabul ediliyor.

Nedenleri adneksita

Enflamasyon bulaşan çeşitli enfeksiyonlara ve bakteriyel cinsel yolla karşı çıkar. Ayrıca olumsuz faktörlerin etkisi altında organizma patojenik mikrofloranın sahip olabilirler bu sürecin gelişimine katkıda (hipotermi, uzamış depresyon, bağışıklık azalması). Genellikle iltihap doğum ve kürtaj sonrası enfeksiyon almanın bir sonucu olarak gelişir.

hasta adneksit olmuştu Her 5 hasta, kısırlık muzdarip. hastalık çalıştırmak etmemek için Dolayısıyla kadınlarda uzantılarının enflamasyonun mümkün olduğunca erken başlamalıdır. Çoğu zaman, enflamatuar süreç algılandığında jinekolojik muayene veya bir kan testi. Ayrıca ultrason pelvis atandı ve kapsamlı teşhis sonrasında doktor kapsamlı bir tedavi reçete.

Tedavi Antiviral ilaçlar, antibiyotikler, immunostimulantlara, homeopati, fizyoterapi faaliyetleri ve manuel prosedürleri içerir. Bu yaklaşım iltihap odakları kaldırmak değil, aynı zamanda zararlı bakterilerin gelişimini ve çoğalmasını durdurmak için sadece mümkün kılar. Tedavi gözlenen sonra kadınların% 25 olarak relaps, bu gizli enfeksiyon, kronik enflamasyon ve mukus vajinal mikroflora dysbiosis varlığına bağlı olabilir.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.