Ev ve AileEvcil

Kaç canlı Chihuahua ve nasıl ömrünü uzatmak için

Birçok çocukluk hayali boş vakit aydınlatmak değil sadece küçük bir evcil hayvan, tüylü, sahip olmak değil, aynı zamanda gerçek bir dosttu haline gelecektir. Chihuahua, harika bir seçim bu durumda - onlar oldukça akıllı, çabuk büyüyorlar ve mükemmel insanların duygularını anlıyoruz. Ama yeterli değil ben mümkün olduğunca çok zaman olarak onlarla geçirmek istiyorum bir arkadaşım olsun. Bu nedenle, birçok uzun yıllar Chihuahua nasıl yaşadığını merak ediyor.

Köpekler yaşlandıkça?

Bu köpeğin yaşı yaklaşık 1 Yani 7'ye oranında bir adam karşılaştırılabilir olduğuna inanılmaktadır, akıl ve gelişim seviyesindeki yaşındaki yavrusu birinci sınıfa yaklaşık eşittir. Bu tamamen doğru değildir - köpekler insan biraz farklı gelişir. Bu görüşe göre Amerikalı bilim adamı B. Foster geldi. O insan yaşam döngüsü açısından köpeğin yaşını yaklaşık gösteren bir tablo derlenmiş. Bilim adamları hayvanların davranışlarını inceledi ve 2 aylık yavrusu 14 aylık bir çocukla ilişkilendirilebilir sonuca vardık var. Yıl-yaşlı köpek - 40 yaşındaki adama karşılaştırılabilir 14 yıl, beş yıllık köpek bir genç olarak. emekliler ile karşılaştırıldığında 10 yaşından büyük Hayvanlar. 89 yaşında yaşlı adamın - Örneğin, 10 yaşındaki bir köpek 65 ve 16 yıllık bir adam olarak kendini chuvstvet.

Bu bir köpek daha uzun 16 yıl yaşayan çıkıyor Gerçekten uzun ömürlüdür. Ama bizim sorunumuz seninle - Chihuahua canlı kaç görüyoruz. Bu cins köpekler diğerlerine göre daha erken olgunlaşması dikkati çekiyor. 10-12 aylıkken onlar psikolojik ve fizyolojik olgunluğa erişirler. 6-7 ay civarında, büyüme durur ve iskelet ve kasların güçlendirilmesi 10 aya kadar sürer.

Uzun ömürlü ya da değil?

Her sahibi mümkün olduğunca uzun süre onunla köpek mutlu etmek istiyor. Biz unutmamalıyız nasıl canlı Chihuahua birçok merak köpek küçük cins, o kadar uzun yaşayacak. Bu yasa çoğu durumda uygulanabilir. Ama çok minyatür hayvanlar için, ve özellikle de 1 kg mini Chihuahua ağırlık olarak adlandırılan. Onlar yaralanmaları, hastalıkları ve enfeksiyonlara yatkın cins az yaşayabilir ve çok daha başka temsilcileridir. Özel ilgiye, özel yemekler ve amansız kontrolüne ihtiyacımız - Hayvan kendisine zarar vermez sanki. Doğru kaç canlı Mini chihuahua söylemek zor, ama (3 kg'a kadar) orta ölçekli onların kuzenleri 15-17 yıla kadar yaşar. uzun ömürlü, 20 yıldır sahiplerini memnun olan da vardır. bu yaşa kadar en küçük Chihuahua genellikle hayatta yoktur. Bununla birlikte, doğru bakımı ile Mini daha büyük boyutta (1.5 ila 1.8 kg) kategorisinden köpek 15 yıla kadar yaşamak için.

Ne uzun canlı hayvan için yapmalı?

Bir Chihuahua seçerken bile daha yaşayacak ne kadar bir başlangıç varsayımı yapabilirsiniz. Dikkatle aksi takdirde muhtemelen hasta yavru alacak küçük tercih vermek tüm bebekler çöp içinde değil inceleyin. Kafa çok büyük, ama çok iri gözler değil değildi etmesin. bebek daha sağlıklı, daha uzun nedeniyle dikkatle yaşayacak.

Köpeğin yaşam süreli hayatının yolunda büyük ölçüde bağlıdır - bu orta derecede aktif olmalıdır. Tabii ki, çok ihtiyaç duymaz Chihuahua yanı sıra herhangi bir küçük köpek spor yapmak şeklinde hissetmek. Sadece hayvan düzenli hareket ettirilir ve dış olmak emin olun. bir tasma veya kollarında hayvan tutun günlerce gerekli değildir. Hareket unutmayın - bir hayat. Ayrıca, köpek için doğru beslenme konusunda dikkat çekmek protein diyette eklemeyi unutmayın. Büyük ölçüde canlı Chihuahua olarak sahiplerinin eylemleri bağlıdır.

Chihuahuas hakkında birkaç gerçekler

1) Chihuahua yastık altında ya da diğer zor uzayda gizlemek gibi. Bu hayvan korkar ve toplum içinde olmak istemediği anlamına gelmez. Böyle bu cins doğasıdır.

2) onlar hardiest biri olarak kabul yine vardır, en küçük köpekleri olmak. Chihuahua çok nadiren hasta ve yaya oldukça mesafe üstesinden edebiliyoruz.

daha aktif ve kaprisli - 3) Uzun saçlı kişilerin daha uysal doğa ve Shorthair var.

Köpeklerin ırkların 4) Belki hiçbiri , yok gibi birçok canlı Chihuahua. Onlar İnkalar döneminde ortaya çıktı ve uzun kutsal hayvanlar olarak saygı gelmiştir.

Chihuahua titreyerek 5) Bütün tanıdık tür. Bu davranış genellikle stres veya olağandışı durum kaynaklanır. bebeği ısıtmak kalkmayın - zamanla o sakin olacak ve bir ürperti kendisini geçmektedir.

Şimdi ev ve nasıl onların ömrünü uzatmak için canlı tam olarak kaç Çivavalar biliyorum. Belki de sadece sevgi eklenmelidir - hakiki endişe kesin evcil uzun ve mutlu bir yaşam vazgeçilmez hissetmek ve senin yanında yaşamak yardımcı olacaktır.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.